Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 219

Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #46

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от vfilipov
    Здравейте отново, значи след описания проблем в началото на темата дойдоха от фирмата която ми го монтира, замериха налягането и казаха всичко е ок, климатика тръгна/не го бях включвал 2 дни/ и работи безпроблемно до тази сутрин. Сутринта го пускам работи около половин час и пак така - мига си таймера и туй то.
    Изключих го от захранването, стоя около 1 час така. включих го пак започна да размразява компресора се върти като бесен а вътре не духа . След около 10-15 мин замига таймера и се изключи.
    Електроника, датчик или какво ще е?
    Дефектен компресор е. КОлко пъти да се обяснява. От дефектната партида ти е. Поне да си беше направил труда да използваш функцията check на дистанционното. Описано е в книжката на климатика как се използва, пише го и тука в тази и други теми. Елемантарно е, става за 1 мин. Така самия климатик ти казва какъв му е проблема.
    Работи известно време после блокира, изключващ от щепсъла, след това тръгва. След няколко седмици обаче постоянно няма да тръгва.

    Другото особено е, че в режим охлаждане този проблем с компресора почти го няма.
    Иначе монтажниците каквото и да ти говорят и тестват, ще сменят външното тяло в крайна сметка. Колко бързо ще стане това и след колко идвания зависи от настойчивостта. От коя фирма е купен климатика?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #47

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    В момента една варненска фирма всеки ден сменя компресори на панасоници. Там не са чували за дефектна серия. Напораво са се побъркали от повредени панасоници.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #48

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Е те сигурно не ги сменят щото са дефектни ами сигурно след безпроблемна 10-годишна експлоатация собствениците им са решили, че трябва да се сменят компресорите просто така профилактично . А това за дефектната серия или партида там, май е само за успокоение на изгорелите с дефектни панасоници. Всичко май са митове и легенди . Панасоника, който се продава в България е дърво и това е, но те шараните тук нямат свършване.
    Старите панасоници до преди 2 години са много корави и се водят реално от високия клас. След това обаче КиК "оцапаха" положението. Е 12 ДКЕ /Малайзийски/цяла партида 100% дефектни. Сега са плъзнали някакви Китайски 12ки нещо подобно.С други думи в момента не е рентабилно да се купува тази марка, почти всичко е менте. Даже дилърите са се отдръпнали и избягват в момента да се продават.
    Освен на Панасоници в момента масово горят компресори и на Хайери.
    Такъв е БГ пазара. Като се наложи една марка и след това вкарват ментета да направят бързи пари. И това май важи за всичката ни техника.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #49

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Хаерите поне са по-евтини
    и от двете марки тия дето горят са около ~1000-1100 лв.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #50

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    В момента една варненска фирма всеки ден сменя компресори на панасоници. Там не са чували за дефектна серия. Напораво са се побъркали от повредени панасоници.
    Въй, много странна работа, нашата фирма има офиси в 120 града, почти навсякъде се топлят с климатици, които аз съм купувал и плащал/служебно/преди 2-3 години, това ми влиза в задълженията, ремонтите пак ми ги пращат да ги дам за плащане. Във Варна имаме , доколкото си спомням 8 панасоника, 2 Хитачита , 1 незнаен ъглов-китайски и още някъв, май е Самсунг, не го помня. Досега нямаме скапал се климатик в този град.Въпреки че е влажно от морето и това е предпоставка за замръзвания и други ядове. По страната имаме предимно Панасоници и Хитачита и от 2-3 месеца нямам пристигнал доклад да плащаме ремонти , особено на компресор. Въпреки ,че почти всички клими са още гаранционни, имам поглед къде какво се прави там, това ми е работата....

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #51

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Въй, много странна работа, нашата фирма има офиси в 120 града, почти навсякъде се топлят с климатици, които аз съм купувал и плащал/служебно/преди 2-3 години, това ми влиза в задълженията, ремонтите пак ми ги пращат да ги дам за плащане. Във Варна имаме , доколкото си спомням 8 панасоника, 2 Хитачита , 1 незнаен ъглов-китайски и още някъв, май е Самсунг, не го помня. Досега нямаме скапал се климатик в този град.Въпреки че е влажно от морето и това е предпоставка за замръзвания и други ядове. По страната имаме предимно Панасоници и Хитачита и от 2-3 месеца нямам пристигнал доклад да плащаме ремонти , особено на компресор. Въпреки ,че почти всички клими са още гаранционни, имам поглед къде какво се прави там, това ми е работата....
    Масовите проблеми са от продажби преди 1, 1.5 години.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #52

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Масовите проблеми са от продажби преди 1, 1.5 години.
    е да де, ама ние продължаваме да купуваме за новите офиси и то яко Панасоници и хитачита/ама без Китайски/ , аз затова като видях че не се скапва нищо и си взех за в къщи от тях. Най-голямото дърво излезна Краун , буря от дефекти, където сме ги сложили и веднага дефектите излизат, пращай майстори по 5 пъти за едно и също нещо..

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #53

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    е да де, ама ние продължаваме да купуваме за новите офиси и то яко Панасоници и хитачита/ама без Китайски/ , аз затова като видях че не се скапва нищо и си взех за в къщи от тях. Най-голямото дърво излезна Краун , буря от дефекти, където сме ги сложили и веднага дефектите излизат, пращай майстори по 5 пъти за едно и също нещо..
    Е за Краун е ясно, те от Елит са по-зле.
    А вие от кои модели купувате, да не са ТЕ-12... има едни по-скъпи над 1600 лв дето стават, понеже по-рядко се продават и не са внесли ментета, иначе тия масовите .....

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #54

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Ами всякъкви взимаме, важното е да са Малайзия или Япония предимно инвертори, нямаме почти никакви Китайци и Тайландците са малко. Общо взето мога да изготвя скромна статистика, коя марка колко ядове дава и какво се скапва най-често. Напоследък взимаме Японски Панасоници, лошото е че нямат по-големи от 12-ка
    Като цяло гледаме да купуваме на едро от големите вериги, заради отстъпките за количество. Като гледам май ще ни е най изгодно да си направиме собствена фирма за монтаж и поддръжка на клими , вместо да ползуваме чужди фирми и да им плащаме

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #55

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Ами всякъкви взимаме, важното е да са Малайзия или Япония предимно инвертори, нямаме почти никакви Китайци и Тайландците са малко. Общо взето мога да изготвя скромна статистика, коя марка колко ядове дава и какво се скапва най-често. Напоследък взимаме Японски Панасоници, лошото е че нямат по-големи от 12-ка
    Затова нямате проблеми. Вземете от по-евтините и ще видиш какви проблеми ще те сполетят.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #56

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Аз досега съм монтирал 15 Panasonic-a от уж дефектните,но досега никой от моите клиенти няма оплаквания.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #57

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от klimatik
    Аз досега съм монтирал 15 Panasonic-a от уж дефектните,но досега никой от моите клиенти няма оплаквания.
    Ама те не са всичките дефектни, имало си е и редовен внос от Малайзия за КиК, но тези от Турция били "пълен мрак", 95% с дефектни компресори. Доколкото си спомням са изкупени по 210 евро от Турция, не помня точно, ама като се видя с пича от КиК ще го накарам да изпорти още подробности ....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #58

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Юли ли?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #59

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от klimatik
    Юли ли?
    Ако ти каже ДА,Китов го е изял с парцалите,макар,че кой ли ще го смени....../Юли Спиридонов/

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #60

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Кусев и Китов вече не играят в тази фирма, вече е собственост на "чужденци". Те си правят новата далаверка в Бившите Югославски територии

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!
    От radoo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 52
    Последно: 21-02-12, 23:25
  2. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 17:53
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Samsung AQ12FA - изведнъж спря да топли и охлажда
    От hrutka във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-08, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе