Да,нека всички да прочетат
20ZG, благодарение на ghost23:
Както се вижда, същото поведение като ZGX. Просто е мерил при по-ниска външна t, следователно климатикът си вдига минималния праг (това е мое мнение). Иначе пак си изключва на 10-тата минута ако е прехвърлил, работи повече време ако има да гони, но все пак изключва накрая и при задаване на ниски градуси 2 минути след като е започнал работа, не реагира веднага с изключване, а си изчаква 10-минутния цикъл. Вероятно същия софтуер като при ZGX.
Остава да разберем как са ZFX, а също и големите мощности.
Иначе като гледам това не пречи сумарно средната консумация на климатика да е доста добра. От колкото има нужда стаята, толкова и вкарва, но не постоянно, а на цикли... Имам чувството, че би работил като инвертор само в много голямо помещение, където постоянно да трябва да работи близо до номинала си или над него.
Топлозагубите на климатизорано помещение при външни температури от -15 до +15 градуса са различни и големи като стойност за да може климатик с подобна програма на работа да работи винаги на номинална мощност така че да не изключва.
За съжаление изглежда, че не може да се преодолее цикличното поведение на работа същото, както при конвенционалните климатици. Навсякъде във всякакви рекламни каталози и технически документации възможността за непрекъсната работа на компресора при инверторните климатици се посочва като техният главен плюс както за постигането на висока икономия на електричество така и за голям комфорт при ползване.
vanko68
"Е как да стигна по метода на geozap ? Това,което е показал,не почива на нищо в математиката,да не говорим за физика.Ясно е казано Q/3,4=W (след преобразуванията) Q=V* (T1-T2),като изпускаме р и с,понеже са близки до единица. Като получим Q/3,41=W . 3,4,a не 3,6 ,понеже p*c e около 1,1".
Да приключим тази тема .
Тъй като аз съм зле с маттематиката, според теб, състави вярно математическо равенство с числата
3,6 1,1 и 3,41.
Посочи учебник ,справочник и т.н. където ясно е казано, че Q/3,41=W.
" 1-Как получи,че Q=W,като едното е мярка за количество топлина,а другото за мощност."
http://www.imi-internationalcee.com/...meier,g,5.html
тук има един не лош калкулатор, инсталирай си го,отвори Formulas, от падащото меню избери Flow rate и тогава кажи кой е крив и кой е прав.
На всички останали извинения за досадните коментари.
geozap-понеже всички тук сме много знаещи и компетрентни във всяка област на познанието,особено в климатизацията,ето ти гатанки:
1-на този линк по-горе,ако си направиш труда да прочетеш и осмислиш тази т.3.7 ,щеше да разбереш,че става въпрос не за шумозаглушител за фреона,а за гасител на вубрациите от компресора,за да не се предават по тръбите вътре в помещението,а са сгънати като S-ка,която чрез огъването си като пружина гаси вибрациите.
2-написал съм ясно,че p*c е около 1,1.И като разделиш 3,6 на около 1,1( 1,06) се получава приблизително 3,4,което за в къщи е по-лесно за смятане при домашните измервания.Ако искаш,мога да включа и коефициент за корекция на плътността на въздуха в зависимост от надморската височина,но не смятам,че ще улесня някого в къщи ,който мери температурата с термометър от левче и грешка 10%
3-в нелошия ти калкулатор,ако отвориш раздела с джаули,калории и BTU,ще разбереш,че изобщо не можеш да конвертираш във ватове,а във Ws,което значи ватсекунда,което не е мярка за мощност.
Нека останалите преценят кой е крив и прав.
Бихте ли ми разяснили малко калкулатора имам конс.600W вх23С изх42С дебит320 трябва ли нещо друго.Ако може и един пример .Благодаря предварително
( Изх-вх)*дебита/3,4=Вт или (42-23)*320/3,4=19*320/3,4=1 788 Вт топлоотдаване..Това,делено на консумацията 600 Вт дава КОП=2,98. Разбира се ,отчитай,че това е с някакво приближение,не е съвсем вярно поради неточните измервания в домашни условия.
дезиро давам разяснения за работа с калкулатора
V е m3/h по каталог за съответната скорост на вентилатора
Tv изходяща температура от климатика възможно най близко до клапите
Tг входяща т.е. където са филтрите
ср е специфичен топлинен капацитет, но в Wh/kg/K . В България е прието тази стойност да се измерва в производна на нея J/kg/K.Тогава 1060J/kg/K,това е стойността на ср при 50 С, разделяме на 3600 -секундите в един час и получаваме 0,295 Wh/kg/K.Това е число което можеш да ползваш вече при всички изчисления.
р е относителното тегло то е 1,19 kg/m3
Заместваш стойностите в формулата и получаваш Q=2134 W
3,6/1,1=3,27<3,41
3,4*1,1=3,74>3,41
при 700m3/h
700*(42-23)/3,41=3900 W . Пресметнато с калкулатора 4669 W
Просто минимална разлика
Система SI на калкулатора
отиваш на Power, появяват ти се :
на първи ред W
на пети ред J/s, може стига да знаеш какво и как
Поправка-Ср=1007,а не 1060,което е при 350-400°,а теглото при 50° е 1,09 кг/м3,а не 1,19.което е при 20°.Така,че ако искаш,виж това :
http://www.engineeringtoolbox.com/ai...ies-d_156.html
Ако го сметнеш с коректните стойности,ще получиш друго,близо до моето.
Получих 1854 Вт,което си е около сметнатото наум 1788. Нещо друго да не ти е ясно?
Ще превеждам отделни пасажи
...шумовите характеристики и вибрации в спиралните компресори могат да се отличават от шумовите и вибрационни характеристики на буталните компресори, а в редки случаи, в системите за кондициониране на въздуха, може да се появи кратковременно повишаване нивото на шума......
...
Препоръчителна конфигурация фиг.9
Конфигурация на тръбопровода: малък U образен елемент
Сервизен вентил: ъглов закрепен на агрегата или стената
Гасител на импулси на смукателна страна: не се изисква.
...
" В системата /външното тяло/ има акомулатори, заглушители, филтри които поемат ''излишното'' количество."
Къде прочете че става въпрос за шумозаглушител за фреона?
Прочетох го в ТВОИТЕ постове.Виж се на 16.02 в 19,23ч,забележката на Ghost23 на 18.02 в 22,25ч и "компетентния " ти отговор на 19.02 в 14,22ч.