Страница 158 от 169 ПърваПърва ... 108148156157158159160168 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,356 до 2,370 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2356

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Към 14ч днес колегите свързаха единия климатик към компютър. Няколко дни ще записват какво прави, какво измерва, как реагира (климатикът измерва сам много прецизно консумацията си, освен 100 вида температури). Надяваме се, че записите ще се получат от първия път. Хванахме днес по-високи външни температури и нормална работа на климатика, без прекъсване, на 140W. Вече температурите паднаха, мощността се повдигна с една стъпка до 250W. Няколко часа по-късно помещението леко-леко се прегря и циклите започнаха. Климатикът маааалко ако можеше да си намали мощността, нямаше да цикли. Като паднат външните температури още малко, климатикът като си вдигне мощността на 360W и ще започне да цикли през 20-30минути

    Предполагам неделя-вторник ще спрем измерванията, след това ще се чака отговор от производителя. Месец, два, три, десет.
    Mega, bobivg и zxc0 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #2357

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ти ще имаш ли достъп до тези данни как е работил?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2358

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Едва ли. Големите фирми имат политика да дават само най-нужната информаця на потребителите. Това им спестява много проблеми.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2359

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Измерванията приключиха. Резултатите са без изненада. Стъпково/рязко изменение на минимума при точни външни температури, цикли при по-висок минимум. При отворена врата към коридора, циклите се разширяват. При отворен прозорец за проветряване, климатикът си увеличава мощността над минимума (т.е., следи топлозагубите на помещението). Шумните клапи са свързани с увеличения минимум. При работа над 5градуса, климатикът може да работи неограничено дълго време без да се изключва, без да мърдат клапите.

    Ще кача по-късно измерванията. Мисля, че са около 60часа. Общо-взето, нещата станаха ясни. Дали може нещо да се направи, това е друг въпрос.

    - - - - - - - - - -

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (47.1 KB, 909 Прегледи)
    Този пост е редактиран от Big_Rosso; 10-02-20 в 14:26.
    bobivg, zxc0, JOKVN и 2 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #2360

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Big_Rosso Виж публикацията
    Ще кача по-късно измерванията. Мисля, че са около 60часа. Общо-взето, нещата станаха ясни. Дали може нещо да се направи, това е друг въпрос.
    Като взимаха оборудването коментираха ли данните с теб?
    В нощта между 8 и 9 записвах моята цепеница (DC09RQ). Покачване на минимума нямам и он/оф, но за сметка на твоите 16 он/офф имам два дефроста без нужда.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #2361

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И кое е по-малкото зло?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2362

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    И кое е по-малкото зло?
    Уруру сарара-та и PSB на Хитачи.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2363

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    mimojef сигурно е имал в предвид по малкото зло от да се спука от дефрости или да направи няколко on/off цикъла.
    mimojef одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2364

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не съм виждал досега дайсейкай да се пука от дефрости.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Mega одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2365

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Като взимаха оборудването коментираха ли данните с теб?
    В нощта между 8 и 9 записвах моята цепеница (DC09RQ). Покачване на минимума нямам и он/оф, но за сметка на твоите 16 он/офф имам два дефроста без нужда.
    Предишните данни които съм изпращал към Тошиба България са препращани към завода производител. От завода производител са ги разгледали и са помолили за измервания с тяхно оборудване, при мен (за тяхна сигурност).
    Коментар от Тошиба България няма. Тяхната задача беше да проверят с техни измервателни инструменти това което съм измервал, да свалят информация за помещението, да проверят как е монтиран конкретния климатик и да препратят информацията към завода производител. Гледат да не говорят неща в които не са сигурни, че клиентите се хващат за тях. Казаха, че за тях е интересно какво се случва, видяха с очите си какво описвам аз като проблем. Дали е проблем, тепърва от завода ще потвърят или отхвърлят. Според мен е и то доста срамен.

    Дефрости при мен има изключително рядко. За DC09RQ не мога да коментирам, защото дори не съм виждал такъв климатик.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2366

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    dodo, много трябва да ти се обяснява.

    - - - - - - - - - -

    Big_Rosso, като видяха измерванията разбраха ли, осъзнаха ли какво точно са видяли или ти казаха, че си ги монтирал в малки стайчета.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2367

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Видяха проблема, разбраха го. Първия път като дойдоха им се извиних, че ги разкарвам. Казаха - няма проблем, преценено е, че не са глупости, има основание за проверка, иначе нямаше да дойдем изобщо.
    Нека да видя отговора от завода и ще обяснявам по-подробно. Колегите от Тошиба бяха учтиви, добронамерени, внимателни, не са врагове. Гледат да си свършат работата според задачата която им е поставена от завода. Те не дойдоха да определят проблем, а само да свалят информация от която да може да се види има ли проблем и къде е той.
    Mega, bobivg и tony34al харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2368

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Само за информация - още нямам отговор. Последния отговор от юни е следния:

    "Здравей,



    изпратих отново подсещащ мейл. Имам ли информация, веднага ще ти я изпратя."
    bobivg одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #2369

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Доста са тромави.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2370

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Това получих като отговор най-накрая:

    ''Please remember that the data within the data book is Rated Capacity at Rated conditions.
    The Power Consumption can vary depending on a number of factors, such as Outdoor & Indoor Ambient Temperature, Demand, Pipe length, Air Flow …. etc
    Example to show the difference from the Data book: Size 13K has a power consumption at rated Heating of 0.8kW , but the maximum is 1.77kW. The overall power consumption for a set period if the System is running at Maximum will be much high than the rated values in the Manual.''

    Хахаха - аман. Ако някой има контакти в Тошиба и може да вземе вътрешни мейли на хора в Тошиба извън България, ще бъда благодарен да ми ги даде. Къде ги чукаш, къде се пука.
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе