Страница 103 от 169 ПърваПърва ... 5393101102103104105113153 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1531

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не помня, мисля, че в големите студове работеше On--Off само докато темперира. Харчи повече, защото загубите ми нарастват. Другия месец ще видя пак. Сега ме отопляват от долния етаж и не минавам 350W. Държи около 220W до 270W

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1532

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    По-скоро, около 20W.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    А, най-скоро - 10 W. Толкова харчи само на турбина.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1533

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    А, най-скоро - 10 W. Толкова харчи само на турбина.
    Сигурен ли си, че си наясно с елдвигателите и по-специално с тези, с честотно управление? Не, че не може да са 10 ватовете, но обикновено през лятото падат до толкова! Турбината харчи около 4 W, до 5 W в този режим.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1534

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ще се изразя по-коректно-10W е консумацията на климатика в режим офф. Я виж ти как си написал 20 W за вентилатор. Ти наясно ли, в такъв случай с честотното регулиране.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1535

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Колега, написал съм приблизително общата консумация и на двата вентилатора! Човекът над мен е изразил мнение, че харчат общо 80W при работа на минимум, в режим отопление. Аз не съм съгласен, защото турбината харчи само 5, а външният едва върти. Що се заяждаш?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1536

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Колега, написал съм приблизително общата консумация и на двата вентилатора! Човекът над мен е изразил мнение, че харчат общо 80W при работа на минимум, в режим отопление. Аз не съм съгласен, защото турбината харчи само 5, а външният едва върти. Що се заяждаш?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Изобщо не се заяждам-ти започна., Сигурно се е получило недоразумение. Човекът е написал: "70-80 вата ви е консумацията на вентилаторите само". Явно не е виждал машина дето поддържа температура с 45W. Peace!
    Alexi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #1537

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    Нисък клас,защото не ми се дават излишни пари за скъпи боклуци...а и моят си работи на 200-300 вата и не изключва поне от месец!
    180W са ти само вентилаторите , нали е нисък клас
    Alexi и SPSt харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #1538

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Понеделника върнах фабричната настройка за Cold Draft prevention, викам да пробвам за кеф, и снощи се успа (Външна температура 4) Не се успивал той ...
    днес пак на обратно.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1539

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSide Виж публикацията
    Понеделника върнах фабричната настройка за Cold Draft prevention, викам да пробвам за кеф, и снощи се успа (Външна температура 4) Не се успивал той ...
    днес пак на обратно.
    И аз го изпробвах, просто от интерес, на настроени -4. Държах го така една седмица за която засякох 2 успивания и пак върнах на изключен Cold draft prevention. Повече не мисля да го човъркам!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1540

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Проверявате си машинити, няма лошо. То като да бръкнеш в контакта и да очакваш нещо друго да се случи. След година две ще препишат софта.

    Хубави са ви машините, и много много не ги човъркайте. Да няма онли три раза достъп до експерт менюто.
    mkukas и rosswen харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #1541

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Проверявате си машинити, няма лошо. То като да бръкнеш в контакта и да очакваш нещо друго да се случи. След година две ще препишат софта.

    Хубави са ви машините, и много много не ги човъркайте. Да няма онли три раза достъп до експерт менюто.

    умника на мама той, тук има инженери от тия дето учиха по изпитите и с това си изкарват прехраната - та леко леко с обидите, не знаеш на кого ги пишеш
    milanov и DDM87 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1542

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Няма обиди, просто предположение, че може да има ограничение на броя пъти на достъпа до това меню. Много малко е информация за тези "секретни" настройки. В другата тема са пуснали една табличка с други полезни настройки.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #1543

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Няма обиди, просто предположение, че може да има ограничение на броя пъти на достъпа до това меню. Много малко е информация за тези "секретни" настройки. В другата тема са пуснали една табличка с други полезни настройки.
    Може ли насока за темата с оглед табличката !? Не, че ще човъркам, но ми е интересно.
    Този пост е редактиран от avenger; 21-01-18 в 18:59.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1544

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Всички сме доволни, благодаря ти! Само един не успя.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    6
    #1545

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте колеги.
    След направеното препрограмиране снощи,забелязвам следното нещо:след off при автоматична настройка на fan,климатика не вдига клапи а турбината продължава да духа и постепенно намалява до супер лек полъх,който не се усеща на повече от метър според мен.Когато fan е на примерно 2-ра или 3-та скорост след off турбината продължава да работи със скороста на която е настроен fan,при което се създава усещане за студ.
    Въпросът ми е така ли работят всички прекодирани Тошиби или е само при мен и има ли начин да се оправи ?
    p.s С кой бутон на дистанционното се активираше дефрост?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе