Страница 29 от 38 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 562
Like Tree349Одобрявам

Panasonic Etherea 2016г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    4
    #421

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Снощи стана много студено -8°-9°С във Варна и пуснах климатика да отоплява спалнята, коридора и кухнята през ноща към то 55кв.м зададени 20°С. На сутринта си беше толкова. Вечерта докато гледах тв направи няколко дефроста, сравнително безшумни щом усетих 1-2 само май са пак на час, но като застуди ще направя точно засичане.
    Преди няколко години може би 2014 имах много сериозен проблем със CS-E9QKEW при същите температури във Варна. Понеже е инсталиран в детската стая, и даваше една грешка която според сървиз мануала означава проблем с някакво PCB или ниско ниво на фреон. Т.е проблема е че в 03:00 сутринта климатика спира да работи и детето остава на студено. Един приятел го замери че е пълен с фреон но наду малко повече 50-100гр. От тогава не е правил проблем, но пък и температурите във Варна рядко падат толкова. Като цяло съм доволен, и най-вече от автоматичните хоризонтални жалузи и наное-г само-почистването на филтрите.

    Сега избирам климатик за помещение южно изложение троен съкло-пакет, тухла с изолация, Хол преходен към кухня и трапезария - 35кв м (90м3) . До момента се охлажда/отоплява от Осака (еко-клима) ch-12-adr. Без никакви грижи освен начупени и пожълтели пластмаси на вътрешното тяло.

    Бях набелязал 3 климатика. След като навлязох в детайли двата бяха заменени от друг.
    Mitsubishi SRK35ZS-SB / SRC35ZS-S - дизайна бяло и черно пасва на кухнята . (не ми допадат сменяемите филтри)
    Panasonic CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE - изглежда най-добре като характеристики и екстри (доволен съм от анти-бактериалната система на 9QKE)


    За тези на които им предстои избор на климатик по напред в темата един колега е дал много добра насока за размера на изпарителя и мощността на компресора. Също така на колко градуса под нулата изключва защитата на компресора. Тези данни може да намерите с сервизните упътвания. Та така другите 2 модела Panasonic отпаднаха и се спрях на този.



    Този пост е редактиран от kingarthas; 10-08-18 в 16:18.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    34
    #422

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Аз също съм пред дилемата между Панасоник Етерия и МХИ ZS-S

    Подтвърдено ли е, че Panasonic CS-Z35TKEW и другите от серията:
    1. Изключват под -15 градуса
    2. Правят много чести дефрости (на всеки час)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #423

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Моя е на една зима и не е изключвал!
    То и нямаше зима.
    за дефростите при мен не е така !
    При добре заскрежена пита размразяваше.
    Аз съм супер доволен от машинката.
    Като екстри и капацитет не мисля ,че може да се прави сравнение с МХИ от този клас.
    Ако само дефростите ви притесняват има достатъчно хора с опит и знания които могат да ви кажат как се лекува това !

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #424

    Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от Huskarl2006 Виж публикацията
    Аз също съм пред дилемата между Панасоник Етерия и МХИ ZS-S

    Подтвърдено ли е, че Panasonic CS-Z35TKEW и другите от серията:
    1. Изключват под -15 градуса
    2. Правят много чести дефрости (на всеки час)
    Откъм екстри, Panasonica е по-добре, защото има йонизация. МХИ-то от своя страна, работи по-стабилно в студа и прави дефрости само при нужда, дори и под-15. Не се налага да лекувате нищо при него.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    34
    #425

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Някъде из темите бях чел, че в сервизното пишело за изключване под определене температура. Някой да е мяркал такова нещо в сервизните? Уж хвърлих едно око, ама не видях друго освен:

    “Low Pressure Protection Control
     During low ambient heating operation, if the pipe temperature drops below -24°C, the max frequency will be reduced and limited.
     If it does not rises after 3 minutes, the compressor will stop.
     The compressor will start again if the pipe temperature rises above -20°C.”
    Jack Krauser одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #426

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Panasonic CS-Z20TKEW му дават максимална потребена мощност 0.99kw. Някой замервал ли е дали е толкова в действителност ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #427

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Панасоник не лъжат в сервизните.
    На моята 9 ка и минимума и максимума съвпадат.
    Най- важното е ,че минимума не се покачва както на други марки .
    Вън може да е -5 и пак да си бачка на 180 вата.
    zxc0, Jack Krauser и mystikalrs харесват това.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #428

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Това покачване на минимума стана параноично вече, ми се струва.На 1 модел за Европа се качва минимума, като включи втория цилиндър, вие ударихте повечето модели в същата група.
    Aleksandars и SPSt харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #429

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Изчакай още месец и половина и ще го видиш това покачване на минимума на клипче.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #430

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Миланов, това не е покачване на минимума, което се каниш да показваш, ама както и да е, без значение.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #431

    Re: Panasonic Etherea 2016г.

    Ако беше един модел да си качва минимума щеше да е много добре , но на MHI например на всички модели им се качва минимума дадено е в сервизните, на Fuji generel и тошиба май и при тях , Панасоника поне каквото са написали това е, моя и на -13 е бачкал на 180 вата, естествено е вдигал и после пак е намалял на толкова. Панасоника не става за екстремни температури, (вземи си по добре MHI) не че не топли , добре при мен топли с лекота и духа много горещо като калорифер,но прави чести дефрости и отвора за отводняване е малък и се запушва, затова моя е с мод на дефроста (най чести през 2 часа при снеговалеж и т.н а може и по цял ден да не размразява при сухо и студено -13 -15 например). Тази зима ще е и с по голям отвор на тавата ,защото миналата се запуши много лесно,имаше много големи снежни бури хем е на завет на тераса и работи с ниска консумация, сега дефростите по време трябва да почнат под -20 няма и да изключи до към -30 .
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 30-09-18 в 22:48.
    rosswen и Rafailiev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #432

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Нито на триото, нито на ТОШИБА, освен 5-ицата им се качва минимума.Това, че работят с по-висока консумация от желаното, не означава заложено качване на минимум.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #433

    Panasonic Etherea 2016г.

    Само да вметна. Вярно е, че МХИ покачва минимума си (като е различно за всеки модел, примерно ZMX-а в детската го покачва чак при -10), но това е отразено много ясно и точно в сервизните. Точно при каква външна температура и с колко оборота на компресора. Всичко съответсва с реалността, изненади няма. При останалите споменати, не е отразено в сервизните.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #434

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Старите етерии не изключват под -15°С. По-ефективни са от MHI ZS-S. Недостатък е калпавия дефрост под -10°С, както и по-ниското налягане, което вдига компресора. Затова е важно за кой район на България става въпрос. За Пловдив, например, е перфектен. За другите райони може да е необходимо да се пипа там, където не ни е работата.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #435

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    То ако ще гледаме дефростите като основен критерий тогава почти всички марки трябва да отпаднат от класацията - има модели и на дайкин, и на хитачи, и на мицубиши, които фабрично плющят дефрости на всеки 40-50 минути още под 0-та, фуджицу и те под -3 май почваха с дефростите... общо взето моделите с интелигентен дефрост алгоритъм сигурно са по-малко от пръстите на едната ръка и струват над 2-3 хилядарки.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 30-09-18 в 23:20.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 38 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 581
    Последно: 10-02-22, 14:26
  2. Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители
    От centurionX във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 305
    Последно: 15-02-21, 11:16
  3. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  4. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33
  5. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе