Страница 42 от 70 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1050
Like Tree263Одобрявам

TOSHIBA DAISEIKAI V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #616

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Като оставим настрана няколкото грешки в таблицата (явно не само при триото), покачването на минималната консумация е логично.
    Първо - да не духа хладно и второ да се запази максималният COP.
    Ето графика на СОР според консумацията при повечето температури. - грешните данни малко изкривиха тук там ...
    Максималният СОР се върти от 180W(при по-висока външна) до 270W(при по-ниска).
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #617

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Предпочитам COP=2, обаче да не спира този климатик.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #618

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Е, Дайкините сякаш не работят он/оф:rolleyes: Ама, те пък под +2 градуса, имат по-нисък минимум
    zxc0 и smqnab харесват това.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #619

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Подовата ми 35-ца в момента бачка on-off, но при нея не мога да разбера, че работи така. Няма такова чувство на студено, все едно си бачка постоянно. Наистина, тя не спира за 30 минути. Явно този минимум в комбинация с ниски загуби води до това. Колегата с Daiseikai V и той се оплака, че му духа студено по 2 часа. Нека и estqwerty да се включи, да видим при него как е положението.
    estqwerty одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,514
    #620

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Да, това са данните за консумацията, малко смесено си ги дал, аз имах предвид отдаването при 10% натоварване.Там е скока от 100 на 210 вата при +2 градуса.
    Edi1,
    Доста си поиграх с мерене и анализи при различни условия, за да разбера точно за какво става въпрос. От прочетеното тук разбирам, че пишещите не разбират логиката на работа на компресора. Идеята е да се поддържа възможно най-висок COP, във всеки един момент на работа, при променящи се външни и вътрешни температури. Компресорът може да форсира до 20% (според графиките в сервизното до 50%), без да включи втория цилиндър. Свързано е с температурите на изпарение и кондензация на фреона. По този начин се избягва неефективната работа на ниски обороти и малък дебит. R410 e много различен от R22, по-летлив е и затова са измислили номера с двата цилиндъра. Още не съм схванал на 100% философията му на работа, защото днес се стопли времето в Пловдив и не мога да тествам.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #621

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Предпочитам COP=2, обаче да не спира този климатик.
    аз ти казах че Саньо е марката в момента има ЕХ22ка ,под 1000 лв е
    aruba_man одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #622

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Да ти кажа и аз не съм много наясно с алгоритъма.Правя си само прости изводи, като гледам инженерното и се мъча сам да си го обясня лаически.В общи линии сигурно само инженерите са наясно какво са направили точно.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #623

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Откакто му отворих вратата към коридора (10 м2) се оправи сякаш. Стана 1 час не е спирал. Бачка на 300W, вътре стана 22 градуса. Така е бомба. Ако пак спре ще му отворя вратата към остъклената тераса. Фронт има.
    estqwerty одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #624

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    офф - ми пусни малко топло и на нас към Русе де, че както ни затрупа изведнъж

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #625

    Wink Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    оцапали сме темата наголямо но пък тук почна темата за повдигането на минимума - така че се включвам ТУК.

    днеска беше хубъв, студен, слънчев ден - преди малко слънцето залезе. при мен в силистра снегове не е имало още +1/2 градуса. в синоприка го дават +6 но явно ги мързи да излязат да премерят и мерят отвътре - яко студ си е навън

    та тошибата - днес имах време да го гледам от 20в само на перка в стаята 24 като беше напекло яко. 120в ранният слетобед до малко преди залез за около час, и току що включи 230в като почнах да се оглеждам за одеялото и духна топличко. нагласена е на 19 градуса. перката е на авто. и явно си имам загубуте - краен апартамент последен етаж няма съседи, и много джам. ми доволен съм. и чакам големите снегове.

    на 120- не усещам нищо. като включи нагоре обаче се чува - не знам още какво, външното или вътрешното в момента ме мързи да се мръдна.
    дука си топло на 230в. - топля и коридора но отдругата страна нокрията подпира на 21-22 градуса, за това и тези 200-250 вата на тошибата са малко излишни, но пък смятам този климатик ще бачка 4 месеца в годината, ще изгори макс 150 лева ток ако продължава да бачка на 250 вата нон стоп. трябва да си плащаме глезотиите.

    а до миналата година имах халогенки в хола които горяха 360 вата на час - та какво да го мисля SDR-a ще хвърля нокрията и ще купя нещо по-голямо и за хола - толкова за минимумите.

    и сори за многото офтопици.

    edit : он офф не е работил още.

    едит едит : много северняци сме се събрали тук - да си направим една маса ?

    edit edit edit : някой можеше да каже че може да се гледа външната темп от дистанционното - сега вече ще го хвана на колко се вдига минимума.
    Този пост е редактиран от estqwerty; 30-11-13 в 19:37.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #626

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    "да си направим една маса " - OO... :rolleyes: тя голяма ша де е ... .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #627

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    какво стана с нестоплящите тошиби решихте ли проблема ?

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #628

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    че то има ли нетоплещи тошиби
    Mega одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #629

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Аз поне не съм чул за такива.:rolleyes:
    Mega одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #630

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    имам превит тези по назад в темата на които не им поддържат зададената температура аз също имам този проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 70 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе