Страница 10 от 169 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #136

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Засега се справя отлично. Отзивите са много добри. Какво инфо точно се търси?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #137

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от cve_t Виж публикацията
    Предстои ми купуване на Дайсекай 8 ,моля дайте някъкво инфо за тази машина?
    Няма да сбъркате с покупката.
    Mega и XOPMOH харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #138

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от cve_t Виж публикацията
    Предстои ми купуване на Дайсекай 8 ,моля дайте някъкво инфо за тази машина?
    Машината е даунгрейд на шеста серия. Ако намериш от пета или шеста, ще е по-добре. Парите са едни и същи.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #139

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Айде сега пък даунгрейд, от кога японците се занимават с това мероприятие? Може и така да е, но хич не ми се ще да повярвам! Едно от подобрените неща е че я дават 8-та по-тиха, това толкова важно нещо за климатиците, по-красива ми стои също, отвора и перото са по цялата дължина на вътрешното тяло, което на мен ми допада много, по-тежко и по-голямо по обем външно тяло, което също е много важно ... ей така споменавам някой неща в бързината без да задълбавам и без да разбирам от климатици.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #140

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Вярата представлява убеденост в нещо, което не може да бъде доказано. В отговора ми няма нищо такова. Щом нещо ти харесва, купуваш. Доставя удоволствие!

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #141

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Машината е даунгрейд на шеста серия
    Петко, не се сърди, но това звучи като "Вярваш ли бабо в магии?" Пишеш неща които нямат никакво покритие и заблуждаваш хората...
    VeleV.Klima, Kasap и Mega харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #142

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Те хората са му свикнали и не обръщат внимание на глупостите. Ако новите машини бяха upgrade на старите модели вече 10-ките трябваше да са с мощност на VRF-и. 6-та серия е най-мощната в класа и едва ли ще има втора такава. Който взел, взел. Има още няколко бройки и това е. 8-ма серия си е перфектна.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #143

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Сашо, в никакъв случай не се сърдя, просто разгледах внимателно енергийните му данни и хардуер. Кое точно не искате да разберете (признаете) за машината? Роторният компресор е ефективен в определен диапазон на оборотите. И той никак не е голям. При прекалено ниски обороти нагнетява много малка част от фреона в цилиндъра, особено при 410. Сещай се защо. А токът си го харчи. При прекалено високи обороти, триенето увеличава енергийните разходи на квадрат. И двата режима на работа не са добри за такъв тип компресор. За гъвкавите машини се използват други компресори. Роторните са създадени за конвенционални, но напредването на технологиите при разработването на масла и сплави направи възможно използването им и в инверторни системи. Не намирам за правилно това, да рекламираш гъвкавост на машина, която допуска компресора и да работи извън нормалния си режим. Тези неща имам пред вид.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #144

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ... При прекалено ниски обороти нагнетява много малка част от фреона в цилиндъра, особено при 410. Сещай се защо? ...


    Може би, защото така трябва да е. Затова са ниски оборотите, за да нагнетява по-малко?



    Всъщност няма по-гъвкава машина на пазара от 6-та серия. Като диапазон от минимум, до максимум. Предполагам скоро няма и да има. Като разход също може би само някои японки може да се мерят. Това не значи, че 8-ма серия е слаба, просто 6-та беше супер силна. Казвам беше, защото почти няма бройки вече. Не знам колко ток мислиш, че харчи. Понеже знам какво може и по манометри, не по книги, та смея да кажа. Ето и една снимка от онзи ден. Не ме питай колко прави Panasonic Nordic, че е срамно да го напиша.

    p.s. Да не забравяме, че 95% от битовите машини са с роторни и двойно роторни компресори. Явно производителите са кретени?

    IMG_3591s.jpg
    Този пост е редактиран от Mega; 08-10-14 в 21:50.
    XOPMOH одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #145

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При прекалено ниски обороти нагнетява много малка част от фреона в цилиндъра, особено при 410. Сещай се защо. А токът си го харчи.
    Петко, ето ти снимка с консумацията на тошиба с двойнороторен компресор, при ниски обороти...Поддържана температура 23°С в помещението...Ако това е харчене, здраве му кажи!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    edi1, chachoto, Mega и 1 други харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    1
    #146

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте,
    Незнам дали трябва да пускам нова тема (моля модератора да я премести ако прецени) и за това ще попитам тук, а именно:
    Предстои ми покупка на климатик и съм се спрял на Daisekai серията на Toshiba. Не знам обаче 5,6 или 8-ма серия да закупя Моля за съвет.
    Стаята е ш4,50 х д 4,30 х в 2,55 (20-на кв.м.). Към нея има и преходна стая - 11кв.м. Идеята е да се топли основно голямата стая и ако може докато не съм вкъщи да оставям вратата на преходната стая отворена да постопля и нея
    Незнам 13-ка или 16-ка ще ми трябва. Колебая 5, 6 или 8-ма серия. Ще се ползва главно за отопление

    Поздрави!
    Този пост е редактиран от avenger; 12-10-14 в 17:23.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #147

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    Аз бих избрал 5-та или 8 ма серия заради по-хубавото и луксозно вътрешно тяло.
    8 серия е с по-мощен и разтоварен компресор за 13-ката,
    5 също е много добра.
    16-ките не си заслужават много и 13 би трябвало да ти е предостатъчен, ако няма много топлинни загуби.
    Този пост е редактиран от avenger; 12-10-14 в 17:24.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #148

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Може би, защото така трябва да е. Затова са ниски оборотите, за да нагнетява по-малко?
    Всъщност няма по-гъвкава машина на пазара от 6-та серия. Като диапазон от минимум, до максимум. Предполагам скоро няма и да има. Като разход също може би само някои японки може да се мерят. Това не значи, че 8-ма серия е слаба, просто 6-та беше супер силна. Казвам беше, защото почти няма бройки вече. Не знам колко ток мислиш, че харчи. Понеже знам какво може и по манометри, не по книги, та смея да кажа. Ето и една снимка от онзи ден. Не ме питай колко прави Panasonic Nordic, че е срамно да го напиша.

    p.s. Да не забравяме, че 95% от битовите машини са с роторни и двойно роторни компресори. Явно производителите са кретени?
    Не си разбрал какво съм писал. Цилиндърът (всеки един) на роторния компресор има определен обем. Такъв обем от газа трябва да нагнети буталото и да го изкара, за един оборот. Когато оборотите му паднат прекалено, това спира да се случва. Сиреч, за един оборот започва да изкарва по-малко количество, отколкото е обема на цилиндъра. Затова COP при минимума на дайсейкай 8 пада на 2,8. При шестицата пада до 3,1, а петицата има 3,3. За сравнение, при широкумата на Хитачи е 9,2. Учудва ме факта, че в подписа ти фигурира марката "Мицубиши", а отказваш да ме разбереш.
    Относно квалификацията ти към производителите, пак си се объркал. Повече от 20 години работя като сервизен техник в международен концерн от такъв калибър, като Тошиба и добре знам защо се прави този даунгрейд. Няма да го разяснявам тук, защото не му е мястото, но не е проблем да го направя някога. Затова компресорите на битовите машини вече ще са роторни, топлообменниците - алуминиеви, а електрическите им кабели - от желязо, с мъничко мед вътре. Предполагам, не смяташ производителите на Мицубиши за кретени?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Петко, ето ти снимка с консумацията на тошиба с двойнороторен компресор, при ниски обороти...Поддържана температура 23°С в помещението...Ако това е харчене, здраве му кажи!
    Сашо, не оспорвам малките енергийни разходи. И преди съм писал, че при натоварване между 20% и 30% на климатизатори от една и съща мощностна група, COP е почти един и същ и не зависи нито от фреона, нито от марката им. Пиша „почти“, защото не мога да създам условия за точно мерене. Ти не споменаваш две много важни неща: как точно работи този двойнороторен компресор и каква е ориентировъчната топлинна мощност, която отдава при тези 45W. Отговорът на втория въпрос е труден и изисква две неща: машината и помещението да са твои, и много свободно време. При мен свободното време започна да става кът, за съжаление и спрях да меря и експериментирам. Само ползвам, със здраве. Това желая и на вас.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 09-10-14 в 12:14.
    preparatos одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #149

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Абе, аз се чудя, развойно звено за проектиране на климатизатори ли ще правите, или ще си топлите д..етата през зимата.Всички серии ДАЙСЕЙКАЙ си топлят идеално, вече е въпрос на избор кое вътрешно тяло ще си избереш според желания комфорт и глезотийки.Аз като съм на III-а серия вече 7 години да не ми е зле. Докато дойде време да го сменям, сигурно ДАЙСЕЙКАЙ 27 ще е излязъл на пазара.
    dodo_pv, Mega, XOPMOH и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #150

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Викаш, може да го завещаеш на правнуците...пък те на музея, хем да топли експонатите.
    Този пост е редактиран от pilot; 09-10-14 в 22:22.
    anaptira одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 169 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе