Страница 15 от 39 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 582
Like Tree292Одобрявам

Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #211

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Jack Krauser нищо не пише вече в темата ,да не е умрял от студ
    spas.slavchev одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #212

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    И при мен при подобна външна температура, консумацията беше паднала около 1 ампер, което май е към 230 вата. Когато беше по-топло държеше около 1,5 ампера.


    Преди няколко дена при тежки външни условия с температури около нулата и много гъсти мъгли XE12PKE тотално се огъна и се предаде. Направо го спрях да не се мъчи напразно. При такава гъста мъгла отново дефрости на всеки час по 10 минути докато изчисти напълно, но след един час питата отново изглеждаше така:
    7788566u.jpg

    Преди ми се струваше, че дефроста е ненужно дълг, но сега виждам, че ако дефроста е по-къс при такива тежки условия ще е недостатъчен и само няколко часа ще отнеме климатика да стане не ледено кубче и да счупи перка.
    Хората са го изчислили точно.
    На такива критични условия няма климатик който да издържи.
    7788552a.jpg

    Поне установих, че продължителността на дефроста не е по-време, което е добре.
    Тези дни когато влажността спадна, въздуха изсъхна и мъглите се поразнесоха вече дефростваше един път на няколко часа, понякога с продължителност 1 минута, което ме устройва.
    Общо взето съм доволен от машинката. Просто тука с тези мъгли и с тая влага не е за климатици.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #213

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    ... при продължителна гъста мъгла и корави машини се огъват. Няма нищо ненормално в това. На моето MHI му се обледени витлото, дебалансира се и искаше да скочи от стойките.
    Jack Krauser одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #214

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    сега към тия мъгли прибави и температура -7-9 и добре дошъл в Северна БГ има машини дето не се огъват ама си иска груба сила да може да наваксва между дефростите ..имаше една зима LCC беше пуснал шушулки по 1 метър той малко на течение се пада външното така го монтираха господата навремето за по лесно аз не исках да е там но не бях достатъчно настойчив .. може би едно изгонване и повикване на друга група щеше да подейства
    Jack Krauser и mirandi харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #215

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Jack Krauser нищо не пише вече в темата ,да не е умрял от студ
    Точно в момента шляпам бос напред-назад и по къс ръкав, така че не ме мисли.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #216

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Температурите в момента паднаха под нулата. Споделете на какъв интервал дефростват панасониците ви.
    Ще е интересно да се включат и собствениците на новата серия QKE - Етереа 2014 да споделят на колко минути дефростват машините им, и колко минути е продължителността на самия дефрост.

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 30-12-14 в 19:34.

  8.  
     
  9. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #217

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    При мен вчера сутринта на около -15 дефроста беше 12мин. Не съм засичал през колко време са. С qke етереа 2014 съм.

  10. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #218

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    В Пловдив не са паднали още толкова температурите. Снощи беше -4. E9QKE направи дефрост само един път и то явно профилактичен. От вдигане до сваляне на клапите - 2 мин. и след това между 2-3 минути за загряване на топлообменника. Работи в доста облекчен режим 19 градуса + еконави (спалня) и освен това външното е на завет. За сметка на това японецът на 24 градуса в хола , монтиран на северна тераса без да има скреж си дефростваше грубо на всеки час..но и той за много кратко - 2-3 мин.
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 31-12-14 в 08:46.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #219

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от peshaka Виж публикацията
    При мен вчера сутринта на около -15 дефроста беше 12мин. Не съм засичал през колко време са. С qke етереа 2014 съм.

    12 мин само се напъва да топли отвън компресора или 12 мин,откакто спре да топли,дефростне ,загрее пак вътрешното и почне да духа топло вътре ?

  12. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #220

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Ами 12 мин мигане на диода Power (Мисля че това е целия процес с подгряването на вътрешното тяло).

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #221

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    мне .. диода спира да мига преди да обърне на отопление

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    8
    #222

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Имам E12QKE работещ в хол около 24 кв. в Русе. Не мога да кажа точно колко градуса е навън днес, но от сутринта в Синоптика показваше от -9 до -7. Външният топлообменник няма видимо заскрежаване, но прави някакви кратки дефрости от ~3 мин през час някъде. Климатика стои включен на 21-23 градуса.

    Имам и E9QKE в спалната около 13 кв. Там също видях тези дни да прави кратки дефрости от ~3 мин. пак без да има заскрежаване на топлообменника. Незнам точно на какъв интервал понеже не стоя там през цялото време.

    9-ката ми се струва, че е доста по-разтоварена, но след като и тя обръща режима ми се струва, че може да е някакъв контролен дефорст при отрицателни температури... знам ли?

    Предишните дни при темератури около нулата и гъста мъгла външното се заскрежаваше и на двата и имаше по-продължителен дефрост.
    spas.slavchev одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #223

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    големия успява ли да поддържа 23° в 24 квадрата ?

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,515
    #224

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от spas.slavchev Виж публикацията
    В Пловдив не са паднали още толкова температурите. Снощи беше -4. E9QKE направи дефрост само един път и то явно профилактичен. От вдигане до сваляне на клапите - 2 мин. и след това между 2-3 минути за загряване на топлообменника. Работи в доста облекчен режим 19 градуса + еконави (спалня) и освен това външното е на завет. За сметка на това японецът на 24 градуса в хола , монтиран на северна тераса без да има скреж си дефростваше грубо на всеки час..но и той за много кратко - 2-3 мин.
    Сигурен ли си, че е правил дефрост, а не е минал в On-Off режим? В Пловдив времето е много сухо и натрупване на лед въобще не се наблюдава. А температурата снощи беше -6, според живачните ми термометри. Само и единствено хитачитата в подписа ми правят излишни времеви дефрости...

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    8
    #225

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    големия успява ли да поддържа 23° в 24 квадрата ?
    В момента от дистанционното е на 23. Имам живачен термометър сложен на масичката на телевизора на 40-50 см от земата, който показва ~22.5. Термометъра не знам колко е точен - купуван е от Жъмбо за 3-4 лева. Но горе-долу, каквото наглася на дистанционното, показанието на термометъра е +/- половин-един градус. По нагоре не съм пробвал.

    За сега го държа на 21, понеже 22-23 вече ми е малко топло, но се случва жена ми да докопа дистанционото...

    Иначе 9-ката в малката стая работи почти само на най-ниската степен на вентилатора (всичко е на ауто), докато този в хола повечето време е на средните степени тези дни.
    tony34al одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 39 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 11:41
  3. Panasonic Еtherea 2013 ?
    От Mitko R във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-13, 10:42
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе