Страница 13 от 169 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #181

    Red face Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    От Тошиба казват истината само за твоя климатик, за другите си модели лъжат. Консумацията при минимум на отопление е написана ясно в документацията и тя е 90 вата, срещу 450 вата топлоотдаване. Това за 10-ката на 8-ма серия.
    Виж какво видях за едни машини на Фуджицу, с 1к лева по-евтини и с 10-тина кила по-леки външни тела от тошибите:

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    12 Luca отдава 3,13 кв с COP 2,43 при -15 гр.FTXS35K отдава 2,84 кв с СОР 2,33 при -15гр. Да за тези пари няма по топлеща машина от Fujitsu-то.
    Чета аз за тошибата, при -15 гр няма и 1800 W благинка. Затова си мисля, че не всички писаници са откровения.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #182

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    М, да.Само малко критерия за сравнение на ФУД...то и ДАЙКИН-а е пообъркал колегата.12LUK при -15 отдава 3,2 при -15 на максимум, което хич не е зле.Ама FTXS35K отдава при -15 1,79 по номинал - данни на производителя в сервизното, а като се знае колко горе е залепен номинала, определено си е по-зле по този показател.Определено бих си взел ФУД.....то.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #183

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте знаещи,
    кава е "репутацията" на Софклима за София? Мисля за една Тошиба 8-ма серия и искам да знам че освен машината и монтажа ще е качествен.
    Благодаря предварително.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #184

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Привет,
    Като собственик на дайсекай 8-ца бих желал да споделя първи впечатления от машината.

    Много тихо външно и вътрешно тяло.
    От 78 часа съм му закачил енергомер. За това време е изразходил 10.6Kw, моментния разход се върти от 125 до 140 вата при зададени 23гр. На ауто вентилатор При дневна темепература 10-13гр. Вечер под 10
    Дефростите не съм ги чувал до сега, в легена който съм сложил под външното има към 3л. Вода за общо 10 дена работа на климатика.

    Едно ми е странно обаче, защо струята на въздуха е хладна, а иначе си подържа зададените градуси и в стаята е комфортно, но като духа към мен се усеща хладна струя и е некомфортно

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #185

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от miroslav_dt Виж публикацията
    Едно ми е странно обаче, защо струята на въздуха е хладна, а иначе си подържа зададените градуси и в стаята е комфортно, но като духа към мен се усеща хладна струя и е некомфортно
    С риск да прозвучи, като заяждане...
    Да отговорят тези, които усещат топла струя, при нисък минимум
    spas.slavchev и rosswen харесват това.

  7. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #186

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Тя струята си точно толкова топла, колкото трябва да бъде. Просто човек я усеща като хладна от самото движение на въздуха. Ако ви дразни просто я насочете, така че да не ви пречи или регулирайте скоростта на вентилатора.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #187

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от tgn Виж публикацията
    Тя струята си точно толкова топла, колкото трябва да бъде. Просто човек я усеща като хладна от самото движение на въздуха. Ако ви дразни просто я насочете, така че да не ви пречи
    Твоите японки духат студено, така че си трай!
    tgn одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #188

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от miroslav_dt Виж публикацията
    ...Едно ми е странно обаче, защо струята на въздуха е хладна, а иначе си подържа зададените градуси и в стаята е комфортно, но като духа към мен се усеща хладна струя и е некомфортно
    За да усещаш струята, или си гушнал вътрешното тяло с двете ръце, или си го монтирал в баня. Нямаме друго обяснение. Когато машината работи на минимум, струята от вътрешното тяло се разсейва на около 1,5 метра от турбината (при 13-ка). За да я усетиш, трябва да си по-близо. Мине ли в -Off, вдига жалузите нагоре и обдухва само себе си. Странното е да се тества такава машина в такова топло време. Пусни и един дефрост от копчето на дистанционното и сподели с нас, какво чуваш в стаята. Твоят е десятка, нали?

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #189

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нормално е всяка въздушна струя с температура под 37 градуса, да се чувства като хладна за тялото, тъй като е под телесната темепратура.Единственото спасение е струята да е максимално настрани от хората в помещението което понякога си е проблем в много малки стаи.

    dodo_pv твоята 8-ца наситина ли има копче за ръчен дефрост, защото аз на моята машина (10-ка) още не съм намерил такава опция?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #190

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Интересно,постоянно забелязвам изказвания от рода на ,духа много горещо при отдавани 300 в,вътрешното тяло не се чува ,а му дават 27 дб .Явно докато не се сравни наживо всичко е субективно.Моя климатик струва 4 пъти по малко от коментирания ,но при деклариран минимум на топлоотдаване 1 кв ,като го достигне ,на най ниската си степен ,духа студено.Мерил съм ,при зададени 22 гр ,изходящата струя е около 30 гр което се усеща като студено.Дават му 25 дб на ниска скорост но струята се усеща на над 3 м.На quiet режим му дават 20 дб и пак на минимум се усеща хладна струя и пак се усеща на над 1,5 м със сигурност.Разбирам че Дайсейкай е извънземна технология но някой ще замери ли при зададени 22 гр и минимум на топлоотдаване от 400 в ,колко реално "гореща" струя изкарва ,за да не си говорим празни приказки.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #191

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Струята на ауто не се усеща, освен ако не сложиш ръка пред тялото. Усеща се хладна когато настроя на 2 чертички и нагоре.

    Относно дефроста също не виждам такова копче, но сега прочетох това на сайта на тошиба: On Demand defrosting: New defrost program has been developed to further improve existing technology!Outdoor unit can normally be defrosted automatically! However, in tough conditions, one can manually perform defrosting by pressing SET button on remote controller

    Ще пробвам утре и ще споделя

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #192

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от miroslav_dt Виж публикацията
    Струята на ауто не се усеща, освен ако не сложиш ръка пред тялото. Усеща се хладна когато настроя на 2 чертички и нагоре.
    Това шега ли е? Какво се очаква да се усеща на силен вентилатор и ниска мощност?

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #193

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    За да не се усеща на ауто,значи машината сама си преминава и на минимални обороти(тих) режим ,така ли ?И все пак няма да е лошо някой да измери дали изкарва над 30 гр изходяща струя при зададени 22 и потдържането им на минимум.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #194

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от miroslav_dt Виж публикацията

    Относно дефроста също не виждам такова копче, но сега прочетох това на сайта на тошиба: On Demand defrosting: New defrost program has been developed to further improve existing technology!Outdoor unit can normally be defrosted automatically! However, in tough conditions, one can manually perform defrosting by pressing SET button on remote controller

    Ще пробвам утре и ще споделя
    Това беше интересна подробност която не срещнах из книжката. И аз ще пробвам тези дни.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #195

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    е при 120-140 вата консумация колко градуса да изкарва 50 ли .. ако не искаш да ти подухва хладно завърташ жалузите на другаде и това е ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 169 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе