Страница 34 от 169 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #496

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    green беше споменал и за разлика от 2-3гр от зададено и реално в стаята.Така като гледам монтажа ти е 1към1 с моя,и си мисля дали и това не е част от проблема.Лятото моя ще го свалям да го чистя и ще го изместя от това място

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #497

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    не е част от проблема ,и 2та ми японеца са така монтирани аз лично обичам тоя тип монтаж ,в ъгъла ..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    14
    #498

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ами може би разликата идва от там,че аз я меря на половин метър от земята до леглото ми, а все пак в горна част на стаята сигурно е по-топло.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #499

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    винаги горе е по топло и това е заложено от производителя в софтуера все пак те не са малоумни .. ако зададеш 22 ,горе при него трябва да вдига поне 24 преди да изключи .. поне климатиците до които аз съм имал допир така работят ( с изключение на Саньото той си има датчик в дистанционното и цепи градуса )

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #500

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    green_hooligan защо не оставиш някоя отворена врата към коридор, за да спре да изключва. Вярно, че пак е компромисно решение, но щом Тошиба с този минимум ти изключва постоянно,незнам кой друг европейски модел би те задоволил. Алекси е прав, че при работа он-офф шума далеч не е само от движение на клапи.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #501

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Мястото на климатика не виждам да е проблемно.Като гледам в каква малка стая е ,толкова ли изстива ако го спираш за през ноща.При мене правя така,понеже спя леко и ме дразнят всякакви шумове,ако навън е под - 2 гр ,климатика работи докато си легна на 24 гр.При лягане го спирам и включвам маслен радиатор на 1 ва степен 1 кв ,настроен да се пуска и спира на ношна тарифа колкото да поддържа 22 до сутринта ,и на сутринта пак климатика.А при температури като сегашните ,след като загрея спалнята вечер до 10-11 часа,до сутринта без нищо пуснато не пада под 20-21 гр.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #502

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако си с вътрешна изолация и са ти изолирани стената, на която е машината, тавана и малката стеничка която е до прозореца, всяка машина ще ти работи ОН-ОФ.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #503

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ако си с вътрешна изолация и са ти изолирани стената, на която е машината, тавана и малката стеничка която е до прозореца, всяка машина ще ти работи ОН-ОФ.
    И какво от това? Няма машина, която в определен момент да не работи така? Ако си невротик, спасение няма.
    mirandi одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #504

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    То това е друг въпрос.Виж какъв хубав топъл джоб си има между прозореца, леглото и бюрото, ако стените са изолирани вътре.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #505

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако имаш проблеми с on-off-a на Тошиба, ще имаш и с този на Mitsubishi. Това означава, цяла есен да не мигнеш - примерно. Тук проблеми всякакви, на един не му спира машината, на друг спирала често. Не колкото е чел във форума. Ако започнеш с Мидеа, ще оцениш какво имаш един ден. Преди години виден Софийски авто апаш караше Ягуар (краден де), защото Аудито му разбило бъбреците - милия.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #506

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ами да кара М......с. Съфорумникът може да пробва с Д....н. Или не е подходяща аналогоята на двете марки?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #507

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Няма проблем с ОН-ОФФ на 5-та серия, преди ОФФ климатика работи на най-ниската степен на АУТО, спира да върти турбината, клапата изобщо не се мести. При включване просто се пуска турбината пак на най-ниската скорост. В спалнята климатикът ми е в около 14-15м2, никога не съм чувал да прави дефрост, а и да е правил не съм се събуждал, на 21С го държа. 8-ма серия? Мерси, ама НЕ. Сънят е много важен за здравето, така че сменяй докато е време.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #508

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Ами да кара М......с. Съфорумникът може да пробва с Д....н. Или не е подходяща аналогоята на двете марки?
    Може да пробва с каквото пожелае. Все пак живеем в привидно "свободна" страна. Аз нямам проблеми с машините, нито със съня. Ако имах, щях да ги сменя. Нямам 8-ма серия вкъщи, но имам доста клиенти с тази машина. Не съм чул някой да не може да спи заради нея?

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #509

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Този звук е направо смразяващ. За мен климатикът има някакъв сериозен проблем. Не може това да е нормално.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #510

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Струва ми се че просто колегата има,лек сън както и аз.При мене примерно ,като кажа на жената че на нощен режим чувам как бръжди йонизатора като хвърля ток и ми казва че не съм добре,но го чувам и ми пречи.Затова просто спирам климата през ноща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 169 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе