Страница 46 от 110 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1638
Like Tree67Одобрявам

Климатици Sanyo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    41
    #676

    Re:Климатици Sanyo

    Цитат Първоначално публикувано от ulipet
    Здравейте,имам питане за климатици SANYO SAP 180W,189W.Подариха ги на мой колега,заслужават ли си щото като им видях дистанционното с "шнур" си помислих, че не са стари а са много стари....
    Цитат Първоначално публикувано от ulipet
    Здравейте,имам питане за климатици SANYO SAP 180W,189W.Подариха ги на мой колега,заслужават ли си щото като им видях дистанционното с "шнур" си помислих, че не са стари а са много стари....
    E дистанционните със шнур никак не са стари, за професионалната линия на SANYO може да избираш, между фиксирани дистанционни (стенни с кабел) или IR. Стенните жични дистанционни са удобни за помещения с публично предназначение, където има достъп на много хора и едно IR дистанционно може да си замине с някой от посетителите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    41
    #677

    Re:Климатици Sanyo

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    SANYO- не виждам как да ми помогнеш с кусурите на Алтермата:
    - защо топли бойлера само с топлата вода в режим отопление,а не са се сетили да ползват нагретите фреонови пари след компресора.Така няма да има значение дали топли или охлажда системата...Само предположение, но може би не могат да гарантират, че във всеки един момент, дебита на водата през бойлера ще е постоянен (няма гаранция за константна температура на прегретите пари след преминаване през бойлера)
    -когато лятото охлажда,щеше топлата вода да е безплатна като резултата от изхвърлянето на топлината от помещенията,а не бойлера да си работи с обикновени елнагреватели с КОП=1. Това е добра идея, но досега освен в чилър не съм я виждал реализирана при термопомпа разделен тип, но може би отново се притесняват, че няма да могат да осигурят достатъчен дебит на водата през бойлера??
    -защо при загряване на бойлера отоплението спира напълно ??? Най-вероятно е въпрос на приоритети заложени в софтуера, както и при газовите котли с вграден бойлер. Предполага се, че за загряването на водата в бойлера, трябва късо време, а и не би било комфортно докато се къпеш, да спре топлата вода :D
    -какви са тези нагреватели по 3,6 или 9 Квт ??? Какво правят изобщо в "най-съвременната ТП "??? E нагреватели има дори и в CO2 термопомпата на SANYO, която работи до -25 / -30 градуса, въпрос на подсигуряване, предполагам. Все пак не се продават само за страни с умерен климат като БГ.
    -защо КОП не е пресметнат при работа съвместно с елнагревателите? Е мисля, че се сещаш, защото няма да е най-съвременната.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    41
    #678

    Re:Климатици Sanyo

    http://dox.bg/files/dw?a=93252ba281
    Ето малко информация за системата на SANYO, засега мога да предложа само това. Надявам се да е полезно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    30
    #679

    Re:Климатици Sanyo

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Да, вносителя на Sanyo за БГ си е... с цените. Коментирали сме го с тях защо е така - приоритет им били по-големите професионални машини. Ето затова европейско Sanyo в БГ рядко се вижда по фасадите. А е много качествен климатик показания горе.
    Изглежда точно като моето Sanyo DX28R, и дистанционното.
    Аз бях този с счупената турбина и при сравнение на частите на европейския модел и японския , се оказа че са еднакви.
    Размери на външно тяло, тегло, размери на вътрешно тяло, тегло, размери и вид на турбини(което мен най-много ме интересуваше).
    Разглеждайки параметрите , имаше малка разлика в COP и отдаваната и консумирана мощност.
    Иначе климатика ми продължава да ме радва доста, благодарение на kolegata DEIAN и SANYO.
    Благодаря още веднъж момчета.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    55
    #680

    Re:Климатици Sanyo

    Цитат Първоначално публикувано от SANYO
    E дистанционните със шнур никак не са стари, за професионалната линия на SANYO може да избираш, между фиксирани дистанционни (стенни с кабел) или IR. Стенните жични дистанционни са удобни за помещения с публично предназначение, където има достъп на много хора и едно IR дистанционно може да си замине с някой от посетителите.
    Днес след справка със сервиза който ги е монтирал се оказа,че са само за охлаждане и затова са подарени.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    41
    #681

    Re:Климатици Sanyo

    Цитат Първоначално публикувано от ulipet
    Днес след справка със сервиза който ги е монтирал се оказа,че са само за охлаждане и затова са подарени.
    Мдааа, в евро каталога поне от три години, няма мaшини само за охлаждане.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #682

    Re:Климатици Sanyo

    Ето едно Sanyo с UV лампа както майка го е родила (UV-то е черната кутия горе вляво):


    А ето го с малко разноцветни дрешки:

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #683

    Re:Климатици Sanyo

    Много поздрави на всички ,които си мислят че SAP-DK серията е уред за домашна употреба

    обект - магазин в центъра на град Пловдив

    топлозагуби - 54 квадрата височина натавана 3.20 метра огромна стъклена витрина

    посещение от клиенти от 9 00 до 19 00 часът

    жертва Санйо SAP-DK56U

    ЕТО ГИ И КАЛПАЗАНА 95 ЛЕВА ТОК МИНАЛАТА ЗИМА ЯНУАРИ ПО ДУМИТЕ НА СОБСТВЕНИКЪТ





  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #684

    Re:Климатици Sanyo

    Жалко за хубавата марка климатици
    Сега ме е още повече ЯД, че не сложих това расово саньо в хола си на мястото на дайкина , да си го гледам.Кво да правя Либов от пръв поглед, ама след като се екипирах с подовия дайкин.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #685

    Re:Климатици Sanyo

    Здравейте и от мен.Прави ми впечатление,че напоследък в темата за климатици Sanyo публикациите намалят.Убеден съм,че ако нещо е добро,работи безпроблемно,то няма и какво да го коментираш.Та по темата.За първа година се отоплявам с климатици.Санйо дк22т в стая 12кв.северна,панел,последен етаж,2 външни стени.Едната на която е прозореца-санирана отвън с 5см.стиропор отвътре с 2см.Другата е на калкан и е с 2см. фибран само отвътре.На тавана 3см. стиропор.В Началото на ноември вкл.климата имаше 2-3 студени дни,след това времето се затопли и го изкл.Става въпрос за Бургас.Сега от 10 декември отново го вкл.Днес температурата вън по моя термометър е 0 гр.със силен вятър.Вътре зададени 22 гр.Изглежда стаята е прекалено изолирана и при затворена врата климата работи постоянно в on/off режим.Днес правя експеримент като отварям вратата на стаята към коридора.Вратата на кухнята и банята също са отворени.Да вметна само,че в банята имам работеща лира от парната инсталация,коридора е 5,6кв.а кухнята 8.7кв.За сега климата работи са мо в инверторен режим като темп. в коридора и кухнята е около 19.5гр.Имам закачен електромер,разхода за последния час е 210w.По нататък ще публикувам и др.данни за разхода.За сега смятам по този начин да ползвам климата,а ако види зор ще затварям вратата на кухнята намаляйки по този начин отопляемата площ.Не съм имал др.клими за сравнение,но по мое мнение е доста тих,няма пукане от вътрешното тяло.Външното тяло е под прозореца и цял ден го дебна за дефрост, но питата суха и чиста като съвеста ми.Някой от форума беше споменал,че като гледал отгоре вътрешното тяло когато е вкл.UV лампата се виждала синя светлина.Някой може ли да го потвърди.Аз ползвах огледало за тази цел но не видях нищо при вкл.индикация на UV.
    PS.Дограмата е 5 камерна.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #686

    Re:Климатици Sanyo

    Не винаги. И аз не мога да я хвана на какъв принцип работи тази UV лампа. Виждал съм я нощем да свети, но съм я виждал и да не свети при включен индикатор. Освен да си регулира интензивността на светене, не знам.
    Иначе прекрасни климатици!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #687

    Re:Климатици Sanyo

    Вижда се перфектно само махни филтърра и я гледаи отгоре , но от задната и страна

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    9
    #688

    Re:Климатици Sanyo

    Здравейте,
    От вчера и аз съм горд собственик на климатик SANYO. Моделът е SAP-ZK28X, 14ка, ХИПЕРИНВЕРТОР, COP: 5.00(или поне такива са характеристиките му според търговците). Добре е, че е японски, произведен дори за японски пазар, та чак и дистанционното му е на японски. Малко е информацията в интернет, която намирам, а и да си призная това е първият ми климатик, така че всякаква такава или съвет няма да ми е в повече. Помещението в което е монтиран е 24-25кв.м. хол-всекидневна с кухненски бокс. Лошото е, че за сега съм единственият нанасящ се в сградата, сиреч чисто нова кооперация, ужасно студени стени, а за капак и запад-север изложение. От фирмата от която го взех казаха, че има достатъчно мощност за помещението дори и вратите да стоят отворени....
    Какво мислите, има ли някой впечатления от този модел. Дали ще се справи със зимните температури?
    Весели Коледни празници на всички!
    ------------------------
    P.S.
    На дистанционното има копче от кото търябва да се зададе точният ампераж, ако съм разбрал правилно. Било от голяма важност...
    Какво ще рече това? Трябва ли да си купя уред и да следя показанията му за качеството на тока, който ни подават ЧЕЗ?

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #689

    Re:Климатици Sanyo

    Това копче за ампеража е да контролираш ампеража на самия климатик, а не да следиш този на електрическата мрежа...Не знам дали са ти дали качествен превод, но бих ти предложил по добър от този които имаш...предполагам....

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    9
    #690

    Re:Климатици Sanyo

    Извини ме, но пак неразбирам.....защо трябва да следя ампеража на електроуреда? Това не е ли задено фабрично?
    P.S. Предполагам, че владееш добре японски език и предлагаш превод на книжката с инструкциите?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 110 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Sanyo на 220V
    От m_dikov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 18-01-11, 22:42
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици Sanyo - мнения
    От cacho във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-07, 13:38
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе