Страница 17 от 169 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #241

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ами другото, освен качествата на машината, какво да е, нищо особено - помещението не е голямо, към 16-17 квадрата и външната стена /единствена/ е изолирана, та загубите са малко и машината не се товари.Иначе си работи в нормален режим на отопление от октомври до април, турбина на АУТО, денем на 22 градуса, а като синковеца спи вечер, на 19.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #242

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Това не е вярно, ама изобщо! Това го прави само при изключване от ДУ за да си равни клапите! През останалото време само ги сваля много тихо и започва работа.
    Как да не е вярно, я провери на твоята. В он-офф си мести клапата по целия път. Може да не го забележиш ако клапата ти е настроена максимално надолу. Ако е на горе или под 45 градуса ясно се вижда.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #243

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Еди не ги вижда повечето от дефростите при ниски температури, защото не се инициализират и са много кратки. Практически не оказват влияние на работата на машината, особено ако времето навън е сухо. Дайсейкай няма как да имат проблем с обледяването, освен ако не са повредени. Дори и при отворени прозорци
    preparatos одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #244

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Как да не е вярно, я провери на твоята. В он-офф си мести клапата по целия път. Може да не го забележиш ако клапата ти е настроена максимално надолу. Ако е на горе или под 45 градуса ясно се вижда.
    Колега, имам дори видео, но мислех да ти спестя доказването. 500 MB е, не ми се качваше. Няма такова нещо с целия ход. Ако държиш ще го кача. Клапата се спуска само до мястото, което е било зададено.

    p.s. имаш клипа на л.с., успях да го намаля значително.
    Този пост е редактиран от Mega; 13-11-14 в 14:59.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #245

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Възможно е да съм изтървал някой и друг дефрост, не съм по цял ден в къщи.Имам преки наблюдения върху машината за времето от Коледа до след Нова година, за около 20-25 дена, когато са празниците и излизам малко в отпуска, та съм в къщи.Последните топли зими определено забравя да дефроства, понеже е топло.Иначе преди няколко години, като беше студа и мъглата си дефростваше по веднъж на ден-два.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #246

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Колега, имам дори видео, но мислех да ти спестя доказването. 500 MB е, не ми се качваше. Няма такова нещо с целия ход. Ако държиш ще го кача. Клапата се спуска само до мястото, което е било зададено.

    p.s. имаш клипа на л.с., успях да го намаля значително.
    То хубаво ама на клипа си настроил клапата на максимално долно положение. Аз какво написах прочете ли? Така или иначе настройката ти е максимално надолу и няма на къде да се връща до зададения ъгъл след като го е достигнала при пълно движение надолу.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #247

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не е вярно, клапата не на 45 градуса, никога не държа клапите надолу в режим отопление!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #248

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не се дърляйте бе хора, пуснете го тоя клип тук

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #249

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Абе какво само ги одумвате машините, оставете ги да си топлят. От трета серия що никой не се оплаква.Е, бяха объркали някои партиди заради моторите на ПАНАСОНИК , ама оправиха нещата.
    DUNDURMA и Mega харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #250

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Абе и аз се чудя, по принцип независимо от марката, какво ги плюят топлещите икономично машини, ама...то тук повечето сме махнаджии, вкл. и аз.
    Еди, ако ти е скучно, може да оплюем и трета серия, все ще си припомним някои забравен кусур

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #251

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Може, може, ама технологичния кусур един беше - мотора.Другото си е лично усещане.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #252

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    е ,с това вътрешно тяло 8 кила къде у А група

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #253

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Не се дърляйте бе хора, пуснете го тоя клип тук

    Тук не става въпрос за "дърляне". Става въпрос за плюене по машини и писането на откровени неистини за машините с цел заблуда на потребителя и лично его. Ето го новия клип, защото на предния клапите били ниско долу и какви ли не глупости. Тук ясно се вижда следното:

    1. Машината седи в режим Off с вдигнати клапи.
    2. В стаята е топло и качвам градус по градус, докато машината реагира.
    3. Клапата пада надолу, точно до позицията, която е била зададена. Няма никакво ходене от край до край и подобни глупости!
    4. Кадъра минава встрани и с натискане на бутона за позиция на клапите се вижда, че те не е в крайна долна позиция!

    Ето и клипа, ако е нужно да снимам още дузина?



    Пуснах предния клип на лични съобщения да за спестя излагацията на спорещия. Явно човека не разбира от намек. Предполагам сега е по-добре и по-явно? Сега ще помоля да спре неспирното заблуждаване на четящите заради лични амбиции!
    Този пост е редактиран от Mega; 13-11-14 в 18:08.
    Aleksandars и Kasap харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #254

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    А на офф как е? Аз обяснявам как работеше моя и беше глупаво да върти клапата по целия ход докато уцели позицията. Пробвай без да сменяш градусите.

    Лични амбиции ??

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #255

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    А на офф как е? Аз обяснявам как работеше моя и беше глупаво да върти клапата по целия ход докато уцели позицията. Пробвай без да сменяш градусите.

    Лични амбиции ??
    На офф е същото, в по-горен пост обясних, че няма такова нещо, което описваш освен когато машината се изключва. Тогава си равнява клапите. Пак ли да снимам видео? Принципно, нещата, които пишеш за 6-та серия повечето нямат нищо общо с истината. Спирам да пиша в темата за 8-ма серия. Просто не искам хората да се подвеждат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 169 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе