Страница 68 от 110 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1638
Like Tree67Одобрявам

Климатици Sanyo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    30
    #1006

    Re:Климатици Sanyo

    Ама серията е zk28x не zx

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1007

    Re:Климатици Sanyo

    Цитат Първоначално публикувано от joretoxx
    В стаята в която е сложен Sanyoto е с PVC дограма и вътрешна изолация.Помештението е около 18-19 кв. мисля че е в нормите си за такава големина 14!
    Поредният излъган или умишлено заблуден-кви 14ки?Имаш 9553BTUма по номинал и тази машина има максимум при 2°- 3.3kw. както ти се каза.Потърпи до април-тогава ще се оправят нещата,като понапече.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1008

    Re:Климатици Sanyo

    Цитат Първоначално публикувано от joretoxx
    Не zk28x е 14 и неиска да разкрежава постоянно работи и кат натрупа цялата пита с лед и вътре вентилатора губи мощноста си и като го намаля примерно на 21 20 и разкрежава работеики външното тяло не включва в този режим
    поредния измамен .. климатика ти е 9ка (гледа се номинала,винаги !) ,но за разлика от повечето 9ки дори няма завишено топлоотдаване (за пример Панасоника ми е 9ка ,но има номинално топлоотдаване от 3.6кВ ,Саньото ти има 2.8) ,и стаята в която си го монтирал е голяма за него .. климатика ти работи с часове над номинал което е и причината да обледява и да не топли ..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    30
    #1009

    Re:Климатици Sanyo

    Добре де ми тогава модела sanyo SAP Zk25x които имаме монтиран на село тои работи идеално монтиран в хол с 18 квадрата и си разкрежава на 40 45 мин. и си е наред апък този дето е в апартамента неиска да не би да е някои датчик на външното тяло.Тои тогава колко е голям!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1010

    Re:Климатици Sanyo

    25x ина номинално топлоотдаване 2.5 кв при +7 градуса ,разликите с 28х са само софтуерни ,имат еднакви външно и вътрешно тяло .. възможно е на 28цата ти да и има нещо ,примерно прегъната тръба - класиката на куция монтажист ,или намалял фреон пак в следствие на куц монтаж .. викни си сервиза да го видят .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    30
    #1011

    Re:Климатици Sanyo

    Добре благодаря за вниманието. Сервиз непременно ще доиде да го види проблема му и дано го отстарнят качевствено а и монтажа е направен с 2 дупки и е напълно възможно да има прегъната траба но да видим като доидат какво ще кажат иначе сега вън времето е около +1 вътре е настроен на 22 и ги е направил но външното тяло е заледено яко но продължава вътре да топли и след малко ще го намаля на 20 да си стопи вън леда.!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #1012

    Re:Климатици Sanyo

    Това на външното тяло лед ли е или скреж?Ако е скреж е нормално и не го базикай.Вчера от силния снеговалеж и мойто dk22 заскрежи питата и така си работи близо час и половина със заскрежена пита докато размрази, при това си топлеше нормално.Между другото видях вчера че лампата за дефрост работи.В по-предни постове бях споменал за проблем с нея,но скоро след това му чистих филтрите,явно изключването от тока му е подействало.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1013

    Re:Климатици Sanyo

    моя при дефрост нищо не сигнализира .. свети си зелено и толкоз

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    30
    #1014

    Re:Климатици Sanyo

    Добре де teon на моята машина филтрите се чистят задължително на 2 седмици 3 максимум вече с сигyрност е лед не скреж ако беше скреж нямаше да е дебел 1 пръст и излезнал отсрани а ако се задържи прекалено дълго време има ли вероятност да изкриви ламелите си а и също за тока вчера пак го бях изключил от контакта за около 20 мин не е от тока явно е от някои външен датчик защото в другата стая която е с големина 13-14кв. имаме windom sharp AY-G2223A и тои сега преди 2 часа съм го включил и на всеки 45 мин си спира за дефрост и трупа само лек скреж а Sanyoto не е спиран от 2 дена и вече си е як лед не скреж.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1015

    Re:Климатици Sanyo

    от леда може не само да изкриви ламелите ,ами и да накъса тръбите на топлообменника и да стане за сериозен ремонт .. изключи го и викни сервиза

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    30
    #1016

    Re:Климатици Sanyo

    Аз като го намалям пример 2 - 3 градуса от зададеното тои вън започва да шупти да съска нешто и го стапя но ме притеснява че ако има огъната тръба как ще се оправи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #1017

    Re:Климатици Sanyo

    Да аз прочетох че трупа лед но все пак да уточня за себе си.При това положение викай техниците най-добре.Това с чистенето на филтрите и изключването от контакта го споменах по друг повод нямащ общо с твоя случай.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1018

    Re:Климатици Sanyo

    Нещо идентично се случва и с моите клими. Преди време бях писал тук за въпросното заскрежаване. А преди два дена след обяд беше пак така и пак принудително размразяване от моя страна, но нощес пак се беше заскрежил дебело "малкия" климатик, видях го преди лягане и не ми се занимаваше. Цяла нощ не съм го усетил да размразява (по принцип се усеща понякога) и сутринта цялата пита продължаваше да е дебело бяла и почти съм сигурен, че не е разскрежил, накарах го аз. Проблем с отоплението в стаята нямаше.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #1019

    Re:Климатици Sanyo

    Alexi е дал отговора.До същите изводи съм стигнал и аз - климатика работи на ниска мощност.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1020

    Re:Климатици Sanyo

    Цитат Първоначално публикувано от teon
    Alexi е дал отговора.До същите заключения съм стигнал и аз - климатика работи на ниска мощност.
    Те цяла зима не надвишиха номинала си с изключение на моментите, когато t се вдигне на 28 градуса за час-два.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 110 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Sanyo на 220V
    От m_dikov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 18-01-11, 22:42
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици Sanyo - мнения
    От cacho във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-07, 13:38
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе