Страница 179 от 231 ПърваПърва ... 129169177178179180181189229 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,671 до 2,685 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2671

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    При -15 няма кой знае каква влага във въздуха,за да дефроства често! Честите дефрости са около 0 градуса,мъгла снеговалеж!
    С намаляването на температурата намалява и капацитетът на въздуха да задържа влага.
    Натрупването на скреж по питата зависи от температурата, относителната влажност и точката на оросяване.
    Примерно при -10° и относителна влажност на въздуха 75% точката на оросяване е -14°. Ако приемем, че точката на кипене на фреона е с 5 градуса по-ниска от околната и кипи при -15°, рано или късно питата ще побелее и ще замръзне.
    Пак при -10° и относителна влажност на въздуха 55% точката на оросяване вече става при температура -18°(по-ниска от т.на кипене) питата няма как да змръзне.
    zxc0, toto4ev, mystikalrs и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #2672

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от NikolayBS Виж публикацията
    Извинявай, грешката е при мен. Прав си,всичко е важно.

    - - - - - - - - - -

    Май грешката е във сайта,нещо омотава постовете.
    И аз се извинявам за офф-а, в тази тема съм понеже обмислям избор за спалня(детска) и за сега съм се колебая между 20/25 zs-s и Етерея 2016г.[/QUOTE]


    Не бързай. Тя тази зима си отиде.Чети ,сравнявай. Най добре е да намериш правилният човек /фирма/ от форума в твоето населено място за оглед и консултация. Желая ти успех.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    С намаляването на температурата намалява и капацитетът на въздуха да задържа влага.
    Натрупването на скреж по питата зависи от температурата, относителната влажност и точката на оросяване.
    Примерно при -10° и относителна влажност на въздуха 75% точката на оросяване е -14°. Ако приемем, че точката на кипене на фреона е с 5 градуса по-ниска от околната и кипи при -15°, рано или късно питата ще побелее и ще замръзне.
    Пак при -10° и относителна влажност на въздуха 55% точката на оросяване вече става при температура -18°(по-ниска от т.на кипене) питата няма как да змръзне.
    По принцип е така, но при големи топлозагуби всичко се обръща с краката на горе.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    25
    #2673
    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    И аз се извинявам за офф-а, в тази тема съм понеже обмислям избор за спалня(детска) и за сега съм се колебая между 20/25 zs-s и Етерея 2016г.

    Не бързай. Тя тази зима си отиде.Чети ,сравнявай. Най добре е да намериш правилният човек /фирма/ от форума в твоето населено място за оглед и консултация. Желая ти успех.[/QUOTE]
    Благодаря, не не бързам монтажа ще е след ремонт, така че става въпрос за края на лятото. То ако беше сега, може би щях да се възползвам от промоцията за ZMX. Иначе за монтажа фирмата, която ми монтира Дайсейкай-я смея да твърдя, че доста професионално работят.
    toto4ev одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #2674

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Като стана въпрос за ZMX, в момента навън е -7, на врнтилатор Ауто е. Кротнал се е на степен Ulo, като струята е хладна. Гаранция се върти около минимума, но не изключва (подминал си е леко заданието). И ZSX се държи така, само че до +4, след това вдига минимума и забравяш да слезе на Ulo. Явно инфото в сервизното, че 20-35zmx не си покачват минимума чак до -10, е вярно.
    П.п. Все още въпросът за дефрост под -15 ме интересува, неслучайно качих таблицата. Дали просто са я изчертали така, понеже като цяло обещават работа до -15, с изключение на ZSX, което не значи, че включва брояча под тази температура. Практиката за сега показва, че не се включва брояч, но ще бъде добре повече презимували да споделят. Чел съм някъде из темите преди време коментари, относно тозо въпрос, но няма да е лошо и малко опреснение по темата.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-03-18 в 20:40.
    toto4ev одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #2675

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Като стана въпрос за ZMX, в момента навън е -7, на врнтилатор Ауто е. Кротнал се в на вентилатор Ulo, като струята е хладна. Гаранция се върти около минимума, но не изключва (подминал си е леко заданието). И ZSX се държи така, само че до +4, след това вдига минимума и забравяш да слезе на Ulo. Явно инфото в сервизното, че 20-35zmx не си покачват минимума чак до -10, е вярно.
    П.п. Все още въпросът за дефрост под -15 ме интересува, неслучайно качих таблицата. Дали просто са я изчертали така, понеже като цяло обещават работа до -15, с изключение на ZSX, което не значи, че включва брояча под тази температура. Практиката за сега показва, че не се включва брояч, но ще бъде добре повече презимували да споделят. Чел съм някъде из темите, назад във времето по този въпрос, но нека опреснин този въпрос.


    Едва ли хората писали софтуера на машината просто са си чертали схеми. Довери им се,те знаят какво правят.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2676

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    ZS-S цикли ли on/off през 5мин., 25zm-s не се изтрайва. По сред нощ ставам и го изключвам.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #2677

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    milanov, в спалнята климатика е изключена от 2 дена. Под 22-23 не е падала температурата. Ама тя е южно изложение. При теб не е ли достатъчно топло, че да не включваш машината?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #2678

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    MHI 25ZMP-S,монтиран декември месец и за първи път работи в такова време ме изненада много приятно с минимума:



    за сега няма много он-офф.
    shener84, rosswen и Mig82 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #2679

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ами то навън 15 градуса , даже много харчи...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #2680

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Снимано е вечерно време при +6С,дневно време при +15С климатика е изключен,понеже няма нужда от него.Снимал съм минимума,харченето вече е друго.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2681

    Re: Климатици Mitsubishi Heavy

    Топли ли добре, дане му е излетял фреона и компресора да си работи с по малко натоварване.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #2682

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Топли яко на HI-POWER развърта да 1650W колкото и другото ми ZMP,няма никаква разлика ако е мръднал фреонеца нещата няма да са еднакви.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2683

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Дааа, явно моят zm-s се оказва малко боклучав. При всяко включване 6мин. работи на 580W. Сваля на 330W и след 4мин. изключва. При тези външни направо си е гадно да те облъчват два киловата....
    mystikalrs одобрява това.

  17. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2684

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Явно ZS-S има подобрения сравнение със стария модел,тази сутрин наблюдавах един он-оф цикъл.Когато включи развъртя да 450в и в рамките на минута свали на 185,така си работи 10тина минути и изключи.Не се усеща никакво претопляне,другото което ми направи впечетление е че цикъла започна на ULO и така завърши,въпреки,че съм му задал MED вентилатор.
    babati, bibobore, rosswen и 1 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    67
    #2685

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Бях писал за проблем с приемане на команда от дистанционното на Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 25 ZS-S. Смених батериите ефекта беше краткотраен. На моменти работи перфектно, но ако съм оставил климатика да работи и след няколко часа искам да го изключа или да променя заданието трябва да доближа дистанционното на 50 см за да проработи или да направя няколко опита и след това винаги хваща, дори от далеко. Стандартно дистанционното няма гаранция от фирмата се увъртат, то така няма и от какво да се оплача, защото дистанционното работи. Има ли начин да поръчам от някъде оригинално дистанционно или ще трябва да се задоволя с някое универсално? Може ли приемника нещо да прави проблеми? Някой с подобен казус и предложение за отстраняване на проблема?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе