Страница 98 от 169 ПърваПърва ... 488896979899100108148 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,456 до 1,470 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1456

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не беше зле Тошиба да вземат по-генерални мерки, но като че ли този софтуерен проблем измести фокуса от основните достойнства на машината. Честно казано и днес като тръгна да разглеждам клими около 2000 лв , не виждам нещо което би било достоен конкурент на Дайсекая. Така и не стана ясно колко чест е проблемът с успиването? Ако примерно засяга под 5% от купувачите може пък да са си в правото да не го анонсират толкова много, а просто да коригират гаранционно където има проблем!
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1457

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Проблема е в много малка част от монтираните машини, затова няма генерално решение. Ходя на профилкактика на моите машини, досега имам само четири препрогамирани. Всички други казват - перфектна е, не искам да ми я пипате.
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1458

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Мега може ли да кажеш за йонизатора .
    На колко време да му се прави профилактика за да работи?
    Защото моя на топло не работи.
    Ще го махам просто питам преди да го подаря

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1459

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Как разбра, че не работи? Моя работи, ако спра да го усещам над седмица мия него и плазмата, и всичко е ок. Машината е топ, никакви проблеми, шумове, форсирания ... Все пак ми е в детската стая.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1460

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Омотахте 6-та и 8-ма.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1461

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Как разбра, че не работи? Моя работи, ако спра да го усещам над седмица мия него и плазмата, и всичко е ок. Машината е топ, никакви проблеми, шумове, форсирания ... Все пак ми е в детската стая.
    Спирам да го усещам .Това с миенето при 8 серия си е цял панаир да го разглобявам на 2-3 месеца.
    Последно като го чистих проработи за около 2-3 седмици и пак спря .
    При мен има шум от ( клапите , фреон, пуфтене ,преливане и чат пат пукане )
    Аз не съм доволен от моя .....може и да съм карък

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1462

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Имам 6-та серия, не осма. Човека пита как се оправям с йонизатора.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1463

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Омотахте 6-та и 8-ма.
    май да

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Имам 6-та серия, не осма. Човека пита как се оправям с йонизатора.
    Имах предвид на вече сложените машини 8 серия.
    Може и хората да не го ползват това.
    Май не се изразих правилно ,за което се извинявам

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1464

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Менюто го има при всички японски модели и го има описано в инструкциите за потребителя. За Европа е скрито. Защо? Можеби няма нужда да го има. Никакво решение на проблеми не са търсили , просто са отрязали малко ненужни настройки. Но тия неща ги има на доста тошиби.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    57
    #1465

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Моята 10ка от известно време започна да се чува фреона докато работи, все едно имам малък хладилник в спалнята. Чува се само като си легна, когато стане тихо... Появи се и друг шум заедно с шума от фреона (тракане/пукане) при преминаване ON/OFF и OFF/ON

    OFF https://instaud.io/private/db4531d30...3130d2677fc2b9
    ON https://instaud.io/private/695aa7244...f8de707c9159bb

    Шума по време на работа като че ли идва от компресора и се предава по тръбите

    Компресор: https://instaud.io/private/6203f1415...38202d68b044b6

    Общо взето за тия пари... сълза... Иначе топли добре, не съм го хващал да се успива.
    Този пост е редактиран от parazit; 08-01-18 в 12:18.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #1466

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте колеги, аз съм един от недоволните от този тип климатици. Имам го от края на юли, началото на август. Преди да си го купя прочетох до коло 30-40 страница на форума, явно съм прочел първите положителни отзиви и реших, че климатика си заслужава парите, а нямах време да го дочета. Също така собственика на фирмата продавач ме насочи към него като започнах да разпитвам за икономичен климатик с нисък минимум, а също така съм запомнил твърдението "от три години имаме такива, никакви проблеми", което се оказа откровена лъжа, но не знам в коя част. По принцип се колебаех дали да е този или едно Mitsubishi, но като ми казаха това за Daisekai и че другия модел бил нов и не бил изпробван, избрах Daisekai. Имам часове дремане и по нощите и денем, постоянно го дебна работи ли, не работи ли, десетки пъти съм го рестартирал, започна още докато беше нов и беше топло, но тогава го използвах рядко и нямах събрани впечатления и опит, за да знам кое е нормално и кое не е за да го обясня на фирмата доставчик. Сега на отопление не го спирам и периодически на определен интервал от време го хващам да работи външото тяло, но вътре не топли и стаята изстива.От два месеца имам контролен електромер купен от Praktiker и той ми помага да се ориентирам какво може би се случва и да сравнявам режимите на работа. Да отбележа също, че това ми е първи климатик, досега сме се отоплявали на дърва и става дума за село. Очакванията ми бяха много големи и съм крайно разочарован от ситуацията. Тази седмица допрочетох форума и си обясних някой от нещата, ще търся фирмата доставчик да видим какво ще кажат. По принцип два пъти съм ходил там, но никаква реакция на моите твърдения, не съм сигурен дали точно успявах да обясня ситуацията и да имам съответните претенции, че нещо не е наред. По принцип бях почнал да си мисля, че нещо в напреженията не е наред на село и от там се смущава климатика. След като допрочетох тази седмица форума ми се изясниха доста неща, разбрах за софтуарните проблеми.
    Най общо съм забелязал следното:
    - шума от клапите при on/off режим - тово може да се преживее някак си
    - доколкото разбрах така нареченото заспиване на климатика.Май след off и последващ on, след това климатика развърта, чува се шум в тялото като от течаща вода, консумация около 300w, вътре никъква реакция, стаята изстива, това съм го изчаквал по 30-40 минути. Последния път два пъти изключвах от дистанционното, изчаквах 15-20 мин, най-накрая го изключих от щепсела и тръгна нормално. Тези случи са може би 5-6 пъти, на 1 седмица, 10 дена, повечето пъти мисля че се решаваше проблема от дистанционното, но последния път го извадих от щепсела
    -нещо което забелязах, но не съм го прочел тук, на auto вентилатора е доста неефективен, в сравнение с ръчните режими. На ръчен режим поддържа зададената температура, меря по един пластмасов евтин термометър, колкото съм задал от дистанционното, толкова стига термометъра, многократно регистрирано докато е по-топло, до около 0 градуса навън. Струята ми е насочена надолу надясно, а меря в левия край, на 1,5 метра примерно. При достигане на температурата струята става студеничка. Ако го оставя на auto вентилатора, струята намалява, климатика започва да работи на по-висока мощност, струята се затопля, но при ниската скорост стаята определено започва да изстива, а консумацията се увеличава и ефективността намалява.
    - при ръчен режим климатика си намалява скоростта на вентилатора. Повечето време моят е работил на минимална степен на вентилатора и си поддържаше температура при външна до около 0 градуса. При това положение климатика духа хладничко. Идва един момент когато пак на същата минимална степен струята намалява видимо, климатика започва да духа по-топло, но стаята изстива. Доста време ми отне докато забележа разликата - след изключване и включване от дистанционното, струята е доста по-силна и след час, два температурата си стига зададената стойност. При по-хладно време минималната степен вече не ми достига, но при мен загубите са по-големички и е необходимо да увелича вентилатора и температурата за да се получи същата температура на контролния термометър. Тази промяна на скоростта на вентилатора на ръчна степен не го прочетох никъде, а в това съм сигурен че се получава.
    Засега толкова, може би ще пиша по-нататък как ще се развият събитията.
    Да уточня, че стаята е около 16м2, климатика е десятка, имам PVC прозорец и гипскартон на тавана, но трите ми стени са външни без топлоизолация, пода ми е от полувкопана маза и е доста студен, загубите ми са доста големи, но досега средно 250-350 вата ми е консумацията по ватметъра, ако може да му се вярва, защото съм мерил и 3800 вата с него на моя климатик

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1467

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Препрограмирай го по описания тук начин и успиването поне ще изчезне.
    Този пост е редактиран от avenger; 08-01-18 в 20:46.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1468

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    hvelikov, обаждаш се в АХИ Кериър - ЦЪК и търсиш съдействие от тяхна страна. Нов, в гаранция е. Ще се разходят малко и ще ти го преконфигурират.
    tanatos и kokovox харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #1469

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    hvelikov Задай му по-високи градуси и не го пипай ,до като не си загрее помещението...махни уреда за консумация и си пий ракийката
    Genadi80 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1470

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    hvelikov Задай му по-високи градуси и не го пипай ,до като не си загрее помещението...махни уреда за консумация и си пий ракийката
    И да си пусни Шушана поне душата да му се сгрее.
    Alexi, kokovox, ruuni9 и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе