Страница 199 от 231 ПърваПърва ... 149189197198199200201209 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,971 до 2,985 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #2971

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Градски,
    FUJITSU GENERAL ASHG 09 KGTA / AOHG 09 KGCA ,
    ей това ще ти свърши много хубава работа.
    gerhar одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    26
    #2972

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте,
    дааа,бюджета се свежда до тези 1400-1500 лв. около колкото са и посочените от мен два модела .... ccankov73,през целия ден няма никои в апартамента и идеята им е да оставят отворена вратата за да топлят малко и извън тази кухня и като се приберат 17ч. да си затворят -и за това в предложението се търси по-голямо топлоотдаване (3.5-4.00 кв.)

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #2973

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    МХИ имат по топла струя от Фуджитсу ЛМЦ , поне ЗМ-С и ЗМП-С са така, предполагам и ЗС-С ще е така

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #2974

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    МХИ имат по топла струя от Фуджитсу ЛМЦ , поне ЗМ-С и ЗМП-С са така, предполагам и ЗС-С ще е така
    Както и от KGTA,със сигурност от личен опит и с двете машини.Имах по-големи очаквания от Фуджика в това отношение но лично според мен за сега разочарова.
    stiv13 и rosswen харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2975

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от djerami Виж публикацията
    Както и от KGTA,със сигурност от личен опит и с двете машини.Имах по-големи очаквания от Фуджика в това отношение но лично според мен за сега разочарова.
    Можеш ли да направиш някакво по-подробно сравнение?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2976

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от djerami Виж публикацията
    Както и от KGTA,със сигурност от личен опит и с двете машини.Имах по-големи очаквания от Фуджика в това отношение но лично според мен за сега разочарова.
    Има си хас , zs-s работи предимно над 300w. и он/офф дори при отрицателни. Kgta има РАБОТЕЩА модулация и слиза на 120w.без да сеца. Мисля че при такова сравнение/критерий бихме могли да включим и амбъра , със сигурност би показал "гръдна обиколка"
    stiv13, zxc0 и djenev харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2977

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Има си хас , zs-s работи предимно над 300w. и он/офф дори при отрицателни. Kgta има РАБОТЕЩА модулация и слиза на 120w.без да сеца. Мисля че при такова сравнение/критерий бихме могли да включим и амбъра , със сигурност би показал "гръдна обиколка"
    Съгласен съм. За мен "горещета струя" не е критерий. Машини, с висок минимум винаги вадят топла струя. По-скоро предимствата на ZS-S са по отношение на шума, докато управлението на компресора, при KGTA е по-адекватно и "еластично", да го наречем. С две думи - пълно щастие, няма. За това попитах за по-детайлно сравнение. А отоплителните качества на двете машини, не ги подлагам на съмнение.
    djenev и Mig82 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2978

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Фуджитсу е велика марка при климите някой ден ще го разбереш Шума е много по дразнещ , когато е породен от колебания при смяна на дебитите при он/офф. За потдържане на константна температура с он/офф няма да говоря. Додо е писал по въпроса.

    На LMC единственото проблемче е в шумния компресор и то при определена честота , "желателно е да се монтира на подови стойки". necata 2 ми го написа тогава но мен ме домързя.
    Rafailiev одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2979

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Не ми допада отчетливата разлика между степените на Фуджицу. Точно с 12lmc си играх преди 2-3седмици. Въпреки, че не вдига клапите, много по-ясно го разбирам кога влиза в офф, спрямо МХИ-то. При това на фиксирана 3-та скорост, както всички ползватели казвате, че е по-добре да се ползва (на фиксирана степен). Втората степен, на която работи основно, ми е шумна, за помещения под 20м2. 30-33db си е шум, отиващ на по-големи стаи. МХИ работи много по-мазно и плавно, има много междинни степени, измежду фиксираните на турбината. При еднакъв тръбен път, от 3м., при МХИ няма никакъв шум от фреон, докато при Fujitsu има. Гледам и от KGTA има същите оплаквания за шум от фреон и голяма разлика между 1-ва и 2-ра степен. Винаги съм уважавал марката Фуджицу, нека се знае. Просто не удовлетворяват напълно приоритетите ми. А както знаем, на всеки са различни. Нещата не са черно и бяло. И 2-те марки имат своите силни и слаби страни. Всичко е субективно и въпрос на предпочитания.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-12-18 в 12:56.
    pulsedriverbg и corsairman01 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2980

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Има си хас , zs-s работи предимно над 300w. и он/офф дори при отрицателни. Kgta има РАБОТЕЩА модулация и слиза на 120w.без да сеца. Мисля че при такова сравнение/критерий бихме могли да включим и амбъра , със сигурност би показал "гръдна обиколка"
    Скоро ще забода ватметъра ми на един 25ZS-S в доста студено помещение, което до скоро не се отопляше изобщо. Климатика вече работи 5ти ден. Да видим кога ще имам възможност и какво ще покаже.
    Mig82 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2981

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Те хората са измислили режим АУТО на турбината.Не знам защо ги държите на ръчните степени.Всичките ми машини от момента на покупката са само на АУТО и никога не съм имал нужда да настройвам на конкретна степен.
    toto4ev, djerami и Sir John харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2982

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Понеже има изключения и Ауто-то не върши работа
    dodo_pv, zxc0, SPSt и 3 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2983

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Е, щом не върши.....Не виждам причина, но щом казвате, значи е така, вие си знаете машините.

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2984

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    По-скоро си знаем помещенията, които отопляваме. Машините са си машини, но да не спамим повече темата, че Сашо ще пише с червен и букви.
    edi1 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #2985

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Можеш ли да направиш някакво по-подробно сравнение?
    И на минимум и на HI POWER LMCA и KGTA вадят по-хладна струя от ZM и ZMP,както и от Аванта вкъщи.Машините ги експлоатирам ежедневно и разликата когато работят заедно при еднакви условия е очевидна.Виж за сглобката нямат абсолютно никакви забележки нито вътре нито вън за разлика от МХИ-та и най-вече Тошибата които са при мен и които бяхме коментирали неколкократно преди тук във форума.
    stiv13, shener84, corsairman01 и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе