Страница 32 от 169 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #466

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от cve_t Виж публикацията
    ... По-интересното предстои след това. Започва да работи компресора чува се свистене на фреон във вътрешното тяло , което продължава пак неопределено време компресора изключва следва пауза, след това компресора завърта отново и вече турбината заработва.При тази работа без да духа естествено консумацията е същата.Каква е тази безмислица не знам ?Тръбният ми път е 3,60 метра и той вече ако е къс? …
    Че е интересно, така е. Но да квалифицираш като безсмислено нещо, което не можеш да проумееш... Забочнал си да наблюдаваш нещо, но не виждаш нищо. Ще те помоля да извършиш процедурата още веднъш и да си коригираш поста, защото не е верен. Нещата не се случват по този начин и в този порядък. Ето <ТУК> има един жокер.

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Не ,казвам че за мен температурния датчик на сузумито е на по-добро място,и оттам има по коректна температура.Все пак ми се вижда глупаво топ-модел да дава разлика от 2гр. струващ 2.......лв
    Температурният датчик на дайсейкай 8 се намира на около 10 сантиметра от тръбите и информацията му се използва за доста повече неща, отколкото при сузумито. Мястото му е съвсем коректно и не е причина за споменатата разлика. Иначе, би било същото и при мен.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    нещо не отива на добре и тоя модел
    Не му отива да бъде монтиран от всички самозванци, мислещи си, че държат Господ за шлифера, докато стискат на Мойсей жезъла!
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 08-01-15 в 09:57.
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #467

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    нещо не отива на добре и тоя модел
    В този форум, ако се вслушва човек за всяка коментирина машина, може да си прережи вените. Тошиба 8 си е много хубава машина и само тези които не са имали достъп до него, немогат да го оценят. Всичко останало са само спекулации.
    dodo_pv, VeleV.Klima, Mega и 4 други харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #468

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Vadjo, би ли споделил в тези условия, при студено време, какви са интервалите на дефроста при вас?
    Здравейте!Тази сутрин беше -16 по показания на телефона!В нас не знам колко точно, но съм зиморничав,а стоя по къс ръкав.Относно работа за квадратурата за която е предназначен е супер!Хванах го няколко пъди да дефрозва,за около 10 минути,но не е всеки час или всеки 2 часа,поне аз не съм забелязал!При мен е настроен на автоматичен режим и само корегирам температурата,но клапите си ги настройвам аз!Ако искам да затопли по бързо увеличавам на 3-4 степен за 10-15 мин и после отново в автоматичен режим!Не ползвам климатикът за целият апартамент при по ниските температури,но при само -5 е достатъчен и за всичките 49 квадрата.Определено ще гледам да си монтирам още една десятка тази година за да съм спокоен и при по ниските температури-тоест да оставя печката в мазата!
    preparatos, mirandi и rosswen харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #469

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравей, брей, брей... щом при -16 си си по къс ръкав няма какво да пиша повече....Като си доволен от марката, спецовете пишат, че 13 ката е с по-мощен компресор, според мене би било по-доброто решение за голямото помещение при тебе в 49 квадрата. Една 13ка ще заспи, да си правят компания горе на пилона.... Дълго и безаварийно ползване!

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #470

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Здравей, брей, брей... щом при -16 си си по къс ръкав няма какво да пиша повече....Като си доволен от марката, спецовете пишат, че 13 ката е с по-мощен компресор, според мене би било по-доброто решение за голямото помещение при тебе в 49 квадрата. Една 13ка ще заспи, да си правят компания горе на пилона.... Дълго и безаварийно ползване!
    Както казах при по ниските температури не отоплявам само с климатик,а от -5 и нагоре е само климатикът!Чистата площ е 44 квадрата и съм се пойзолирал повечко,апартамента е вътрешен.Определено за -10 и по ниски температури трябва още един климатик!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #471

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Коя фирма може да направи качествен (правилен) монтаж на Тошиба в София ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #472

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Юлиян Димитров Виж публикацията
    Коя фирма може да направи качествен (правилен) монтаж на Тошиба в София ?
    Тоя, който е почнал темата, трябва да знае нещичко по въпроса.
    mirandi одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #473

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Мда, хвалят го тоя
    mirandi одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #474

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Юлиян Димитров, Качествен монтаж на Тошиба правят монтажниците от aesclima /да не се приема за реклама!/ Но мисля,че работят само на доставени от тях клими.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #475

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    и какво е точно разликата спрямо останалите климатици че да се налага "правилен" монтаж а стандартния да е "неправилен" ? виж да беше Уруру Сарара съм съгласен че не е за всеки монтажник ..

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #476

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    доколкото видях и при моя монтаж на уруру сарара има само един допълнителен въздухопроводен шлаух /маркуч/, така общия пакет е малко обемист и съответно отвора в стената е по-голям. Предполагам,че всеки кадърен монтажник може да го извърши, в смисъл аз очаквах да е нещо много сложно и трудно за изпълнение. Японците наистина са помислили за всичко при тези климатици и репликата на монтажниците беше,че е направо удоволствие да монтираш такива машини.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    14
    #477

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Хора не се издържа, тази вечер направо ме смаза климатика през 15 минути оф-он, аха да заспя бръмчене на моторче ужас. Няколко дни докато бяха големите студове си мислех,че съм хванал тактиката нагласях режим ауто слиип на 25 и в стаята държеше 21 и не спираше по-цяла вечер. Когато обаче е по-топло той си стига зададената температура и почва пак на 15 минути он-офф.
    След като ме оплючвате, че нещата ми били в главата, климатика има още 3 години и 5 месеца гаранция, някой ако иска го заменям за някакво мицубиши хеви. Аз лично не препоръчвам на никого този модел за спалня особено.
    Надеждата ми беше в това което казвате за монтажа, че трябвало да бъде поне три метра. Викам си ще кажа на фирмата която го е монтирала,че не е както трябва да идват да си го взимат и да ми носят друг. Ама в книжката за монтаж пише,че минималният тръбен път е два метра, а при мен го има.
    Дали според вас в едномесечен срок след монтиране имам право да не съм доволен от климатика и да поискам да ми го сменят, че месеца ми почти изтича или твърде много филми гледам?

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #478

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    зависи от фирмата ,може да ти го сменят може и да ти откажат .. според мен това с клапите е решим проблем задай ги най горе и това е няма да ги мести

  17. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #479

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако ръчно им зададе позиция при он-оф пак ли ги движи?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    14
    #480

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ами само това не съм пробвал. Сега ги държа ръчно на 45 градуса. Довечера ще пробвам и така, дано поне малко топло ходи и надолу.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Ако ръчно им зададе позиция при он-оф пак ли ги движи?
    Под ръчно имаш предвид с ръка да ги местя ли?
    Шубе ме е така на ръка да ги местя за да не счупя нещо. С дистанционното ги нагласям на 45 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 169 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе