Страница 61 от 169 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #901

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Това за Дайсейкай-3.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #902

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Да, за него става дума.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7
    #903

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте колеги,

    Тъй като в петък ми монтираха Daiseikai 8 имам 2 въпроса:
    1. След монтажа мой познат мина и забеляза че връзката между външното тяло и стойката му за стената е само с болтове, а било хубаво да се слагат някакви гумени като гайки, втулки или там както искате ги наречете,
    за да обират вибрациите и да не се предават те към стената и от там да шуми в стаята. Та въпросът ми е при монтажа на вашите външни тела слагани ли са тези гумени елементи или няма нужда от такива?
    2. Имам и едно малко притеснение, което нямам представа дали е вследствие на лош монтаж, липса на споменатите гумени подложки или пък дори не е проблем, просто аз се филмирам - не винаги, но отвреме-навреме
    чувам едно тракане, да го наречем, от външното тяло. Не е постоянно и не е прекалено силно - ако навън е тихо (примерно към 1-2 ч. през нощта) и вентилаторът на вътрешното тяло е на най-тихия възможен режим, тракането
    се долавя, но ако вентилаторът минава 2-ра степен, то шумът от него прикрива външния такъв.
    Както казах не е постоянно и още не мога да намеря закономерност кога се случва, но все пак повод ли е да се притеснявам, да викам ли монтажистите да погледнат (макар че то е малко на късмет кога ще трака и дали ще нацелят
    такъв момент), да ги питам ли за гумичките (в случай че всички други имате такива и може това да оправи нещата) или да си карам така, ако е нещо нормално?


    Благодаря предварително и хубав понеделник (ако има такова животно) на всички!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #904

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Наричат се тампони, целта им е да обират вибрациите - не само за да не се предават в стената и от там да ги чуваш, но и пазят движещите се части от собствените вибрации.
    На някой монтажници не им се занимава с тампони. А и в зависимост от монтажа им е малко по-трудно с тях.
    Иначе си ги плащаш допълнително - по спомен от 40 лв. нагоре за малки, ако си ги поръчаш сам хубави големи тампони са 6-8 лв за бройка с прекъсната връзка по средата.
    В твоя случай, ще ти кажат - "ама ти защо не каза че искаш" и така по български ти ще си виновен, че не си добре осведомен какво точно искаш :D


    btw влязох тук за да питам нещо - при мен дренажния маркуч - който е някъде 2 метра под малък ъгъл, имаше 50 см, които задържаха вода - при монтажа се падаха малко над нивото на нужния наклон.
    И се появи типичната миризма на бактерии.
    Оправих този наклон и водата се оттича нормално, миризмата уж изчезна.
    За всеки случай включвах плазмата.
    Чудя дали от плазмата изчезна тази миризма или тавата е задържала вода, която няма как да се изсуши от самопочистването?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #905

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И двете предполагам.Купи си един японски спрей,напръскай,изчакай половин час и го пусни на охлаждане,за 2 часа ще измие всичко от тавата,лично пробвано от мен.Поздрави.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #906

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Това и ще направя.

    Чудих се дали функцията по изсушаването си върши работата коректно по принцип в тази машина.
    tanatos одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #907

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    И двете предполагам.Купи си един японски спрей,напръскай,изчакай половин час и го пусни на охлаждане,за 2 часа ще измие всичко от тавата,лично пробвано от мен.Поздрави.
    Може ли малко инфо за въпросния спрей? Имам предвид дали мога да го поръчам онлайн ? Евентуално линк или поне марката.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSide Виж публикацията
    Това и ще направя.

    Чудих се дали функцията по изсушаването си върши работата коректно по принцип в тази машина.
    Според мен е малко 30 мин. То и dodo_pv търсеше кодове за евентуално увеличение на времето . Аз му вдигам градусите и настойвам таймера на изкл след 1 час. Панасоника го пускам на "топло" 15 мин и след това 30 мин само вентилатор. MHI- то върти два часа а МЕ съм го изтървал / на три години е / и ще го чистя основно . Но кога и как ....
    Този пост е редактиран от dramli; 03-07-17 в 16:28.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #908

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    За това става въпрос,
    въпреки че бях си взел един италиански от Бриколаж - вършеше по-добра работа - но за съжаление вече не го виждам там.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #909

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSide Виж публикацията
    За това става въпрос,
    въпреки че бях си взел един италиански от Бриколаж - вършеше по-добра работа - но за съжаление вече не го виждам там.

    http://www.sofclima.com/page.php?n=61623

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #910

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Дистанционното управление на RAS-13G2KVP-E може ли да управлява пълноценно новия RAS-402GDR, изключвайки прахосъбирачката му и електромера?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,770
    #911

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Двете управления нямат нищо общо едно с друго....

    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7
    #912

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSide Виж публикацията
    Наричат се тампони, целта им е да обират вибрациите - не само за да не се предават в стената и от там да ги чуваш, но и пазят движещите се части от собствените вибрации.
    На някой монтажници не им се занимава с тампони. А и в зависимост от монтажа им е малко по-трудно с тях.
    Иначе си ги плащаш допълнително - по спомен от 40 лв. нагоре за малки, ако си ги поръчаш сам хубави големи тампони са 6-8 лв за бройка с прекъсната връзка по средата.
    В твоя случай, ще ти кажат - "ама ти защо не каза че искаш" и така по български ти ще си виновен, че не си добре осведомен какво точно искаш :D
    Добре, тампоните ще ги оправим, все пак някой има ли подобен шум, има ли защо да се притеснявам за него, има ли шанс да се подобрят нещата след въпросните тампони?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #913

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Тампоните са малко нож с две остриета, за да бъдат ефективни трябва да са прекъснати, т.е. горният и долният болт (резба) не са свързани. Краищата им са запресовани/заляти в гумата. А гумата след време се напуква. Не съм чул на дайсейкай да се слагат тампони. Да не би някоя ламаринка някъде да опира от време на време?

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #914

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Миланов, и касапин стана с тези остриета! Ти шума чу ли го въобще? Дали не става въпрос за вибрации на целия агрегат, със стойките, доближаващ се до резонансната честота на тази част от сградата, на която е монтиран или има хлабав елемент около хладилната част, който вибрира?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #915

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    А па ти си изкажи само мнение по въпроса на питащия и не реплекирай на всеки пост.
    На моето MHI-то нито резонансната честота на сградата , нито хлабав елемент около хладилната част беше причина за дрънченето.
    А за тампоните, да си купиш от първият онлайн магазин ,....по-добре недей.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе