Страница 7 от 39 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 582
Like Tree292Одобрявам

Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #91

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    ти недей бра грижа за Фуджицата ми единия е на 8г лед до сега не се е случвало да натрупа а тука редовно си пада и се задържа под -10 ,пиши за панасониците за тях иде реч

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #92

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ти недей бра грижа за Фуджицата ми единия е на 8г лед до сега не се е случвало да натрупа а тука редовно си пада и се задържа под -10 ,пиши за панасониците за тях иде реч
    Служил съм в Шумен и знам за какво иде реч. Студът е сух и е безпроблемен, както за мидеите, така и за фуджицата. Възможното обледяване, които коментирам, би се появило при доста по-различна обстановка

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #93

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    абе случвало се е -7-8 и гъста мъгла така 1-2 седмици нон стоп .. както беше и тая зима .. лед се появява в тавата но е далеч от сериозно обледяване на топлообменника .. между другото панасоника който имах също нямаше проблеми с леда но неговото тяло беше на завет и не го вали директно дъжд или сняг ..
    dodo_pv одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #94

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Някой знае ли това добиче на Panasonic e12PKE с какво регулира изпарението на фреона? В евровент го дават, че бил с капилярка и чек-вентил. На друго място го дават, че е с термо-вентил (трв), а в сервизното го гледам, че май е с електронно регулируем вентил(EEV).

    7116713U.png

    7116714t.png
    Вече и аз се обърках на кое да вярвам.
    Не вярвам, че ако е с капилярка и чек ще може да работи чак до -15 както го дават.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #95

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Със EEV е дори се вижда като е свалена капачката за комуникационите кабели. Онзи ден монтирахме Е9PKE и маи трябваше да го снимам.
    Jack Krauser одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #96

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Всички климатици от серията E_PKE са с EEV.

    Грешките навсякъде идват от сервизното, в което в техническата спецификация пише, че е с капиляр и чек вентил, а по-надолу в експлодед вю и парт листа ясно се вижда EEV.

    Jack, преди EEV да стане популярно, климатиците дълги години работеха и до -20 с капилярки...
    Aleksandars, Mega, babati и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #97

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    ОК, мерси за информацията. Пуснах документи за този климатик по програмата за енергийна ефективност и вчера като видях, че го дават с капилярка, леко ми причерня.
    Не съм склонен да давам толкова пари за климатик с капиляри. Още повече, че старата ми клима с която се топлех до сега, умря след 8 години със затегнал компресор, резултат от запушена капилярка. Затова предпочитам новата клима да е с вентил, да си спестя подобни ядове. Само че в бързината пропуснах да разгледам обстойно конструкцията на този панасоник.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 02-03-14 в 19:35.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #98

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Както капилярата може да се запуши, така и вентила може да се скапе...Така, че не "лежи на тази кълка", че всичко е вечно.
    Mega, AC_From_Hell, babati и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #99

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Както капилярата може да се запуши, така и вентила може да се скапе...Така, че не "лежи на тази кълка", че всичко е вечно.
    Да може да се повреди но е доста рядко явление аз за толкова години работа съм срещал два такива дефекта с ЕЕV а проблема с капилярите е доста по срещан. Лично аз смятам че запушване на капиляри и скапване на компресори е от липсата на вакумиране. А относно E PKE е хубава машина но с доста надута цена сравнена с аналогични модели на други марки.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #100

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Какъв е проблема с капилярките? Нали се сменят, като се запушат? Имам Тошиба дайсейкай V, която е с две капилярки и и разрешават работа до -15°C. Имам и други климатизатори, които нямат TРВ (EEV), но си работят и при -18°C. Защо не ги харесвате, освен че свалят малко COP?
    Aleksandars, AC_From_Hell, babati и 1 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #101

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Додо, ти явно още не си разбрал шорокоразпространяваното мнение на някои от експертите по климтична техника в този форум, че климатиците с капилярка са добре до нулата, а най-добрите максимално до -5. Освен това, независимо от външната температура те духат хладен въздух като са около заданието, особено моделите на Панасоник, които как не разболяват ползвателите от пневмония, не знам...

    Няма проблем с капилярките, има с промитите мозъци.
    dodo_pv, Aleksandars, babati и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #102

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Чета си тука книжката и тези ECONAVI и AUTO COMFORT няма да ги ползвам, обаче се зачетох за nanoe-G. Пише нещо за изсушаване на вътрешното тяло, каквато опция намирам за полезна при Фуджицото, което имам. Тя ще се ползва лятото, но вижте как е написано.....
    За деактивиране на функцията за задържане на вируси/бактерии при филтъра:

    - След като уреда е изключен, деактивирането на nanoe-G във филтъра може да се активира до 150 минути.
    Включването на уреда прекратява тази операция
    - За забраняване на тази операция в бъдеще натиснете и задръжте nanoe-G бутона докато се чуе кратък звуков сигнал. Това няма да забрани на nanoe-G да пречиства въздуха.
    - За възстановяване на деактивирането на nanoe-G във филтър, натиснете и задръжте nanoe-G бутона докато се чуе продължителен сигнал.
    Деактивиране на nanoe-G във филтъра
    - В зависимост от общото време на работа на уреда функцията nanoe-G във филтъра може да се активира най-много веднъж дневно след изключване на уреда.
    - За премахване на влагата, останала във вътрешните части, вентилатора ще работи в продължение на 30 минути с леко отворени жалузи. Този процес е приложим само когато уреда е работил в режим охлаждане/изсушаване, преди да бъде изключен. След това nanoe-G деактивира функцията за задържане на бактерии/вируси във филтъра за 2 часа при спрян вентилатор и затворен жалуз.
    Този пост е редактиран от peterstamov; 03-03-14 в 13:35.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #103

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Това е процедурата за включване на изсушаването. Видимо то се активира само, ако nanoe-G е включено. 30 минути сушене и след това филтърът ще започне да деактивира вирусите и бактериите, които е уловил.

    Control contents:
    o When the unit operate in Cool or Dry mode before turned off.
    1. The unit will operate fan operation, fan motor will operate at approximately 600rpm for 30 minutes then
    stop.
    2. During fan operation, horizontal vane will fixed at 20° for 30 minutes then close.
    3. After 30 minutes the unit will continue with common control.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #104

    Re: Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Какъв е проблема с капилярките? Нали се сменят, като се запушат? Имам Тошиба дайсейкай V, която е с две капилярки и и разрешават работа до -15°C. Имам и други климатизатори, които нямат TРВ (EEV), но си работят и при -18°C. Защо не ги харесвате, освен че свалят малко COP?
    С 2 капилярки е, но си има и Pulse Motor Valve от тошиба така са го кръстили EEV-то и е чудесна машина наистина жалко че я спират от продажба.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #105

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    А някой може ли да обясни с думи прости в какво се състои разликата между тези 2 климатика и дали си струва парите по-скъпият?
    Клииматик Панасоник CS-E12PKEA/CU-E12PKEA
    Климатик Панасоник KIT-E12PKE

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 39 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 11:41
  3. Panasonic Еtherea 2013 ?
    От Mitko R във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-13, 10:42
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе