Страница 114 от 169 ПърваПърва ... 64104112113114115116124164 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #1696
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При мен специално, дайсейкай 8 работи по-добре от дайсейкай 5. Петицата ми се успива в по-топло или слънчево време.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Аз от 5-цата съм много доволен, притесняват ме шумните клапи на 8-цата.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #1697

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Това с клапите има решение. Друг е въпроса, дали тези на които ще се доверите, са наясно с това и ще може ли да разчитате на тях.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Иван Вълков одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #1698

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    @DarkSide,
    Точно така е, както пишеш. Но оригиналните са 800um, което е много. Освен това, нишката е 0,3 mm. Купих мрежа неръждавейка, с нишка само 0,1 mm и едрина 370 um, което не затруднява засмукването. Засега ефектът е много добър, но се изисква задължително ежеседмично почистване.
    @milanov, теорията си работи.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Благодаря, това с параметрите на мрежата са добри насоки.

    Поразрових се сериозно снощи и намерих от къде може да се поръча подобна мрежа с всякакви параметри https://www.ebay.com/itm/FILTER-MESH...-rEWTQIC5Q4HZA

    Дори успях да намеря от къде да поръчам на Панасоник E-ION филтрите, проблемът е, че не им пише размерите. Не знам дали ще паснат на Тошибата.
    CWD00K1017 - Panasonic Online Shop
    CWD00K1001 - Panasonic Online Shop

    Май ще е опит грешка.

    Причината да искам да подменя филтрите е, че от както имам сензор за прах в къщи (PM2.5 и PM10), заедно с машина за пречистване на въздуха с Hepa и карбонов филтър. Сензорът и машината ги местя от стая в стая - след проветряване главно и наблюдавам, че в стаята с Панасоника, част от финия прах се улавя от филтрите му.

    Не се плаша от миене на филтри - правя го всяка събота - като се почне - филтри на климатици, на компютрите, на машина за въздух и влагоуловителя - за сутрешна загрявка Но виждам във водата какво остава. От този фин прах ми се появи някаква кихавица, когато се изчиства - проблема изчезва.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от nikivanov Виж публикацията
    Аз от 5-цата съм много доволен, притесняват ме шумните клапи на 8-цата.

    За съжаление, всички искаме за 2-3к, климатик за 7-8 к.

    На Тошибата това й са минусите - успиването - което при мен се реши веднъж за винаги с настройка - и да винаги го държа на auto тоя вентилатор. Шумните клапи - на мен лично не ни пречат. Важното е, че преди покупка се знаят какви са проблемите - не да вземеш нещо, пък после да се чудиш - какво що така прави.

    Но от към мощност и комфорт климатика е ламя. Върши си добре работата. От към консумация - доста добре. Това е за тези пари - чакам да умре хаера в едната спалня, да сложа мицубиши и да рева и там по темите :D
    Този пост е редактиран от DarkSide; 26-02-18 в 09:58.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #1699
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Това с клапите има решение. Друг е въпроса, дали тези на които ще се доверите, са наясно с това и ще може ли да разчитате на тях.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Четох, че има препрограмиране, което не е никак сложно. Аз самият съм инженер и преди години съм програмирал машини с ЦПУ управление. Въпросът е, че даваш не малко пари и да започнеш от първия ден да решаваш проблеми... никак не е редно.
    А някой има ли мнение за Митцубиши Електрик Зубадан? Гледам че също има добри харектеристики.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1700

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз съм с ФХ ,но не зубадан и съм доволен .
    Ако искаш повече инфо може да прочетеш темата или пиши на лично
    П.П.
    Мое мнение е че МИ ФХ е по-добър от Даисекай

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1701

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от nikivanov Виж публикацията
    Четох, че има препрограмиране, което не е никак сложно. Аз самият съм инженер и преди години съм програмирал машини с ЦПУ управление. Въпросът е, че даваш не малко пари и да започнеш от първия ден да решаваш проблеми... никак не е редно.
    А някой има ли мнение за Митцубиши Електрик Зубадан? Гледам че също има добри харектеристики.
    При Мицубиши не можеш да управляваш скоростта на турбината ефективно. Това доста ограничава възможностите му.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1702

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При Мицубиши не можеш да управляваш скоростта на турбината ефективно.
    Какво имаш в предвид с това?

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1703

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Като задам висока фиксирана скорост на турбината, не се поддържа при темперирано помещение.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1704

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Като задам висока фиксирана скорост на турбината, не се поддържа при темперирано помещение.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Ти от кога имаш МИ ?

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1705

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    При мен няма такива проблеми. Много често пускам вентилатора на 4-та степен + 31 градуса температура, за да сгрея по-бързо. Веднъж го бях забравил така и по едно време гледам беше направил 28 градуса в стаята.
    Единственият проблем при мен е с Auto на вентилатора, но и на него му хванах цаката - слагам 3 градуса от горе на това, което желая и няма никакви ядове.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1706

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Поддържа ли я третата и четвъртата скорост константна?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1707

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Мисля, че я поддържа или поне не съм забелязал да се променя. Преди да схвана трика с ауто режима го държах винаги само на 3-та скорост, защото иначе не успяваше да стигне до зададената температура и така работеше по цяла зима. Дори се ядосвах, че през нощта, когато намалявах градусите той пак си вееше на тази 3-та скорост.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #1708

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Господа, темата е за тошиба. Ако имате желание за дискусия относно други модели от други марки, потърсете темите за тях във форума и пишете в тях.
    DDM87 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #1709

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте, а някой не е ли направил видео на Дайсекай 8 от което да се чува колко са шумни клапите му?
    rosswen одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1710

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ами представи си телефон оставен на вибрация без звук - същото се чува и докато се движат клапите.
    Alexi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе