Страница 80 от 169 ПърваПърва ... 3070787980818290130 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1186

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    При dodo е друго. Турбината предполагам се върти, но стайната е надолу от очакваното. Тошибите имат такава склонност да се "унасят". И шестицата се унася, при облачно около +5 външна и работа без да изключва. Някакъв толеранс имат от 3..4градуса. Но това "унасяне" е различно от успиването на 8-та. Няма да се събудиш при стайна 17градуса.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1187

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Просто го пуснах да върти в топлото време, това е проблема. Друг няма Опитвам де да кажа, че ВСЯКА машина може да се успи, при определени условия.
    Разбира се, че може да се успи. Ще се повторя, но всеки трябва да си проследи машините и да определи какви са най-оптималните настройки за дадена машина, монтирана в точно определено помещение. И всякакво сравнение м/у машини е неуместно /дори еднакви модели, но в различни помещения/. Също така не разбирам оплаквания от рода: "Задал съм хх градуса, но не ги поддържа." При мен в едното помещение машината надхвърля заданието, а другата изостава/при тези температури/. И какво от това? Машините са различни, помещенията са различни-защо да ги сравнявам?
    VanDan, dodo_pv, toto4ev и 3 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1188

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Днес един приятел ми сподели как е излекувал неговия климатик от хладната струя въздух.
    Другото което се оправя е че намалява духането и духа доста топло.
    Върху филтрите се слага друг филтър от хартия за аспиратор.
    От най-тънкия филтър ,които е с едни лентички.
    Взех го от Лекси и струва към 2-3 лв.
    Филтъра е доста голям и се изрязва по филтрите на климатика.
    Пробвах го и наистина струята е по-топла и не вее толкова .
    Фана при мен е на ауто.
    Jack Krauser одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #1189

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    зимата ще се скъса да дефроства с тоя "мод" ,отделно разхода е доста нагоре.. изпробвано
    dodo_pv, SPSt и rosswen харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1190

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Напълно възможно.
    За сега ми харесва как е .
    Като видя ,че има проблем ще ги махна.
    За разхода толкова не ми пука ,че ще изгори 10-20 лв повече.
    Предпочитам да не ми духа и да ми е комфортно.

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #1191

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Днес един приятел ми сподели как е излекувал неговия климатик от хладната струя въздух.
    Другото което се оправя е че намалява духането и духа доста топло.
    Върху филтрите се слага друг филтър от хартия за аспиратор.
    От най-тънкия филтър ,които е с едни лентички.
    Взех го от Лекси и струва към 2-3 лв.
    Филтъра е доста голям и се изрязва по филтрите на климатика.
    Пробвах го и наистина струята е по-топла и не вее толкова .
    Фана при мен е на ауто.
    Това сериозно ли? Няма ли да е проблем за нормалната работа на климатика?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1192

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Хевито ми не може да се успи. Ако вдигна с един градус вдига и консумацията. На тошибата вдигам с един градус-нищо, вдигам с още един, пак нищо. Ако е на авто вентилатор вдига само оборотите на фана. От към компресор нищо. На колкото си е бил на толкова си остава. На третия градус....уАуууу.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1193

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Това, което се предлага, не ме устройва! Има възможност за настройка на температурата, при която турбината да се развърти. Позициите са ОСЕМ! От сервиза предлагат директно да се изключи функцията, което за мен е много глупаво, по ред причини. Спира ме единствено това, че не съм сигурен как точно работи. Според мен, фабрично е зададено турбината да се развърта при автоматичен режим при температура на тръбите, с 4 градуса по-висока от стайната. При ръчно зададен режим (режим сън), това не е така, поне според сервизното. Затова си мисля, че системата е възможно да работи по-добре, ако стойността се промени на 1 или 2 градуса нагоре, т.е. ако изберем шестия или седми ред от таблицата. Това ще зависи от замърсяването на топлообменника и отстоянието му до тавана. ТРЯБВА ДА СЕ ПРОБВА! А никой няма време да си играе. В момента дайсейкай 5 ми е заспал при зададени 23 градуса, 20 градуса е в стаята, компресора върти на един цилиндър и харчи 69W. Топли само себе си. Това е много по-гаден проблем, с тия ниски минимуми.
    По принцип това което се предлага е със звездичката. Иначе аз предлагам изключване, защото забравяте за клапите. Единствено не съм наблюдавал дефрост. Ще го изчакам. Не искам да го мъча от копчето.
    dodo_pv одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1194

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Хевито ми не може да се успи. Ако вдигна с един градус вдига и консумацията. На тошибата вдигам с един градус-нищо, вдигам с още един, пак нищо. Ако е на авто вентилатор вдига само оборотите на фана. От към компресор нищо. На колкото си е бил на толкова си остава. На третия градус....уАуууу.
    И какво чудно има-различен софтуер. Различно виждане на проектантите за добра работа на машините. Пак ще ти кажа-спри да ги сравняваш, а ги разбери как работят най-добре, настрой ги и си гледай кефа.
    chany одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1195

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Настоил съм ги, гледам си кефа, . Само си коментираме разни неща.
    SPSt одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1196

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз пък с нито една машина нямам такива зорове, нито се успиват, нито поддържат по-ниска температура.Вероятно, защото не вися пред тях, настроил съм си ги, както ми е кеф и не искам невъзможни неща.Или пък съм мислил, като съм ги избирал и съм им избрал място за монтаж и не слагам 35-ица в кутийка.При мен машини със същите, че и по-слаби възможности топлят два пъти по-големи и по-студени помещения.Горе при вашите машини е точно колкото трябва, как няма да спят, какво да правят.
    dodo_pv, Aleksandars, FatBoySlim и 5 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1197

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Точно от там идват недоразуменията. Гони се там при датчика да е 3,5градуса над заданието. Няма корекция от обороти на турбината, няма корекция от обороти на компресора. Ако духнеш с един сешоар при датчика и веднага минава в off. Даже китайците са се усетили, че този алгоритъм не винаги сработва и слагат сензор и в дистанционното управление. Дават ти избор.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #1198

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    При мен нищо не се успива и климатика в хола никога не съм го виждал в OFF, а е в подобни условия като при dodo_pv - хол 20м2, източно изложение, много прозорци и слънце. Не го пускам при външна 10-15С, то няма смисъл в стаята си е около 24С. Даже при външна около 5С ако пече слънце в стаята става 26С с тея големи прозорци. И въпреки, че е подминал с 2 градуса не спира да върти. Пуснах го преди 2-3 дни, цепи градуса.

    Ето от оня ден:



    И отпреди малко (климатика е пуснат към 18):


    Може би при 5-та серия тоя "cold-draft prevention" е изключен ако изобщо има. Клапи не се вдигат никога, вее си хладно. При мен по-скоро се случва друго - подминава си заданието като вдигне минимума при под 2С външна. Примерно е на 23, стига 24.2-3, но не спира да духа топло, докато ръчно не му дам 22С.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1199

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Значи, еваларка на човека.
    Сигурен бях че ще е в 05 меню настройката.
    Само беше Х как се влиза на малките сплитчета.
    Има таблици с всичките команди и менюта в кое да е сервизно за мултитата и по големите машини.
    Весело разцъкване. Има и как да си върнете всичко от начало. Чак малко ви завиждам. Може пак да си взема мираиче да си играя.
    necata2 и ruuni9 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #1200

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    побърза да я шътнеш ти ,виж Миланов мънка ама не си я дава Тошибката
    mkukas и ruuni9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе