Страница 21 от 169 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #301

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    За дайсейкай 5 и 8, само по принцип. На практика нищо не се чува при дефрост, ако тръбите са над 3 метра. Единствено при осмицата се чува слабо изтичането на фреона от вътрешното тяло, когато минава в -Off режим и спре компресора, защото точно преди това мощността му нараства от 180W на около 700W. При ръчно стартиране на дефрост, нищо не се чува.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #302

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    тия шумове са нормални и няма отърване от тях .. много по дразнещо е да пукат пластмасите или да бучи външното тяло

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    46
    #303

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Дължината на тръбният път е 3,60 м.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #304

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    dodo едно обективно сравнение да направиш на 5 и 8 серия ? +/- при 2те .. ти май си единствения с 2та модела .. основно като шум как се съпоставят ,средна консумация ,изработка ,общо впечатление ..

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #305

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    @Alexi,
    Винаги, когато съм се опитвал да бъда обективен, пишейки нещо конкретно, съм бил обвиняван в пристрастеност или хейтърство. В момента и двете машини работят, вън е 4°С. Малката петица дърпа 160W, голямата осмица 220W. Отопляват 3 помещения с коридор, общо 180 куб. метра. Редовно се проветрява. Температурата в двете стаи с машините е 22°С, а в третото помещение е 20,5°С. Изолирана къща. Машините са изключително тихи и не се усещат. 13-ката на 8-ма серия има висок минимум и минава в On / Off, когато е по-топло навън. Имам я от скоро и е рано да кажа какви и са проблемите. Засега се оказва, че праховите и филтри не са ефективни, поради ниската скорост на засмуквания въздух. Единият го смених с такъв от Panasonic G125KE, за да проверя дали проблема е в материала на филтрите на 8-ма серия. Оказа се, че доскоро ефективния филтър на панасоника, от който тошибовците са копирали своите на дайсейкай 8, също не трупа вече прах. Което означава, че и двата филтъра са прекалено едри за тази ниска скорост на въздушния поток. При 10-ката ми на дайсейкай 5, няма проблем с прахоулавянето. Писал съм по-рано за проблемите на 5-та серия, които, за моя радост, са отстранени при осмата.
    Хубавите неща и на двата модела са безбройни и не е необходимо да ги описвам, рекламата е повече от достатъчна. Четящите тук се интересуват само от прикриваните слабости, които, за моя радост, са много малко и не са пряко свързани с комфорта. Нещо, което може да се признае за много малко машини днес.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #306

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    @Alexi,
    Засега се оказва, че праховите и филтри не са ефективни, поради ниската скорост на засмуквания въздух. Единият го смених с такъв от Panasonic G125KE, за да проверя дали проблема е в материала на филтрите на 8-ма серия. Оказа се, че доскоро ефективния филтър на панасоника, от който тошибовците са копирали своите на дайсейкай 8, също не трупа вече прах. Което означава, че и двата филтъра са прекалено едри за тази ниска скорост на въздушния поток.
    И аз откакто съм взел моя Дайсекай 8, вече неколкократно проверявам филтрите, но по тях няма и следа от прах. Действително филтрите изглеждат с доста големи отвори спрямо тези на PDR-a. Вярно е, че машината работи на много ниско натоварване до момента, но наистина започвам да се чудя нормално ли е за почти месец експолатация да няма задържан никакъв прах.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #307

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Зависи колко ти е прашна стаята също.На големия ми Samsung филтрите се водят FullHd90 ,и са ситни като марля.След една седмица нон стоп работа са почити напълно задръстени.Но неговите филтри са в пъти по фини от на другия ми климатик ,на който след седмица рбаота видимо няма прах по филтрите.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #308

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    японските ми машини са с такива филтри финни като марля .. хващат доста по ситен прах и се запрашават по-лесно

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #309

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    японските ми машини са с такива филтри финни като марля .. хващат доста по ситен прах и се запрашават по-лесно
    Японците четат инструкциите. Тук не се четат масово, за това филтрите са като арматурна мрежа, да не се запушват, ако никой не ги чисти.
    chachoto одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #310

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    при японските гледам масово вкараха автоматично почистване и в средния клас ,очаквам скоро да стане задължително при тях и всеки модел да има и да го обслужваш веднъж на 2-3г

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #311

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    За японският пазар ги оставете, при машините за другите пазари, тенденцията е в обратна посока...скоро може и филтри да не слагат
    Mega, vadim и spas.slavchev харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #312

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    За японският пазар ги оставете, при машините за другите пазари, тенденцията е в обратна посока...скоро може и филтри да не слагат
    Мда, като се задръсти хвърляш климатика и взимаш нов..

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #313

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от spas.slavchev Виж публикацията
    Мда, като се задръсти хвърляш климатика и взимаш нов..
    Ми те японците така правят. За наш късмет...
    Aleksandars, DUNDURMA, vadim и 2 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #314

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    при японските гледам масово вкараха автоматично почистване и в средния клас ,очаквам скоро да стане задължително при тях и всеки модел да има и да го обслужваш веднъж на 2-3г
    На японскaта Тошиба имам самопочистване на филтрите. Първата година много разчитах и буквално не ги свалях разчитайки на него (пък си е и по-голяма играчка да свалиш филтрите закачени на такава система). Обаче като ги свалих веднъж и като видях колко остатъчен прах има въпреки самопочистване, стигнах до извода, че е добре и там поне веднъж месечно да се чистят ръчно. Така че, това обслужване на 2-3 години е мираж, освен ако не ги направят климите сами да си ги мият с някакви обезмасляващи препарати .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #315

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Точно филтрите на тошибата ме спряха навремето да ги купя. Тяхната система за почистване не е ефективна и не прелепят филтрите добре за климатика зеят отвсякъде. Но това не ги прави лоши климатици за мен си остават едни от най добрите на пазара.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 169 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе