Страница 16 от 39 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 582
Like Tree292Одобрявам

Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    3
    #226

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Имам E9QKE в спалната около 11-12 м2. При дефрост е много шумен ,пъшка като 90 год. пенсионер. Консумира между 200-300 W на час.
    justify одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #227

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Сигурен ли си, че е правил дефрост, а не е минал в On-Off режим? В Пловдив времето е много сухо и натрупване на лед въобще не се наблюдава. А температурата снощи беше -6, според живачните ми термометри. Само и единствено хитачитата в подписа ми правят излишни времеви дефрости...

    Ако питаш за панасоника - сигурен съм да. Рядко му се случва да размразява и като го направи се забелязва.

  4. Junior Member Аватара на Йордан Илиев
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    95
    #228

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Вчера и оня ден в Ямбол бе -7 и за селия ден дефростна два пъти по 5-6мн, при зададени му 24 в стаята е 23.5 градуса.
    Става въпрос за Е12QKE

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #229

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Добре де ,как при единия 12QKE правел кратки дефрости през 1 час а други правел само 2 за деня ,я се разберете последно има ли контролни дефрости да знаят потребителите че и аз се бях замислил за Е9QKE ама ако ще ми пуфка през 2-3 часа на чиста пита като Samsunga ми няма да го бъде.А някой от вас да си е правил експерименти при -10 гр ,и зададени 30 ,колко горещо духат панасониците.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #230

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    контролни дефрости има и под -10 са на 1 час

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #231

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Добре де ,как при единия 12QKE правел кратки дефрости през 1 час а други правел само 2 за деня ,я се разберете последно има ли контролни дефрости да знаят потребителите че и аз се бях замислил за Е9QKE ама ако ще ми пуфка през 2-3 часа на чиста пита като Samsunga ми няма да го бъде.А някой от вас да си е правил експерименти при -10 гр ,и зададени 30 ,колко горещо духат панасониците.
    Според мен, по-добре не се занимавай с тези дървени панасоници. Ако не си в Южна България не стават за топлене при температури под нулата.
    Стане ли под -3, -4 градуса панасониците почват да бичат безкрайни дефрости на всеки 40 минути даже при чиста пита. Цялата икономия им отива на кино.
    Иначе като цяло са хубави машинки, топлят при отрицателни температури и са икономични, но с тоя некадърен алгоритъм за дефрост направо са ги спънали жестоко.
    Явно са направени предимно за охлаждане през лятото.
    Заради малоумния дефрост стават да работят ефективно само при температури около 0-та .

    За да няма спорове, ето алгоритъма на Панасоник за дефростите:

    При температури под -4, -5 задължителни дефрости на всеки 40 минути.
    Малоумно изпълнение.
    За какво са ги спънали да размразява толкова начесто, след като при минусови температури, колкото по-студено става, влагата във въздуха намалява и въздуха става по-сух.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #232

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    за да не се обледява и замръзва при мъгла .. стандартен опростен алгоритъм
    spas.slavchev одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    8
    #233

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    В Русе Синоптика показва в момента -12. E12QKE както писах по-рано на около час затваря клапите и мига power бутона за около 3 мин. Почти няма пукане от пластмаси, рядко чувам единично леко пукване. Пуфтене на тези кратките дефрости не се чува, само на дългите като имаше мъгла накрая изпуфтяваше леко. Сега на кратките дефрости има някакво леко бълбукане като от вряща вода.

    Да се коригирам за преднишните си постове, че големият климатик е в стая 23,2 кв.м с височина 2.50м (измерих), да не подведа някой. Има външна изолация и пвц дограма сложени от строителя - незнам точно какви са. Блока е от 2008/9.

    Вие с какви термометриа мерите тия градуси? Аз имам един обикновен термометър и с него като включих климатика на 25 и го закачих на клапите в първоначалния момент струята стигна до около 42 градуса. Максимума на тоя термометър е 50 обаче незнам, колко вярно мери. После го оставих настрани на масата след около 30 мин показваше 23.5 в стаята. Струва ми се, че машината работи плавно и не дига супер бързо температурата, но пък стана доста топло.
    spas.slavchev одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #234

    Wink Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Според мен, по-добре не се занимавай с тези дървени панасоници. Ако не си в Южна България не стават за топлене при температури под нулата.
    Стане ли под -3, -4 градуса панасониците почват да бичат безкрайни дефрости на всеки 40 минути даже при чиста пита. Цялата икономия им отива на кино.
    Иначе като цяло са хубави машинки, топлят при отрицателни температури и са икономични, но с тоя некадърен алгоритъм за дефрост направо са ги спънали жестоко.
    Явно са направени предимно за охлаждане през лятото.
    Заради малоумния дефрост стават да работят ефективно само при температури около 0-та .


    За да няма спорове, ето алгоритъма на Панасоник за дефростите:
    ........
    При температури под -4, -5 задължителни дефрости на всеки 40 минути.
    Малоумно изпълнение.
    За какво са ги спънали да размразява толкова начесто, след като при минусови температури, колкото по-студено става, влагата във въздуха намалява и въздуха става по-сух.
    Толкова много глупости, изписани в един-единствен пост, съчетани с пълно непознаване на материята... Твърде необичайно и много смешно. За сведение, Е9РКЕ, при температури между -4 и -8 градуса външна температура и сухо време, поддържа +23 градуса в 60 куб.м. помещение, без изобщо да дефроства. Написано е дори на картинката, която си постнал и която не си в състояние да разчетеш.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #235

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Добре, додо... кой съм аз, че да споря с тебе...

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #236

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Додо а като гледаш таблицата какво става под -10 ? тогава топлообменника е винаги под -11 и дефроства на 40 мин по време ,напълно излишно при това .. имали сме и ние панасоник че и по висок клас от тия етерийки ,знайме ги радвай се че си в Пловдив та да си доволен
    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #237

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Додо а като гледаш таблицата какво става под -10 ? тогава топлообменника е винаги под -11 и дефроства на 40 мин по време ,напълно излишно при това .. имали сме и ние панасоник че и по висок клас от тия етерийки ,знайме ги радвай се че си в Пловдив та да си доволен
    Въздушната струя излиза с 48 - 50 градуса, което намирам за много прилично. Температурите в Пловдив, през най-студените месеци, са в интервала -8 до -12 градуса, което също е много прилично. Иначе, нямаше да е толкова древен този град. Аз не знам да има марков климатизатор, който да не прави дефрости по време, когато температурите паднат под -13 или -11 градуса. Не виждам особен проблем TEST

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #238

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    мда де ама зависи колко е това време .. щото ако е 3-4 часа е прилично ,ако е 2 часа е приемливо но ако са 40 мин е малко честичко ..

  17. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #239

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Явно са направени предимно за охлаждане през лятото.
    Сори, но май си преял с луканка по празниците...
    radobenoto одобрява това.

  18. Junior Member Аватара на Йордан Илиев
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    95
    #240

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    От 14;30ч досега седях и го дебнах Е12QKE направи 3 дефроста за по 5мн, външна -4 зададени му са 24 с включено еконави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 39 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 11:41
  3. Panasonic Еtherea 2013 ?
    От Mitko R във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-13, 10:42
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе