Страница 11 от 169 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #151

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Знам ли, може и тогава да работи и да топли.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    46
    #152

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Чува ли се шум от фреона при размразяване , достатъчно ли е тих за спалня?

  4. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #153

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не вярвам някой от собствениците му,да са успявали да го докарат до размразяване.Такива отзиви на пролет.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #154

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    Алгоритъма за размразяване сигурно е същия като на другите дайсекаи, и при малко натоварена машина много рядко влизат в дефрост. Има доста датчици, които следят 4 на брой във външното тяло което е и доста масивно 42кг също помага за редкия дефрост.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #155

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Дефрост алгоритъма при ДАЙСЕЙКАЙ е сходен при моделите, различават се малко само контролите за време и температура.При 8-а серия е почти същия по контролни времена, като при 3-а серия, с още една добавена зона - D, за температури под -13 градуса и контрола за време от 70 минути.С една дума цикъла но ТОШИБА е един от възможно най-добрите, ако не и най-добрия.Вътрешното на 8-а серия според мен е най-доброто от моделите до момента.Дават го до 20дб на 10-ката.Увеличен е обема на турбината и е с две пера. С по-малки обороти на турбината постига по-висок дебит на въздуха.
    Този пост е редактиран от edi1; 10-10-14 в 11:59.
    Mega одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #156

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Интересно е как 13-та при 7гр. има 4.0Кв. и при 5гр. изведнъж се оказва с 3Кв. мощност, при по-ниски градуси нещата са както при другите модели, голяма битка е за да ни привлекат вниманието с големи коп коефиценти по номинал.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #157

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    ТОШИБА винаги има такъв пад на мощностите между 7 и 5 градуса, за всички модели е така.Погледна ли инженерната книга, дето качих в другата тема.8-цата е с доста добри КОП-ове в целия диапазон на мощности и температури.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #158

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от cve_t Виж публикацията
    Чува ли се шум от фреона при размразяване , достатъчно ли е тих за спалня?
    Има две "гърнета", така че не би трябвало да се чува нещо, стига тръбния път да не е по-къс от 3 метра.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    ...8-цата е с доста добри КОП-ове в целия диапазон на мощности и температури.
    COP 2,8 при минимал и COP 3,86 при максимал, при външна температура +7 °С, не бих казал, че е нещо впечатляващо. Единственото му хубаво нещо е възможността да вкарва достатъчно топлина при ниски температури, с големия си външен топлообменник. С това си заслужава двата бона.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #159

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    На минимал по ниженерното КОП е 5 при +7 и 3,52 на макс при 10-ката, ама това мен не ме занимава твърде.Според мен са добри.За мощността в студа е така.Дори само заради вътрешното си заслужава парите според мен.Не ,че няма добри машини от класа при другите производители, но комплексно си мисля, че ДАЙСЕЙКАЙ 8 е най-балансиран по всички показатели.
    Този пост е редактиран от edi1; 10-10-14 в 18:16.
    Mega, mystikalrs и spas.slavchev харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #160

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    На минимал по ниженерното КОП е 5 при +7 и 3,52 на макс при 10-ката, ама това мен не ме занимава твърде.Според мен са добри.За мощността в студа е така.Дори само заради вътрешното си заслужава парите според мен.Не ,че няма добри машини от класа при другите производители, но комплексно си мисля, че ДАЙСЕЙКАЙ 8 е най-балансиран по всички показатели.
    Ето ти извадка от сервизното, за +7 градуса! Я ги сметни
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #161

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    След като научиш Тошиба да произвеждат клими, Мега да прави монтажи, а Еди да чете сервизни, научи ме и мен - да троля като теб форума.
    stenly, Mega и AC_From_Hell харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #162

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Петко, COP в режим отопление на минимум при 7°С външна температура е точно 5.0 Нещо явно се бъркаш с данните - минимума е 0,45 kW/консумацията е 0.09 kW = 5,0 Става въпрос за RAS-10G2KVP-E

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #163

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    dodo_pv: И как смяташ COP-а по този PDF, че нещо не ми е ясно?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #164

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Додо, ето къде качих инженерното днес - https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...3%D0%B8-2.html от тук гледам данните.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #165

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Вие наистина ли си мислите, че компресорът на осмицата може да работи на един цилиндър на минимум, като петицата и да харчи 90W? Не съм учител по математика, за да обяснявам тук защо разхода на осмицата на минимум, при споменатите условия, е 160W. При тази консумация, отдава 450W топлинна мощност. PDF файла не съм си го измислил аз, отрязах го от сервизното. Вижте какъв е разхода на ток при минимум, на отопление! Вижте графиката и при какви условия е заснета. Смятайте сами.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 169 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе