Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 94

Panasonic CS/CU-PW9DKE - външното тяло замръзва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #46

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Я пак анализирай.Как при -3 работи при -6 не иска,а ти ще променяш стойноста на термистора на вътрешното тяло

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #47

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev


    Някой да е разглобявал PW9 и да знае къде са разположени датчиците във вътрешното тяло?
    Сваляш предния капак.Датчика се намира в крайната дясна част на питата и е закрепен в медна втулка на една от тръбите.Няма как да не го видиш.
    Изваждаш го и леко го нагрей примерно със запалка(при включен клим. естествено).След около секунда две вентилатора ще завърти.Можеш да го мерниш с уреда и да кажеш с каква стойност е при около 20*.
    Аз все си мисля,че вентилатора не завърта поради това че питата не може да се загрее до определената тепература.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #48

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Я пак анализирай.Как при -3 работи при -6 не иска,а ти ще променяш стойноста на термистора на* вътрешното тяло
    Да : топлия старт се управлява от него. А аз имам проблеми с топлия старт ( духа само при много топла пита )

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #49

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Да : топлия старт се управлява от него. А аз имам проблеми с топлия старт ( духа само при много топла пита )
    Че за какво беше това тази полемика за нагревател на външната пита (то такова е и заглавието на темата)... Нищо, климатика ти е пред очите- ти по- добре знаеш. Дерзай и пиши!

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #50

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Да : топлия старт се управлява от него. А аз имам проблеми с топлия старт ( духа само при много топла пита )
    Добре щом така си решил.Можеш да сложиш потенциометър(по добре многооборотен тример) паралелно на термистора със съпротивление 10 пъти по-голямо от номинала на термистора.

    edit//Не забравяй че каквото и да модифицираш гаранцията отпада

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #51

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Че за какво беше това тази полемика за нагревател на външната пита * (то такова е и заглавието на темата)... Нищо, климатика ти е пред очите- ти по- добре знаеш. *Дерзай и пиши!
    Идеята да се сложи външен нагревател е само един от начините да се реши проблема на климатика ми. Други начини са : смяна на фреона и модифициране на датчика.

    Токущо го разглобих и с изненада открих че има само един термодатчик който е монтиран директно на топлообменника от дясно но не в началото (топлата тръба) а в средата. При стайна температура е около 16кОм ( намалява при загряване ~ 15 кОм / 36 градуса ).

    Смятам сложа паралелно 1МОм тример и да пробвам : очаква се утре и в други ден да има температури под -6

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #52

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Това ще да е датчика за стайната температура...С него можеш да излъжеш компресора

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #53

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    8:00, -5 градуса. Излъгах датчика, но температурата с която духа климатика е 35-38 градуса. На по-студено ще е по-зле.

    Започвам да планирам монтиране на външен нагревател. Замислям се и над идеята на Taz за калориферче което да помага на вътрешното тяло в по-студени дни.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #54

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    8:00, -5 градуса. Излъгах датчика, но температурата с която духа климатика е 35-38 градуса. На по-студено ще е по-зле.

    Започвам да планирам монтиране на външен нагревател. Замислям се и над идеята на Taz за калориферче което да помага на вътрешното тяло в по-студени дни.
    Помисли за някой стар сушоар , преди време имаше едни около киловат с голяма гърловина.
    Но трябва да се помисли и за автоматика . Може би дето badr казваше да се исползва температурен датчик от хладилник през реле
    Струва ми се че ще стане.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #55

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Това е снимка на датчика : сложен е на странно място - нито на топлата, нито на студената част, по скоро на средата.


  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #56

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Това си е датчика за температурата на входа на питата (това на второто коляно отдолу нагоре?). Но имаш и един празен куплунг на платката?!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #57

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Бях писал че китайския ми Panasonic се предаде на суда и съм решил да взема мерки : ще му слагам допълнителен външен ел.нагревател. Въпроса ми е : от къде да намеря и купя термореле което да го включва при температури под -5 градуса.

    Знам че цялата ефективност отива на вятъра, но мисля че при мен си струва :
    1. Ще ми остане един единствен отоплителен уред, който при по-топло от -5 работи много добре.
    2. Както беше казал някой - ... че колко за дните с такава температура...
    ако спира напълно шунтирай датчика той е единственото разумнонещо във външното тяло, откачи кабела към вуншното тяло и сложи резистор на негово място или просто добави някой 200-500 ома последователно на датчика. Описал съм го по-подробно в големия форум, аре успех :Super:

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #58

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Това е снимка на датчика : сложен е на странно място - нито на топлата, нито на студената част, по скоро на средата.

    кое точно е датчика и аз имам такъв климатик, но на тази снимка ако има датчик то той отчита вътрешната температура*

    аха сега прочетох по нагоре ясно, и на мен ми направи впечатление че при студено време времето от включването на компресора до пускането на вентилатора е по голямо и се подразних щото мислех че се помотава без основание. Таке де Смсунга ми няма такива екстри като датчик на питата и винаги вентилатора се пуска около 10 секунди след компресора

    Абе определено PW9DKE не е най добрия климатик но ми олеква мисълта че оня мини варианта YWDKE май е по зле.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #59

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Нищо му няма на климатика
    опитай да го оставиш включен постоянно на по-ниска зададена температура и предполагам ще забележиш, че си бачка и на по-ниско от -6, та и -11 и 12 и т.н.
    Днеска беше доста студено през нощта и зададох вместо 20, 22С и си беше ок.
    Моя е 12-ка, но невярвам да имат чак такав разлика.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #60

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    Нищо му няма на климатика*
    опитай да го оставиш включен постоянно на по-ниска зададена температура и предполагам ще забележиш, че си бачка и на по-ниско от -6, та и -11 и 12 и т.н.
    Днеска беше доста студено през нощта и зададох вместо 20, 22С и си беше ок.
    Моя е 12-ка, но невярвам да имат чак такав разлика.
    Така ще да е. Но на мен все ми е студено и си го слагам на 24 и ми се ще да топли като инвертора 12-ка в хола.

    Ще пробвам идеята с по-ниска температура и ще пиша за резултатите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 08-02-11, 14:02
  2. Нео 24-ка - външното тяло замръзва ?
    От velkov във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-11, 20:38
  3. Midea MSG-12HR - външното тяло замръзва при +7°С !?
    От rastaman80 във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 31-12-09, 17:19
  4. Panasonic CS/CU-PE9DKE - вибрации от външното тяло
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 05-01-08, 16:49
  5. Panasonic CS/CU-PE12CKE - външното тяло шуми
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-05, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе