Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 94

Panasonic CS/CU-PW9DKE - външното тяло замръзва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #31

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Според мен е най- добре да си поиграеш с датчика за размразяване на външното тяло- виж голямата тема за климатици пост.#2302 на didoto и дискусията там...
    Аз нямам проблеми с размразяването а със горещия старт.
    Някой да знае дали може да се регулира по някакъв начин : проблема е че в момента е настроен да духа само ако температурата е много висока и по този начин в много студените дни въобще не духа.

    Дали идеята на DIDOTO за външния датчик може да се приложи за датчика за топлия старт?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #32

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Аз нямам проблеми с размразяването а със горещия старт.
    Някой да знае дали може да се регулира по някакъв начин : проблема е че в момента е настроен да духа само ако температурата е много висока и по този начин в много студените дни въобще не духа.

    Дали идеята на DIDOTO за външния датчик може да се приложи за датчика за топлия старт?
    [/quote]

    alexi_dobrev

    Вътрешния вентилатор се управлява от термистора който е поставен на тръбата на вътрешното тяло.Същия датчик комндва и външния вентилатор.Ти казваш че при по-студено време вентилатора не тръгва.Да разбираме ли че питата се загрява под 30*А какво става след примерно 8-10 мин.

    Идеята на DIDOTO за външния датчик не може да се приложи при теб,защото даже и да го накараш да духа ще ти духа студено и ще "объркаш" външния вентилатор.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #33

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    ....Да разбираме ли че питата се загрява под 30*...
    Точно в това е проблема : моя климатик духа или много горещо ( 50-60 градуса ) или не духа никак.
    При много студено, питата се се загрява но явно недостатъчно за да пусне топлия старт на вентилатора.

    Убеден съм че това се управлява, но незнам как.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #34

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Точно в това е проблема : моя климатик духа или много горещо ( 50-60 градуса ) или не духа никак.
    При много студено, питата се се загрява но явно недостатъчно за да пусне топлия старт на вентилатора.

    Убеден съм че това се управлява, но незнам как.
    А, аз останах с впечателение, че климатика изобщо не тръгва...- пишеш, че е сдала багажа... Почвай с експериментите- нали си ТНТМ- ентусиаст Напр. нагрей датчика на вътрешната пита със сешоар и провери дали тогава ще се включи вентилатора?

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #35

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Датчик никъде по вътрешната пита не се вижда - явно е скрит някъде вътре.

    Какъв експеримент съм правил : при -6 външна температура настроих дистанционното на 30 и подадох топъл въздух на всмукателя - климатика си тръгна както си му е реда и почна да духа много топло, после след като спрях топлото - и той спря да духа. Също спира да духа при настройка за по-ниска температура или доближа топлия въздух много близо до всмукателя (той смуче само от горе ). През цялото това време външното тяло си бръмчи без промяна.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #36

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Е- значи експеримента си го правил.. Май нещата опират до настройка на датчика на вътрешното тяло- там вече си трябва да знае човек къде да пипне, а аз не знам . Дано някой от техниците те светне къде да пипаш по платката- най- логично там да има някое тримерче...Или викай техник.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #37

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    ...Или викай техник.
    Техниците бяха железни - на инструкцията пише че климатика работи до - 6 : значи всичко е наред.


  10. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #38

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    на всички климатици пише така. на мидеата пише до -7, но си работи и при -20.
    панасоника пише -6, но си работи при -11 преди седмица, да видим по-натам.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #39

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Я опиши точно какво става,но не със смукатели и т.н
    Примерно в такъв вид.
    Вън.темп -7 Вътр.темп 20 климатика настроен на 30.описваш какво става.За какъв период от време.(примерно компресора стартира работи 5 мин спира вентилатора на външното тяло се върти(не се върти) вентилатор на втр.тяло се върти(не се върти) темп на изходящия поток еди колко си градуса
    Описваш максимално подробно по този начин измерванията които си направил.Бръмчи,не бръмчи,сдал,предал се,вън.тяло работи не е информация.



  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #40

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Събуждам се в 6:00. Температурата вън е - 7, кухнята е изстинала до 18 ( предишната вечер в 21:00 беше 24 ). Включвам климатика на 24 градуса, външното тяло започва да размразява за около 5 минути и преминава в режим на топлене. За огромно съжаление след около 20 минути работа, климатика все още не се е включил да духа - пипам вътрешното тяло : топло е но не е горещо. Климатика включва режим за размразяване за около 5 минути, пак режим на топлене и пак вентилаторът не духа .... зарязвам го работещ така и заминавам на работа. Към 10:00 вън е -3. Обаждам се по телефона да питам дали климатика работи и ми се казва че всичко е наред и че в кухнята е 24 градуса. Вечерта към 9:00 температурата пада под -6 и режима със спирането да духа се повтаря. Изключвам климатика.

    Експеримент със сешоар : Вън е около -6, климатика спира да духа но бъншното тяло си работи. В момента в който духнах със сешоара от горната страна и климатика спря да работи ( реши че е вее е стигнал зададената температура ). Вдигам температурата на 30 - климатика се включва но не духа. Духам със сешоара от далече - климатика почва да духа.

    @badr - не знам как да го опиша по друг начин



  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #41

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Към 10:00 вън е -3. Обаждам се по телефона да питам дали климатика работи и ми се казва че всичко е наред и че в кухнята е 24 градуса. Вечерта към 9:00 температурата пада под -6 и режима със спирането да духа се повтаря. Изключвам климатика.

    Откачаш кабела на термистора на вън.тяло премерваш съпротивлението му при - 3.Вземаш цк-ключе и свързваш средните 2 извода към мястото където е бил свързан кабела на термистора. на единия чифт крайни изводи на ключето свързваш кабела на термистора,на другия запояваш съпротивление с стойност премерената по-горе.
    Така при температури по ниски от - 6 си включваш резистора,а в другото положение на ключето си работи климатика както преди.
    Ако нещо не ти е ясно пак питай.По-добре питай сто пъти отколкото да объркаш нещо

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #42

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev

    Експеримент със сешоар : Вън е около -6, климатика спира да духа но бъншното тяло си работи. В момента в който духнах със сешоара от горната страна и климатика спря да работи ( реши че е вее е стигнал зададената температура ). Вдигам температурата на 30 - климатика се включва но не духа. Духам със сешоара от далече - климатика почва да духа.
    alexi_dobrev

    Виж сега.Проблема не трябва да се търси в термисторите.При положение че външното тяло работи (компресора и вентилатора) няма как вътрешната пита да не се загрява.Ако тя се загрява слабо то вентилатора няма да се включи,а ако температурата е прекалено висока и не се е включил вентилатора то климата ще се изключи автоматично.Важното е да се знае че тези температури се следят от един и същи термистор.

    Моето скромно мнение е че трябва да се насочиш към изправноста на 4-ния вентил.
    Това мнение е базирано на твоите описания на проблема и единствено не го твърдя 100% поради факта,че само под -6*прави така.

    Имам едно питане към теб
    Дали климата е монтирана в дъждовно време?

    След като накара тялото да духа със сешоара то навярно е духало студено нали?

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #43

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    ...Имам едно питане към теб
    Дали климата е монтирана в дъждовно време?

    След като накара тялото да духа със сешоара то навярно е духало студено нали?
    Според мен на климатика му беше направен перфектния монтаж ( монтажниците са ми приятели, друг е въпроса че те твърдяха че този модел климатик е калпав).

    След номера със сешоара започна да духа хладно - около 40 градуса вместо обичайните 50 ( все пак питата не беше гореща а топла )

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #44

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Алекси, на твое място бих направил експеримента с термистора на външното тяло- за нещо подобно говори и badr. Вместо термистора сложи едно тримерче и променяй съпротивлението в границите 5-7 килоома (такива стойности дава didoto много ми хареса неговия пост- кратко, точно и полезно, нищо че нямям panasonic) и виж какво става...Все пак това е елементарно в сравнение с нагреватели, смяна на фреона и т.н... А с фреона как е- да не би да е намалял...

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #45

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Гледам по електрическата схема на едно Mitsubishi - има 2 температурни датчика във вътрешното тяло : един за температурата на входящия въздушен поток и друг за температурата на топлообменника.

    Анализирайки моя проблем стигам до извода че трябва да модифицирам точно датчика за температурата на топлообменника. От друга страна пък си мисля че ако той просто се е разместил и не отчита правилно - би имало подобен ефект (дефект).

    Някой да има електрическа схема за PW9?

    Някой да е разглобявал PW9 и да знае къде са разположени датчиците във вътрешното тяло?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 08-02-11, 14:02
  2. Нео 24-ка - външното тяло замръзва ?
    От velkov във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-11, 20:38
  3. Midea MSG-12HR - външното тяло замръзва при +7°С !?
    От rastaman80 във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 31-12-09, 17:19
  4. Panasonic CS/CU-PE9DKE - вибрации от външното тяло
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 05-01-08, 16:49
  5. Panasonic CS/CU-PE12CKE - външното тяло шуми
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-05, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе