Страница 25 от 39 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 582
Like Tree292Одобрявам

Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #361

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Чакай, чакай:



    Само е объркал малко, XE_DKE се правеха в Япония.
    аа чакай сега .. това е рекламно съобщение ,щото го продавах тогава ,вадиш го от контекста дори Jack е на мнение че духа хладно модела му ,лични наблюдения нямам ,но модела като цяло е по нисък клас от тоя който имах аз и то по всички показатели .. XE9DKE е истинска машина направена без икономии - скрол ,37 кила външно .. сега нямат такъв модел панасоник за европа като изключим екзотиката VE .. ма няма да се меся повече в темата за панасониците ,хвалете си ги на воля братовчед ми се полъга и си взема такъв за спалнята като има и SF35 в хола - мицуто по му харесва макар да е нисък клас и оплюван от всички модел

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #362

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Е аз съм далече от това да твърдя, че панасониците са перфектни... . Доста неща не ми харесват в тях и не ги крия. Просто си мисля, че неоправдано са нарочени, че духат студено...

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #363

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    При замерване с други, по-точни спиртни термометри моментния COP е около 5,54. Според мен е много добър резултат.
    Външна температура 9-10 градуса, вътре са зададени 23 градуса и среден вентилатор. Консумацията е пак около 350 вата. Прави ми впечатление, че от външното тяло изтича много вода. Там където се оттича се е образувала локва.

    Наистина може да се каже, че това означение inverter+ при панасоник = хиперинвертор.
    Лошото е, че като паднат температурите под нулата от тия стойности сигурно нищо не остава.
    Когато стане по-студено ще измеря отдаваната мощност при 0 и при -5 градуса, да видим какви коефициенти ще изкара тогава.

    Според мен етереите духат хладно. На минимума, който май е около 250 вата изходящата струя става към 30 градуса и за мен това е хладно. Като съм свикнал старата конвенционалка да ми изкарва 55 градуса гореща струя и чак ми се приспиваше от топлината.
    Но това е положението. Не може хем да топли, хем да харчи малко.
    spas.slavchev одобрява това.

  5. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #364

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    А на каква степен на вентилатора е тогава? Ако е на автоматично, то силна ли е струята? Пробвал ли си на 1-ва степен как ще е , когато е на минимума?


    Както в друга тема писах , при мен японецът е ориентиран да работи ефективно, а не за комфорт и на минимум не си намалява особено вентилатора и струята при ниска мощност е доста хладна. На ниските степени обаче е доста добре. Проблемът е тогава, че пада ефективността и може по ъглите да е студено , но всеки търси баланса за себе си.

    QKE-то смъква степени и е винаги топло (поне при мен), а NKE/PKE-то -там малко странно се държи и си духа силно и на ниска мощност, с което може да се каже , че изходящата струя не е много топла (не казвам студена!).. Всичко в крайна сметка е софт.. Фуджитата в офиса и те са се придържат към по-слаба струя, но гореща ..
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 22-10-15 в 12:10.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #365

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Вентилаторът е на 3 степен да може да циркулира въздуха, понеже е отворено навсякъде. Като стане по-студено го смъквам на 2-ра степен. Auto почти не използвам, защото ме дразни като си мени оборотите.
    Забелязъл съм, че и на фиксираните степени също си регулира сам оборотите на вентилатора, но в по-малка степен.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #366

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Джак, auto-то е за хора, обичащи комфорта. Ръчните скорости са за икономия и ветрове.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #367

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Нещо не разбирам как усещате струята след като климатика е на 5см от тавана? Заставате точно пред него вентилатор на мах и насочвате жалузите надолу? Моя си стои на ауто и духа на едни от най-бавните степени тъй като не го изключвам зимата.
    След баня го ползвам за сешоар за да усетя струята се качвам на леглото за да ми духа във косата.

    Дано има студена зима тази година да си избия климатика. Впрочем моя го взех за 725лв. на промо така, че за тия пари не знам какво повече искате.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #368

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Не знам как смятате Копа ,но аз тея дни имам тема за размисъл.Ползвам един влагоуловител от абсорбационен тип,със нагревател.На тиха степен му дават да върти около 100 куб.м. въздух ,мерих го с ватметъра консумира 280 в.При стайна 22 гр ,въздуха на изхода на жалюзите е 42 гр.Та с това нещо ,работещо нон-стоп вечерта отоплявам студения си хол 25 кв.м. тези дни,като успява да поддържа темп от 22 гр.И ми е много чудно как става ,при положение че и климатика в тази стая не пада под 250-260 в при задание 21 гр и поддържани 23 гр.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #369

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Климатикът в тази стая със сигурност пада до към 10-тина вата, защото няма как да не работи в повторно-кратковременен режим, ако условията са същите. COP-ът е поне към 3,5 при тези температури, колкото и да е калпава машината.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #370

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Копа на минимум на този Samsung е 5,5 по каталог и сигурно е толкова и нагоре при + 10 гр. навън.Въпроса е че в момента пада на 230 в и почити не изключва.Вярно ,че държи 24+ гр в стаята.Но с този влагоуловител се получава малко 2 в 1 ,хем вади по литър вода на вечер ,хем малко от малко и топли стаята .

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #371

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Ето малко моментни данни от работата на XE12PKE при различни температури. Естествено данните са приблизителни, защото няма как да се измери точно дебита на вентилатора. Данните за дебита са взети от сервизното.




    Общо взето доста икономичен климатик, но бая подухва и когато се кротне струята му не е особено гореща. Но пък навърта ниски сметки за ток. При мен при задавани 23-25 градуса средната му консумация е долу-горе около 350 вата на час в 24 квадрата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #372

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    е това е с 1/3 повече от на Хитачито ми ,колко да е икономичен

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #373

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    На око ли го сметна или живете заедно?

    Иначе браво на климатика с 6,7 COP.
    dodo_pv одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #374

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Джак ,като човек на науката(гледам ,че използваш LibreOffice) би ли ни изчислил по научен път топлозагубите на помещението, в което е климатика.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #375

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    На око ли го сметна или живете заедно?

    Иначе браво на климатика с 6,7 COP.

    по същата формула по която и той т.е. на око
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 39 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 11:41
  3. Panasonic Еtherea 2013 ?
    От Mitko R във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-13, 10:42
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе