Страница 44 от 70 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1050
Like Tree263Одобрявам

TOSHIBA DAISEIKAI V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #646

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo Виж публикацията
    не стопля само се засилва шума които и без това над 2 ра скорост е непоносим
    Дали стопля се разбира елементарно, 30 градуса отопление и High Power. Колко градуса излиза на изход? Щом при зададени 23 градуса при него е 23 какво се очаква? Климатика да мери през три стаи ли? Sanyo мерят при дистанционното?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,274
    #647

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    При мен ефектът е обратния - стопля и даже подминава, постоянно го държа на 23 и на Ауто фан. През деня като понапече се успива и почва да мърка турбината, но вечер като почнат да падат температурите вдига оборотите горе-долу на около първа степен на вентилатора и в стаята става 23.6-23.7 и изобщо не иска да се успи, 2-3 часа бичи като на първа степен и като ми стане жега го намалям на 22 да се сети да изключи.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #648

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Дали стопля се разбира елементарно, 30 градуса отопление и High Power. Колко градуса излиза на изход? Щом при зададени 23 градуса при него е 23 какво се очаква?
    точно така ! не прави това което се очакваше от него с една дума не ми върши работата за която е купен а е прекалено много пари да го захвърля с лека ръка
    според вас много ли искам,климатика ми за 2300 лв да ми топли ?

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #649

    Post Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Толкова изписани постове, а още не си дал консумацията при максимален вентилатор и температура! Отвори прозорците на стаята, за да изравниш външната и вътрешна температура на въздуха. Пусни го, както съм написал и след 5 минути премери температурата на изходящия и входящия въздух. Напиши ни ги тук тези три неща, за да преценим какво да те правим

    Действай

  6. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #650

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    какъв ти е термометъра .Ако е метеостанция дават 2-3гр разлика по-малко от реалната.При мен за сега се оказа това.Mega колко трябва да е изходящата температура при 30гр на High Power.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #651

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Ако не си на улицата над 50 при тези машини.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #652

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo Виж публикацията
    не стопля само се засилва шума които и без това над 2 ра скорост е непоносим
    до Kasap мисля че не нормално машина за 2300 лв да не може да стопля стаята нормално
    Досега даваш само субективни показания и няма как да преценим кое е нормално и кое - не.
    Ето например при мен - помещение от 13,5м2, с големи топлозагуби и доста прозорци. През деня поддържах 17оС, а като се прибрах, увеличих на 21оС. След час, машината харчи 680W и е постигнала заданието на мястото където седя. На 1м оттам, в ъгъла на стаята, темературата е с 3оС по-ниска. Ама всичко това е повод да се хваля, а не да се оплаквам.

    П.С. Изходящата температура е 55оС
    Този пост е редактиран от Kasap; 03-12-13 в 19:55.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #653

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    На V-а серия горната граница е 55 градуса на изходящия въздух.Тогава започва да намалява мощността.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #654

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Имах едни клиенти дето ми спореха че климатика не може да направи 26гр че къпят бебето. И като бях там дигнах го на 26 изчакахме 10мин и на леглото дето бяха сложили поне 3-4 разни темометри лазерния измери точно 26 после вдигнах на 28 и пак ги направи а техните термометри мереха със 3-5градуса по малко. И до сега не са ме търсли повторно.
    estqwerty и vlado1976 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #655

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    И аз имах скоро интересен случай с клиентка-баба на около 65 г.Оплаква се че GE-35 не топли.Отиваме с колегите и заварваме следното-климатика на 30 градуса,вентилатор на ауто,външното прави опити да излита развъртяно до дупка,вътре бълва вряло не се стои от жега.Питаме я какви са оплакванията от работата на климатика,а тя ни казва следното-а бе момчета той климатика си работи ама краката ми са все студени.
    VeleV.Klima, Mega, mirandi и 1 други харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #656

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    днес вече е доста студено може ли някой да каже след дефрост при каква температура тръгва вентилатора вътре

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,826
    #657

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Вентилатора ще тръгне, след като получи информация, че изпарителя е затоплен. Точно тази температура ли те интересува?

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #658

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Вентилатора ще тръгне, след като получи информация, че изпарителя е затоплен. Точно тази температура ли те интересува?
    да точно

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #659

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Дали не беше 38 градуса, ако не се лъжа.По принцип го дават компресора да спре за 40 секунди, след 30 секунди от спирането превключва четирипътния вентил и вътрешния вентилатор се завърта 30 секунди след спиране на компресора.Освен това ДАЙСЕЙКАЙ има възможност за корекция на температурния контрол от -2 до +4 градуса.Корекцията се прави в модула на вътрешното тяло.Заводски е заложена корекция 0.До сега не съм чул някой да я е правил.Това също е решение в някои случаи.
    Този пост е редактиран от edi1; 04-12-13 в 08:42.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #660

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    нормално ли е първите няколко минути струята да е с температура под 30 градуса усеща се доста хладна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 70 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе