Страница 102 от 169 ПърваПърва ... 5292100101102103104112152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 2532

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1516

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Пробвай без ватметър. Ако се е успал и тока е мигнал се е рестартирал и е дал яко зор. Второ предположение, след дефрост пак се форсират.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1517

    Отговор: Re: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от hvelikov Виж публикацията
    Сега прочетох за евентуални проблеми с климатика от ватметър. Да не би от там да ми е проблема с една част от честите рестарти? Ще взема да пробвам без ватметъра една-две седмици.
    Сега си спомням една нощ, събуди ме климатика от клапите, малко не си спомням вече как точно се случиха нещата, че бях доста сънен, но май ставах няколко пъти да гледам какво се случва и по едно време такива обороти развъртя компресора, че бързо се разсъних и бая се стреснах, веднага скочих пак. Външното тяло е през стената до леглото ми,но от нашия прозорец PVC с троен стъклопакет нормално чуваме преминаваща кола по улицата, друго нищо не се чува. Тоя път се чу някакъв зверски вой, бучене.Това, че чух копресора ме изненада, тези ненормално високи обороти на какво може да се дължат според вас колеги?
    Не е от ватметъра проблемът ти. Няколко човека ти написахме какво трябва да се направи. Писал съм ти и на ЛС по-подробно.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Да прилично е , но дане се променя при по студено време под 0 градуса,на 300 вата защото има добре изолирани помещения, при които ще работи он - офф постоянно под 0-та
    Дайсекай 8 не покачва минимума си при ниски температури за разлика от Дайсекай 6.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1518

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    За последното изречение, някъде назад в темата е точно обратното написано. Нали успиването се забелязва когато стане около нулата и започне да работи on/off и в един момент се успал. Тогава не се уточни при каква външна с на колко отива, но трябва желание да се измери и сподели.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1519

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И аз си мислех така, че се вдига минимума. Оказа че при мен в по-студено време, машината работи на по-голяма мощност и съответно отделя повече топлина и тъй като е в ъгъл около нея се образува балон с топъл въздух и я подлъгва. Правил съм много замервания, примерно да сваля градусите с 1 или 2 и минимумът си пада съвсем спокойно под 300,че и под 200 вата

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1520

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    200 или 300 не е нисък минимум, Дайсейкай 5 си вдига минимума от 70 на 210 при темп под 2 градуса, така че ако видиш твоя под 100 да кажем, тогава бива.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1521

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    200 или 300 не е нисък минимум, Дайсейкай 5 си вдига минимума от 70 на 210 при темп под 2 градуса, така че ако видиш твоя под 100 да кажем, тогава бива.
    Писал съм по-горе, че съм го виждал да пада до 118-120. Спред мен е ОК. Незнам колко е реално да чакаме при темепратури около нулата да работят на минимум, освен ако не се отопляваме на ТЕЦ примерно и сме си пуснали климатика само да си поиграем с него. Ти сигурен ли си че твоята 5-ца пада до 70 вата или говориш наизуст? За Дайсекай 8 10-ка, май се коментираше 90 вата минимум, не толкова далече от това което аз съм замерил, така че го броя за реален!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #1522

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Писал съм по-горе, че съм го виждал да пада до 118-120. Спред мен е ОК. Незнам колко е реално да чакаме при темепратури около нулата да работят на минимум, освен ако не се отопляваме на ТЕЦ примерно и сме си пуснали климатика само да си поиграем с него. Ти сигурен ли си че твоята 5-ца пада до 70 вата или говориш наизуст? За Дайсекай 8 10-ка, май се коментираше 90 вата минимум, не толкова далече от това което аз съм замерил, така че го броя за реален!
    70-80 вата ви е консумацията на вентилаторите само...стига с тия смешни минимуми,няма как да грее и да не харчи ток!

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1523

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    ето още един собственик на нисък клас климатик

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1524

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    70-80 вата ви е консумацията на вентилаторите само...стига с тия смешни минимуми,няма как да грее и да не харчи ток!
    Къде тук видя някой да обсъжда колко грее на минимум? Като са ти смешни минумите слагай една конвенционалка и работата заспива!

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1525

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    70-80 вата ви е консумацията на вентилаторите само...стига с тия смешни минимуми,няма как да грее и да не харчи ток!
    По-скоро, около 20W.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1526

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    70-80 вата ви е консумацията на вентилаторите само...стига с тия смешни минимуми,няма как да грее и да не харчи ток!
    Не става въпрос да не харчи ток, а за комфорт когато се спи в стаята. Доста са дните в които за кратко нощните температури стават малко под нулата, дневните са положителни. И като се вдигне минимума се почва цяла нощ включи/изключи. Ако е монтиран в дневна дреме ти за минимуми, on/off и пр.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #1527

    Re: Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    И аз си мислех така, че се вдига минимума. Оказа че при мен в по-студено време, машината работи на по-голяма мощност и съответно отделя повече топлина и тъй като е в ъгъл около нея се образува балон с топъл въздух и я подлъгва. Правил съм много замервания, примерно да сваля градусите с 1 или 2 и минимумът си пада съвсем спокойно под 300,че и под 200 вата

    Ако пада под 200 вата (120-150) вата при всякакви външни температури дори и -5 -10 е много добре, но не ми се вярва,

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1528

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    dodo, ти какво си установил при тебе. Вдига ли се или не се вдига.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #1529

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    При мен миналата година при температури около -5гр. работеше на 220-240W консумация, при задание 23гр. Сега е целодневно 130 -140W без Off/On.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #1530

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ето още един собственик на нисък клас климатик
    Нисък клас,защото не ми се дават излишни пари за скъпи боклуци...а и моят си работи на 200-300 вата и не изключва поне от месец!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе