Страница 106 от 169 ПърваПърва ... 5696104105106107108116156 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,576 до 1,590 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1576

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Daiseikai 8 на макс в това време прави над 40 бара и над 64 градуса. 40 градуса са много малко на Hi Power.
    Ако се мери при вътрешното не би трябвало изходящата струя да надвиши 53...55градуса. Поне по сервизно май е така.



    На друго място измерена може и 105 да докара.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1577

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Колко килограма фреон би трябвало да имам в машината фабрично, и колко е минимума при който работи безпроблемно?

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #1578

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Какво направи досега?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1579

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Сега съм го оставил на19 градуса, за да не работи,щото в стаята си е 22..Стои си с вдигнати клапи. Пробвах онова с охлаждането на макс за 15 мин.За щастие не аварира. Външното изобщо не изглеждаше да се зори.Не вие така, както при 30 градуса на отопление.
    Този пост е редактиран от avenger; 21-01-18 в 19:05.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1580

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не се сети да направиш едно клипче на виенето при 30°. На максимално натоварване климатиците си имат характерен шум.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #1581

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Особено без фреон.
    Този пост е редактиран от avenger; 21-01-18 в 19:05.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #1582

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Този модел има характерна миризма при този режим, Миланов. На прегрят метал! Няма шумове.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1583

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не се сети да направиш едно клипче на виенето при 30°. На максимално натоварване климатиците си имат характерен шум.
    Аз не се оплаквам от виенето при 30 градуса. Това си е нормално. Проблема е че дефроства и леко вие при зададени 23. Реално преди не ги усещаше, и за да разбера ,че машината работи трябваше да пипна външното тяло. Просто се усеща че машината работи при високи обороти, докато преди не беше така. Останалите две машини едвам мъркат външните им тела в момента

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1584

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Дайсейкай при охлаждане на максимално натоварване развърта компресора на обороти като на 50% от максималното на отопление. (за 10-ка)
    Моят съм го пускал на охлаждане зимно време и качи по спомен 400W консумация. Ама не съм го чакал кой знае колко време, 15-20мин.
    dodo да обясни какво е имал в предвид.

    - - - - - - - - - -

    Insomnia, пак се обаждаш и пак обясняваш, че имаш три еднакви климатика и единият работи различно като прави дефрост през 30мин. Сигурен ли си че прави дефрост. При дефрост ако вдигнеш капака на вътрешното топлообменника става леко заскрежен или силно студен.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #1585

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Insomnia Виж публикацията
    Аз не се оплаквам от виенето при 30 градуса. Това си е нормално. Проблема е че дефроства и леко вие при зададени 23. Реално преди не ги усещаше, и за да разбера ,че машината работи трябваше да пипна външното тяло. Просто се усеща че машината работи при високи обороти, докато преди не беше така. Останалите две машини едвам мъркат външните им тела в момента
    Колега, ти не се оплакваш, ама компресора попита ли? За какво виене говориш, такова изобщо не трябва да има. Извикай истински майстор, не монтажник или направи сам замерванията на тока, както ти писах и сподели.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Aleksandars одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1586

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ......Сигурен ли си че прави дефрост. При дефрост ако вдигнеш капака на вътрешното топлообменника става леко заскрежен или силно студен.
    Да, сигурен съм. Пукане на пластмаси, завирането на 'чаиника', отварям капака, пипам топлообменника студен и леко заскрежен. Така че си е дефрост.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1587

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Залитането по ватметри и мерене на консумация в някои случаи може да е от полза. Ако имаше мерило под ръка и при тази малка и топла стая качи ли необичайна консумация ...

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #1588

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Той не може да качи консумация без фреон. Иска си специалист, не ватметри.
    Този пост е редактиран от avenger; 21-01-18 в 19:06.
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1589

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Препоръчайте читави амперклещи, че гледам има от 30 до 900 лева. Явно си има значение, а нямам време да чета всички форуми по темата. Не пестя пари за читави уреди, но и 500 кинта при положение, че не съм професионалист е безсмислено да дам.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #1590

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Докато го върти на сухо, ако наистина е така, има голяма вероятност да засмуче въздух. Аз бих го спрял, ако имам съмнения за изтекъл фреон. Ваша си работа... Досега да съм намерил на заем пет пъти амперметър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе