Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 94

Panasonic CS/CU-PW9DKE - външното тяло замръзва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #16

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Господи, пак се започва

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #17

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от HazardMan
    Господи, пак се започва
    А- той нали Алекси и без това беше решил да сменя външното тяло....

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #18

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    @Toto1
    Радвам се че искаш да помогнеш на Алекси
    Вярно е че солта стопява леда.
    Позволи ми само да отбележа че солта(натриев хлорид) разяжда алуминия
    Една от съставките на флюсовете за запояване с твърд припой на алуминий е натриев хлорид.
    А един от най честите случаи в практиката на ремонта на хладилниците е пробиване на изпарителя вследствие наличието на сол в продуктите които са контактували директно с изпарителя

    @Алекси прав си за обратната съвместимост на маслата
    Р22 работи с почти всички масла като има ограничена разторимост в ниските температурни интервали.Отговорът ми по горе е грешен за което те моля да ме извиниш
    Все пак това е малката пречка.По-големите пречки пред твоя проект за смяна на фреона ще бъдат различните работни налягания на Р410а и Р22 което ще изисква преизчисление най малко на капилярната тръба и количеството на хл.агент
    По горе съм ти отговорил по инерция.В смисъл всеки фреон с маслото си оттам за смяната промиване с Р113 и др. процдури които обезмислят смяната на фреон

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #19

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Бях писал че китайския ми Panasonic се предаде на суда и съм решил да взема мерки : ще му слагам допълнителен външен ел.нагревател. Въпроса ми е : от къде да намеря и купя термореле което да го включва при температури под -5 градуса.

    Знам че цялата ефективност отива на вятъра, но мисля че при мен си струва :
    1. Ще ми остане един единствен отоплителен уред, който при по-топло от -5 работи много добре.
    2. Както беше казал някой - ... че колко за дните с такава температура...
    Ако си решил при температури под -5* да ползваш ел.нагреватеел, не му прекарвай мощността пре компресора - няма смисъл да го амортизираш допълнително. За 15-20 кинта от всеки магазин за техника ще можеш да си купиш един електронагревател в пластмасов корпус с вентилатор и термореле - вентилаторна печка.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #20

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    @TazmaniaK, мисля че пропускаш две подробности!
    Първо, колегата е ТНТМ ентусиаст и за него е предизвикателство да подобри машината(а тя явно има нужда от подобряване)!
    Второ, дал е 500-600 кинта за климатик, който предполагам е очаквал да работи и под -5*(а в Разград, зимата май често е под -5*) и такава набутвация не се преглъща лесно! На негово място и аз щях да се опитам да го направя работоспособен при по-сериозни студове!

    И сега някой ще каже че под -5* климатика няма смисъл!
    В интерес на истината досега при мен най-ниската температура е била точно -5* и трябва да кажа че и двата ми климатика си бачкаха без проблеми! Мерих им температурата на изхода и резултата при -5*беше:

    обикновения 51*

    инвертора 54*

    Не искам отново да подхващаме споровете колко топлят климите ни, но факта че съм измерил такива високи температури, за мен е показател че климите имат достатъчно голям ресурс да топлят и при по-сериозни студове! Мойте със сигурност ще ги ползвам*докато правят поне 40* на изхода! Все пак съм ги купил за ЦЕЛОГОДИШНО ползване!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #21

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    @Toto1
    Радвам се че искаш да помогнеш на Алекси
    Вярно е че солта стопява леда.
    Позволи ми само да отбележа че солта(натриев хлорид) разяжда алуминия
    Една от съставките на флюсовете за запояване с твърд припой на алуминий е натриев хлорид.
    А един от най честите случаи в практиката на ремонта на хладилниците е пробиване на изпарителя вследствие наличието на сол в продуктите които са контактували директно с изпарителя

    @Алекси прав си за обратната съвместимост на маслата
    Р22 работи с почти всички масла като има ограничена разторимост в ниските температурни интервали.Отговорът ми по горе е грешен за което те моля да ме извиниш
    Все пак това е малката пречка.По-големите пречки пред твоя проект за смяна на фреона ще бъдат различните работни налягания на Р410а и Р22 което ще изисква преизчисление най малко на капилярната тръба и количеството на хл.агент
    По горе съм ти отговорил по инерция.В смисъл всеки фреон с маслото си оттам за смяната промиване с Р113 и др. процдури които обезмислят смяната на фреон

    Алуминия не може да се запоява тъйкато много бързо се окислява обикновенно се заварява с МИГ МАГ апарати .
    Предполагам че се бъркаш с медтта . Овен това тези изпарители не са били е л о к с и р а н и сегашните адължително се елоксират . Така че няма проблем
    Според мен връзките на съвременните клим не са с припой но ще проверя .
    Какво ще кажеш за антифриза?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #22

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Според мен връзките на съвременните клим не са с припой но ще проверя .
    Какво ще кажеш за антифриза?
    За антифриза е добра идея , пробвана и върши работа.
    За солта badr е прав разяжда директно алуминиевите детайли, без значение дали са свързани с припой.
    Виждал съм вече веднъж пагубното влияние на разтвора сол+вода върху топлообменика на външното тяло на едно LG.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #23

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    @Тото1
    Думите по долу в червено са твои или нечии други,но не и на BADR


    Алуминия не може да се запоява тъйкато много бързо се окислява обикновенно се заварява с МИГ МАГ апарати .
    Предполагам че се бъркаш с медтта . Овен това тези изпарители не са били е л о к с и р а н и сегашните адължително се елоксират . Така че няма проблем



    Не ми приписвай думи които не съм написал.Това е изключително неетично
    За твое сведение алуминия се запоява.Не бъркам с медта представи си.
    Примерът с съставките на флюса ти го дадох за да ти стане ясно че солта е химически активна по-отношение на алуминия и дори към AL2O3(двуалуминиев триокис)
    Именно този окис с температура на топене над 1000*,за разлика от алуминия с температура на топене 630-660*,е главната пречка при запояване и заваряне на алуминий.
    Мога да те уверя че много пъти съм запоявал алуминй.
    Никъде не съм ти описвал технологията за свръзка на съвременните клими
    И последно изпарителите винаги са били елоаксирани
    За антифриза ще кажа следното:Аз се боря с причините,а не със следствията на проблема

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #24

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    За антифриза е добра идея , пробвана и върши работа.
    Аз не съм пробвал антифриз по описания от @toto1 начин, но се питам какво ли остава по питата на работещ климатик, когато вентилатора го обдухва... А в режим на размразяване, когато и външната пита първо се нагрява, а после вентилатора я издухва? Съмнява ме, че антифриза би имал някакъв дълготраен ефект....

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #25

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    badr Далеч съм от мисълта* да те компрометирам и незная защо все това чувство имаш?
    Спомням си че като ти давах отговор чрез цитат и когато дадох публикувай* думите които написах влезнаха в полето на цитата ,даже не знам как това стана.
    Струва ми се че никой няма полза от това да компрометира събеседника си
    За какво му е. Даже би загубил от това.
    Алуминия много трудно се запоява и никаде това не се пракикува ,а се заварява в защина среда с помоща на аргон и високо напрежене за пробиване на окисния слой . Температурата няма голямо значение. А флюса който си използвал е бил като защитна среда за припоя .Освен това припоя не издържа на ниски температури и се разрушава.

    Питите на външните тела при клим. са съставени от медни тръбички и алуминиеви серпентини които са както казах алоаксирани и са пресовани към медните тръбчки .
    Алоаксираните серпентини изддържат на сол в определена концентрация
    Иначе какво би станало с автомобилите които се движат по пътища с луга
    Трябва да им събираме алум части.



    *

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #26

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    @Тото1
    Ако някога чуя от някого че алуминий не се запоява,аз ще знам че този човек няма нищо общо с хладилната техника или най-малкото още е начинаещ в областта
    Никой не казва че алуминий се запоява лесно,но се запоява.
    Един пример ще ти дам.
    В едно семейство решават да размразят и почистят фризера или пък камерата на хладилника си.
    Изключват го и за да не изчакват дълго време започват да разбиват натрупалия се лед
    И обикновено го правят с нож.
    Изпарителя е монтиран така че не позволява смяна(Мраз 270 например)
    Е без да искат пробиват изпарителя.
    Тогава какво правим?Хвърляме уреда ли? -- Не
    Спояваме с алуминиев припой или лепим с течен метал,като спойката е за предпочитане.Това практикуват всички хл.техници.

    Разбира се не ти говоря за спояване с поялник(и това е възможно) а за спояване с горелка и твърд(алуминиев)припой.При спояване с мек(оловно-калаен) припой при ниски температури настъпва разрушаване на припоя поради явлението наречено калаена чума

    Ето защо аз казах че думите които си вмъкнал когато ме цитираш не са мои
    След като твърдиш че това е станало случайно то бъди така добър да коригираш поста си.
    Ако желаеш ще ти обясня как точно става спояването и за огромното значение на температурата при спояване на алуминий и за влиянието на флюса в процеса

    Основната цел на поста ми,който стана причина за този спор,е желанието да предпазя хората преглеждащи този форум от съвета даден от теб,а именно употреба на солен разтвор за размразяване на външно тяло на климатик,което ще доведе до практическо унищожаване на климатика или най-малкото скъп ремонт.
    Опитах се да ти го кажа по деликатен начин,но ти веднага се впусна да ми обясняваш да не бъркам алуминй с мед.Хайде занапред да общуваме с по-друг тон,като уважаваме аргументите и на опонента.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #27

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    badr По споко де . Как да го корегирам когато влезнах в твоя абзац?

    Това за испарителя става ,обяче само с течен метал и е много несигурно. Не съм чувал за Al припой или имаш в предвед Сребърен припой? Изпарителите са тънко стенни и почити е невъзможно да се запояват,може би само там където дебелината на Al епо голяма.

    Това за соления разтвор е само времено за 1 или 2 месеца докато отмине зимата .За толкова кратко време
    Хората няма защо да се страхуват от разяждане на външното тяло.
    И така казвам:
    Които практикува метода за разлеждане със солен разтвор , трябва след зимата да дезактивира със обиквовенна вода външната пита, за всеки случай.


    Айде на всички весело посрещане

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #28

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    badr По споко де . Как да го корегирам когато влезнах в твоя абзац?

    Това за испарителя става ,обяче само с течен метал и е много несигурно. Не съм чувал за Al припой или имаш в предвед Сребърен припой? Изпарителите са тънко стенни и почити е невъзможно да се запояват

    Айде на всички весело посрещане
    Имам предвид точно АL припой
    Може да ти се вижда почти невъзможно.Трудно е.Особено по ъглите.
    Но Badr го може

    Весело посрещане на новата година

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #29

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    В крайна сметка на мен не ми стана ясно кое е най-доброто "подобряване" на калпавия ми климатик :
    1. Външен нагревател + термостат
    2. Смяна на фреона с 22

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #30

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    В крайна сметка на мен не ми стана ясно кое е най-доброто "подобряване" на калпавия ми климатик :
    1. Външен нагревател + термостат
    2. Смяна на фреона с 22
    Според мен е най- добре да си поиграеш с датчика за размразяване на външното тяло- виж голямата тема за климатици пост.#2302 на didoto и дискусията там...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 08-02-11, 14:02
  2. Нео 24-ка - външното тяло замръзва ?
    От velkov във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-11, 20:38
  3. Midea MSG-12HR - външното тяло замръзва при +7°С !?
    От rastaman80 във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 31-12-09, 17:19
  4. Panasonic CS/CU-PE9DKE - вибрации от външното тяло
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 05-01-08, 16:49
  5. Panasonic CS/CU-PE12CKE - външното тяло шуми
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-05, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе