Страница 39 от 231 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #571

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Да, при отопление в топлообменника вътре не се получава навлажняване и няма нужда от функцията.При моята ТОШИБА тази функция трае 4 часа и се включва автоматично, ако машината е работила на охлаждане над 10 минути.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    2
    #572

    Re:Климатици MITSUBISHI


    Здравейте,
    Надявам се да не ви досаждам с моята дилема, но наистина имам нужда от вашето мнение и съвет. Изписани са доста мнения, някои от които противоречиви. Необходимо е да сложа климатици в две стаи. Вижте по-долу техните спецификации и климатиците на които съм се спрял.
    Интересува ме вашето мнение по отношение на икономичност, шум, екстри, надежност, съотношение цена/качество

    1.хол с кухненски ъгъл -югоизточно изложение, алуминиева дограма, една външна стена) има врата към коридор и спалня, събира се доста влага - 6.45x3.45=24m2 x 2.56 =61.2m3
    ClimaCom
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - 1850лв+300лв монтаж
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GC25VA - 1390лв+300лв монтаж
    Чрез познат
    FUJITSU ASYA 12 LC - 1280лв+180лв монтаж
    FUJITSU ASYA 12 LD - 1480лв+180лв монтаж

    2.Детсака стая - северозападно изложение, една външна стена, алуминиева дограма
    4.12x3.05=12.6m2 x2.56 = 32.1m3
    ClimaCom
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - 1850лв+300лв монтаж
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GC25VA - 1390лв+300лв монтаж
    Чрез познат
    FUJITSU ASYA 9LC - 1280лв+180лв монтаж

    Благодаря предварително за вашите съвети

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #573

    Re:Климатици MITSUBISHI

    за тия пари няма какво да се чудиш ,Фуджитсутата

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    3
    #574

    Re:Климатици MITSUBISHI

    За стая 16 кв.м. взех Mitsubisхi FD25VA. Засега се справя добре, ще видим при по-ниски температури как е. Алтернативата беше Daikin...
    На ниската степен на вентилатора почти не се чува. При включване и изключване се чува леко пукане на пластмасата, а вчера като стана по-студено се чу за малко и шум от фреона (тези шумове се чуват при пълна тишина в стаята). Тръбният път е около 3 метра.
    Общото ми впечатление е че моделът е добър и си заслужава парите....

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #575

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Само аз ли се чувствам прецакан, че Булклима ми дават същото Фуджицу за 1832 лв? 350 лв отгоре на бройка! А онзи човек сигурно също печели нещо...

    Uncle, я кажи често ли ти изключва?

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    3
    #576

    Re:Климатици MITSUBISHI

    До вчера, когато външната температура беше по-висока, изключваше често. Снощи го наблюдавах (навън беше студено), изключваше по-рядко....
    Това с изключването не е притеснително. Имаше коментари че моделът бил с 1.5КВ минимална отдавана мощност - поразрових се и видях че и Daikin пускат такъв модел с около 1.7КВ минимална мощност. Явно се очертава като тенденция...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    50
    #577

    Re:Климатици MITSUBISHI

    deian, здравей имам от скоро време SRK 35 ZGX -S можешли да ми кажеш как да разбера кога прави дефрост забелязах няколко пъти като спре да работи мига лампичката RUN това нормалнолие и как да сверя часоника на дистационното защото питах монтажниците който го монтираха и теми казаха, че незнаят.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #578

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от Uncle
    Това с изключването не е притеснително. Имаше коментари че моделът бил с 1.5КВ минимална отдавана мощност - поразрових се и видях че и Daikin пускат такъв модел с около 1.7КВ минимална мощност. Явно се очертава като тенденция...
    Ами този модел на Дайкин се води FTXL/RXL и е нещо като нордик модел. Затова всичко му е завишено.

    @cecko24 - мигането на RUN при DEFROST и HOT KEEP е еднакво. Често когато изключи компресора и после включи първо минава в режим HOT KEEP за да не ти хладен студен въздух отначало. HOT KEEP е нагряването на вътрешния топлообменник преди да включи вентилатора.
    Книжка не са ли ти дали? Натискаш бутончето TIME SETUP с нещо остро, нагласяш часа и после го натискаш отново.
    Искам да те попитам, 35 ZGX в каква стая ти е и изключва ли ти често?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    50
    #579

    Re:Климатици MITSUBISHI

    В кухня с бокс общо 20кв и колидор от 5кв и изключаше много при задени 22гр отворих и вратата на спалнята от 16кв и пак изключа но по малко като него спирам, с ПВЦ и външна топло изолация съм.Като падне под -5 и -10гр и задържи тогава ще видя как работи и грее.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #580

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Топли, спокойно. Но да ти кажа отсега - пак ще изключва

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    2
    #581

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Благодаря на всички, които писаха, но за съжаление все още не мога да взема окончателно решение.
    Цитат Първоначално публикувано от Bamby

    Здравейте,
    Надявам се да не ви досаждам с моята дилема, но наистина имам нужда от вашето мнение и съвет. Изписани са доста мнения, някои от които противоречиви. Необходимо е да сложа климатици в две стаи. Вижте по-долу техните спецификации и климатиците на които съм се спрял.
    Интересува ме вашето мнение по отношение на икономичност, шум, екстри, надежност, съотношение цена/качество

    1.хол с кухненски ъгъл -югоизточно изложение, алуминиева дограма, една външна стена) има врата към коридор и спалня, събира се доста влага - 6.45x3.45=24m2 x 2.56 =61.2m3
    ClimaCom
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - 1850лв+300лв монтаж
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GC25VA - 1390лв+300лв монтаж
    Чрез познат
    FUJITSU ASYA 12 LC - 1280лв+180лв монтаж
    FUJITSU ASYA 12 LD - 1480лв+180лв монтаж

    2.Детсака стая - северозападно изложение, една външна стена, алуминиева дограма
    4.12x3.05=12.6m2 x2.56 = 32.1m3
    ClimaCom
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - 1850лв+300лв монтаж
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GC25VA - 1390лв+300лв монтаж
    Чрез познат
    FUJITSU ASYA 9LC - 1280лв+180лв монтаж

    Благодаря предварително за вашите съвети

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #582

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Какво има да се чудиш.FD-тата са една идея по-тихи,но не заслужават 700-800 лв отгоре.Фуджи-тата на тази цена са като подарени.Взимай LD-тата и няма да съжаляваш.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    14
    #583

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Имам един въпрос. От половин година съм притежател на климатик инвертор Mitsubishi Heavy МОДЕЛА Е SRK-ZD работи безпроблем но вчера забелязох че външното тяло точно в средата отдолу от една дупка капе вода. Иначе маркуча съм го пуснал да тече от терасата надолу а сега цялата тераса ми е пак във вода.Та въпроса ми е нормално ли е да капе вода от външното тяло не от маркуча който е за това?И ако може някой съвет как да се справя с тоя проблем климата е в гаранция още.Благодаря за вниманието.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #584

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Не се притеснявай,за този сезон е норамлно да ти капе от там вода,защото климатикът ти се размразява.От дренажната тръба само през лятото може да ти тече от там вода.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #585

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Точно от там трябва да тече а маркуча дето си го искарал да не е от вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 231 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе