Страница 229 от 231 ПърваПърва ... 179219227228229230231 ПоследноПоследно
Резултати от 3,421 до 3,435 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3421

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от diverpro Виж публикацията
    Някой с моя проблем да е намерил решение? Ще съм благодарен да споделите опита си!
    Моят пукаше та се не траеше. Пука когато прави on/off, защото пластмасата се охлажда и нагрява и от температурните разширения си пука.
    Хванах му цаката миналата година и сега от началото на отоплителният сезон не съм го чувал да пукне и веднъж, но това е така, защото почти не е правил on/off.
    Решил съм проблема, като преместих датчика за температурата в помещението и като държа вратата на спалнята отворена към коридора. Хем топли коридора и банята, хем не пука


    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...ml#post1030849
    diverpro и milanov харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3422

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И пак стигаме до не добре написан софтуер. Същият климатик в същите помещения с изкормен сензор работи по съвсем друг начин.
    Alexi и alextk69 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3423

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Айде пак Миланов на всяко гърне меродия! Айде спри се бе, човек! Колко милиона пъти си написал коментари като този и какъв смисъл имаше от това?!!!!
    Mega и Mig82 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3424

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И пак стигаме до не добре написан софтуер. Същият климатик в същите помещения с изкормен сензор работи по съвсем друг начин.
    Съгласен съм. Пълно щастие, няма
    Един ден съм сигурен, че ще им напишат софтуера както трябва, все пак и те са хора и се учат от грешките си

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3425

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Айде пак Миланов на всяко гърне меродия! Айде спри се бе, човек! Колко милиона пъти си написал коментари като този и какъв смисъл имаше от това?!!!!
    Нещо нанагорно си станал днес.
    Хапни си нещо сладко - шоколад, тортичка....
    А аз няма да мерудийствам.
    Alexi одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3426

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    според мен е крива стена .. няма как такава класна машина да пука

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #3427

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от diverpro Виж публикацията
    Някой с моя проблем да е намерил решение?
    Мисля, че Mig82 беше споделил решение, ако не е той, да ме извини.
    Та, решението беше, да се намажат с нещо мазно, най добре силиконова грес (за пластмасови детайли) всички контактни повърхности между капака и тялото на климатика.За начало, ако нямаш такава грес, можеш да отвориш леко капака и да пробваш дали спира пукането.
    Другото нещо, виж да не е много напрегнато тялото към планката, заради тръбния път, натисни тялото към стената, трябва да има малко луфт.Можеш да го откачиш отдолу от планката (не отгоре, че ще падне ), от двете страни, да провериш има ли разлика в пукането.
    Вентилатора на какъв режим, да не е Ауто?Нека да е на 2-ра фиксирана степен най-много, да не се развърта много климатика и така да нагрява допълнително.Включи му Silent, поне за през нощта.
    Ако след всичко това няма промяна, сложи един мастар на стената, да не би пък тя да е крива?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3428

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    аз това (с греста) го правя с всичките си машини преди да се монтират. Най-лесно се разглабят пластмасите когато са на земята. Нямам никакво пукане.

    Незнам каква точно е греста но е бяла и много лепкава (водоустойчива). Като се нанесе тънко нищо не личи.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #3429

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    А пепеляк не полепва ли по тая грес?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #3430

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Мисля, че Mig82 беше споделил решение, ако не е той, да ме извини.
    Та, решението беше, да се намажат с нещо мазно, най добре силиконова грес (за пластмасови детайли) всички контактни повърхности между капака и тялото на климатика.За начало, ако нямаш такава грес, можеш да отвориш леко капака и да пробваш дали спира пукането.
    Другото нещо, виж да не е много напрегнато тялото към планката, заради тръбния път, натисни тялото към стената, трябва да има малко луфт.Можеш да го откачиш отдолу от планката (не отгоре, че ще падне ), от двете страни, да провериш има ли разлика в пукането.
    Вентилатора на какъв режим, да не е Ауто?Нека да е на 2-ра фиксирана степен най-много, да не се развърта много климатика и така да нагрява допълнително.Включи му Silent, поне за през нощта.
    Ако след всичко това няма промяна, сложи един мастар на стената, да не би пък тя да е крива?
    Ветилаторът е на 1 степен, режим Silent е включен.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3431

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    А пепеляк не полепва ли по тая грес?
    Абе то и без грес се понатрупва ако не се бърше. Почиства се редовно и това е . Тя греста реално е останала само във фугите.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3432

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Нов въздушен филтър в климатичните системи на MHI унищожава вируса SARS – CoV-2
    Screenshot_20220219-170046_Samsung Internet.jpg
    За онези двете лентички в пластмасова рамка иде реч.

    "...Наскоро Mitsubishi Heavy Industries доказа, че когато аерозолни частици със SARS-CoV-2 полепнат по филтъра, след час те се неутрализират с 99,998%...."

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #3433

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Нов, ама колко да е нов, Мили?!!!

    "Нов въздушен филтър в климатичните системи на MHI унищожава вируса SARS – CoV-2
    От 2006 г. всички стенни и подови модели................."

    Малките буквички обръщат колата, Мили, малките!

    Белината е модерна напоследък, та не е толкова фатално, но МНI отдавна се грижат за здравето ни, което е необходимо за каквато и да е пиячка.

    Рос, каква бе причината да ги отстраниш?
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Значи ги връщам веднага, че съм ги разкарал много отдавна. [emoji23][emoji23]
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 20-02-22 в 14:13.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3434

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Трифоне, според мен този тип филтри при всички марки клими са маркетингов трик и общо взето се съмнявам да вършат някаква работа. Все пак нямам доказателства за това. Ако греша, още по-добре.
    milanov и Mig82 харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #3435

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Когато са сложени малките допълнителни филтри с малко се намалява дебита на издухвания въздух.Пробвал съм го и най-добре се усеща когато сложа само единия допълнителен филтър и вътрешното тяло само върти турбината в режим следене и от разстояние като държа два листа хартия се вижда, че тази половина на вътрешното тяло която е без поставен малък филтър повече отклонява листа хартия от другия лист хартия който държа пред другата половина на вътрешното тяло на което е поставен допълнителния малък филтър.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 20-02-22 в 18:45.
    Alexi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе