Страница 104 от 169 ПърваПърва ... 5494102103104105106114154 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #1546

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от gabaria77 Виж публикацията
    Здравейте колеги.
    След направеното препрограмиране снощи,забелязвам следното нещо:след off при автоматична настройка на fan,климатика не вдига клапи а турбината продължава да духа и постепенно намалява до супер лек полъх,който не се усеща на повече от метър според мен.Когато fan е на примерно 2-ра или 3-та скорост след off турбината продължава да работи със скороста на която е настроен fan,при което се създава усещане за студ.
    Въпросът ми е така ли работят всички прекодирани Тошиби или е само при мен и има ли начин да се оправи ?
    p.s С кой бутон на дистанционното се активираше дефрост?
    При мен е така. И по -добре. Иначе клапите са шумни. Особено нощем .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1547

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако fan е на ауто, при офф скоростта пада до изключително ниска.
    Ако fan е на ръчно зададена 1ва степен, при офф нищо не се променя - остава на първа.
    Ако fan е на ръчно зададена 2/3/4/5 степен, при офф скоростта пада до 1ва. Не и по-ниско.
    При всякакво положение клапите не мърдат.
    За дефрост се задържа SET за 5 секунди - докато се изпише dF.
    Този пост е редактиран от anonim4o; 17-01-18 в 17:33.
    MisterT и Pipoko харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    6
    #1548

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Благодаря на anonim4o за разяснението.
    В моя случай,ако fan е на 2,3,4,5 степен,при офф скороста не пада на 1-ва степен ,а си остава същата.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1549

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Сигурен ли си че минава в офф...

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    6
    #1550

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Да сигурен съм.
    Този пост е редактиран от avenger; 21-01-18 в 19:00.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1551

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Странно....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1552

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте.
    От един месец климатика ми се държи меко казано странно. Достига избраната температура,вентилатора почти не върти, топлообменника е почти хладен.... и не изключва. Не изключва и външното тяло. Примерно настроен е на 23, в стаята е 24, влязъл е в гореописания режим. Намалям на 22, нищо. на 21 ,нищо, ..... на 19 изключва и вдига клапите, външното тяло също спира.Трета зима и е на тази машина.Никога досега не е работила така. Имам още 2 такива машини и те си изключват. Стаята е 13 квадрата. Топлозагуби супер минимални.От външното тяло вечер като е супер тихо ,като че ли леко бучи.

    Извиках техник, дойде,избичи го на 30 градуса, струята стана около 40 градуса, вуншното тяло виеше яко ,което си е нормално при такива градуси. Човека каза ,че си работи нормално според него, пита дали не е препрограмиран.Не е. Измери налягането на фреона.Било в норма.... хубаво. И си замина. Това преди 4 дена.


    Хубаво, ама. днес ДЕФРОСТВА ПРЕЗ ПОЛОВИН ЧАС. навън е 3 градуса, питата е е абсолютно чиста. задал съм му 23 градуса, в стаята е 23 и почти не му се налага да бачка. Обаче пича си дефроства..докато дефроства външното тяло бачка на виещи обороти. от 16 часа досега 6 дефроста засякох.

    Предни зими съм му хващал по 1-2 дефроста и то при -12 -15 с мъгла...

    Някакви идеи?

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1553

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Фреонът е заминал.
    Този пост е редактиран от avenger; 21-01-18 в 19:01.
    JOKVN и Jack Krauser харесват това.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1554

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    фреона е заминал
    Човека казва, че налягането е в норма, питата е чиста... т.е. смятам констатацията ти за твърде спекулативна и като цяло - невярна.
    Aleksandars одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1555

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Insomnia Виж публикацията
    Здравейте.
    От един месец климатика ми се държи меко казано странно. Достига избраната температура,вентилатора почти не върти, топлообменника е почти хладен.... и не изключва. Не изключва и външното тяло. Примерно настроен е на 23, в стаята е 24, влязъл е в гореописания режим. Намалям на 22, нищо. на 21 ,нищо, ..... на 19 изключва и вдига клапите, външното тяло също спира.Трета зима и е на тази машина.Никога досега не е работила така. Имам още 2 такива машини и те си изключват. Стаята е 13 квадрата. Топлозагуби супер минимални.От външното тяло вечер като е супер тихо ,като че ли леко бучи.

    Извиках техник, дойде,избичи го на 30 градуса, струята стана около 40 градуса, вуншното тяло виеше яко ,което си е нормално при такива градуси. Човека каза ,че си работи нормално според него, пита дали не е препрограмиран.Не е. Измери налягането на фреона.Било в норма.... хубаво. И си замина. Това преди 4 дена.


    Хубаво, ама. днес ДЕФРОСТВА ПРЕЗ ПОЛОВИН ЧАС. навън е 3 градуса, питата е е абсолютно чиста. задал съм му 23 градуса, в стаята е 23 и почти не му се налага да бачка. Обаче пича си дефроства..докато дефроства външното тяло бачка на виещи обороти. от 16 часа досега 6 дефроста засякох.

    Предни зими съм му хващал по 1-2 дефроста и то при -12 -15 с мъгла...

    Някакви идеи?
    Така както го описваш много прилича на изфирясал фреон. Да го избичиш на макс и да вади само 40 градуса не е нормално. Трябва да не можеш да стоиш от жега пред него.
    А тоя тъпак... така де техник, когото си извикал, да си набие в простата кратуна, че количество на фреон не може да се мери с манометри.
    Трагично е положението с монтаж и обслужване на климатици по нашите ширини.
    Извикай друг майстор да ти направи нови конуси на тръбите и да зареди точното количество фреон.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1556

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Извиках техник, дойде,избичи го на 30 градуса, струята стана около 40 градуса
    Това нормално ли ти се вижда?

    Нормално ли е да редактирам всеки твой пост?
    Този пост е редактиран от avenger; 21-01-18 в 19:02.
    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1557

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това нормално ли ти се вижда
    Ама разбира се, че 40° на макс е нормално... за разни пишман майстори.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1558

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Бих започнал с проверка на датчиците, преди да правя конуси и да източвам фреона.
    Все едно, аз не съм специалист като Джак и Алекси, така че мнението ми може да се игнорира.
    Aleksandars одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1559

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Daiseikai 8 на макс в това време прави над 40 бара и над 64 градуса. 40 градуса са много малко на Hi Power.
    Alexi и rosswen харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1560

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    ..., а 6-та колко градуса прави?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе