Страница 7 от 35 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 521
Like Tree24Одобрявам

Климатици Sharp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #91

    Re:Климатици Sharp

    А как изгглежда това нещо, защото и аз имам Шарп, свети му зелената лампа, но дали е там в действителност!?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #92

    Re:Климатици Sharp

    Щом свети значи е там, ако искаш да видиш филтъра просто отвори капака и го виж.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #93

    Re:Климатици Sharp

    Отварям капака на всеки две три седмици да чистя праховите филтри, ма като не зная как изглежда плазмата .

    А иначе тези ел. статичните филтри сменят ли се или на колегата Rumo са се повредели и затова са ги махнали?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #94

    Re:Климатици Sharp

    Ами или напишете модела на машината или качете снимка. В някоя тема бях качил снимка на плазмен филтър на Тошиба, но не помня къде.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #95

    Re:Климатици Sharp

    blue1, ето я снимката ти.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #96

    Re:Климатици Sharp

    Доколкото аз съм запознат плазмаклъстера на шарп работи на по друг принцип - с високо напрежение се третира въздуха преминаващ през
    климатика и се избиват микроби и др. Въпроса е , че не всичко може да се унищожи и трябва да се наелектрезира и съответо " залепи" за
    тези филтри , затова се чудя може ли да върши работа самата платка , която е там и си работи .

    Това е въпросната платка

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #97

    Re:Климатици Sharp

    Този филтър е на същият принцип, вътре има серпентина от волфрамова жица която е под напрежение.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #98

    Re:Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Този филтър е на същият принцип, вътре има серпентина от волфрамова жица която е под напрежение.
    Демек не се нуждая от филтрите , който си снимал ти по-нагоре . Питам щото снимката я сложих след като си си пуснал поста. Над самата платка обаче има 2 отвора ( на снимката не се виждат много добре ) който са за някакви филтри , но по малки ( не като тези от твоята снимка ) на които предполагам че трябва да се залепят наелектрезираните частици , а тях ги няма .
    Тая платка да не се окаже само йон генератора , щото и той се стартира от плазмаклъстер бутона
    Тъй ли никой с шарп ( евентуално нов ) не го отвори да види какво има под капака и да сподели да не гадая като ученик на изпит

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #99

    Re:Климатици Sharp

    Направи по-качествена снимка и я дай насам. Това което си снимал ми се струва доста мъничко за да има някакъв ефект от него, освен ако това не е само йонизатора. И дай най-накрая тоя модел, че да видим какви филтри има към него.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #100

    Re:Климатици Sharp

    Модела е Sharp ay-n22mc-w - върешното тяло и au- n22mcy външното
    За съжаление ако и на тази не се разбира по-хубава не мога да направя щото снимам с телефон.
    [img width=800 height=600]http://media.snimka.bg/4894/016043302-big.jpg[/img]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #101

    Re:Климатици Sharp

    Така, това ти е плазмаклъстера т.е. йонизатора, за твоят модел има още два сменяеми филтъра прахов и дезодориращ , вероятно ти липсват и държачите за тях, но това не е проблем, те и без друго не вършат кой знае каква работа. http://translate.google.bg/translate...ial%26hs%3DSbp

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #102

    Re:Климатици Sharp

    Мерси на blue1 !
    Дезедориращи филтри имам - взех ги чисто нови от служебното Чофу и държачи си има на самите прахови филтри , където съм ги и поставил
    При включването на бутона плазмаклъстер излизат 3 иероглифа , като привсяко следващо натискане по един от тях отпада , като на климатика надписа PC почва да свети зелено или синьо и затова си мисля,че веднъж пуска плазмафункция ( каквото и да рече това ) + йони , 2-рия път само йони и накрая пак ства зелено сигурно само плазма - ала бала. Това ще е следващата мистерия която трябва да разгадаем с теб - като ти заснема йероглифите съм сигурен , че ще ги преведеш

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #103

    Re:Климатици Sharp

    Румо то е разгадано отдавна. Плазмаклъстера на Шарп е на степени, просто променяш интензивността на йонизация. То от там и името plasma cluster, сиреч плазма на гроздове
    Но ако искаш дай и йероглифите ще ги преведем.

    --- синя светлина - прочистване на въздуха (Air Clean);
    --- зелена светлина - освежаване (Refreshing);
    Това е при европейските модели. Същото ще е и при твоя. Ето ти линк в които да прочетеш повече
    http://www.sharp-world.com/plasma_c/index.html

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #104

    Re:Климатици Sharp

    И аз да допълня за Plasma Cluster функцията - контролиран баланс между положителни и отрицателни йони, което води до почистване на въздуха в помещението и предпазва от натрупване на токсични вещества, мухъл и бактерии във въздуха и върху изпарителя.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #105

    Re:Климатици Sharp

    Мерси за инфото . Аз имам нещо преведено с климатика , но като общи приказки - нещо като това което е в линка , а повече ме интересуваше
    как става конкретно в моя и особенно това за синята и зелена подсветка и благодарение на blue1 ми се поизясниха нещата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 35 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 28-11-12, 17:23
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе