Страница 90 от 169 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 2532

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1336

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Предложете нещо по-смислено е, философи! milanov ви разби с предложението за капака тоя път! Браво, Миланов!
    Аз предложих да се изключи функцията "cold-draft prevention" , но автора не каза дали се върти турбината като мине в ОФФ.
    Аз лично бих удължил датчика за вътр. температура, като смятам че това е най-добрият вариант.
    Хем турбината няма да духа в режим следене, хем ще поддържа температурата по-добре.
    Нека да пробва първо лесните за изпълнение варианти, а не да дупчи стените.
    Ама като иска пък да дупчи, стените са си негови!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    31
    #1337
    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Не издържам. Споделям кодовете. И ние така се будихме на студено с бебето миналата година. Не е никак приятно, само който не го е изпитал не знае!




    Важно:

    1) 'Reset' button on the FCU е бутонът под кръгчето на капака на вътрешното тяло.
    2) Cancel 'Cold Draft' function оправя успиването и клапите вече не се местят. Турбината върти на UltraLow когато климатикът се изключи при достигане на зададената температура. Това подухване се усеща на до метър и половина. Не се чува.
    3) -4С оправя успиването, но не спира клапите. При достигане на заданието, клапите се вдигат и турбината спира.

    Извинявам се предварително, но стигам до т. 6 и там не знам как да посоча пет пъти да мига ледчето на таймера, а за захранването леда да не свети? С кои бутони, моля!
    Последният ред от таблица 2

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1338

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Пише си. Всяко натискане на 'RESET' на вътрешното тяло мести с един режим надолу.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1339

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Натискаш бутончето на самия климатик reset отново и отново дпкато дойдеш на желаното мигане на лампичките

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    31
    #1340

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Благодаря много, направих го!
    А ако нещо не се разберем, как да процедирам, за да го върна в “заводско” състояние?

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1341

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    По същия начин. То както с натискане на ресет бутона слизаш надолу по редовете от таблица 2 и в момента си на последния, като продължиш ще се качиш пак на най-горния който е фабричното състояние. Сега се е наложило да натиснете бутона 9 пъти. Ако искате да се върнете ще е 1 път и ще сте най-горе в таблицата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    31
    #1342

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Благодаря още веднъж! Чудесни сте!

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1343

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Играл съм си с процедурата няколко пъти и вече я знам на изуст. Пробвах и другата опция от таблицата, тази със звездата. Преди да се появи тази процедура бях извадил и датчика за температура и тогава работеше перфектно, но не беше естетически издържано и когато се появи начин го върнах на място и включих опцията която сега ползвате вие.
    Пишете после има ли разлика в работата.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #1344

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Леле, 3 страници вариации на тема - изпусни питомното, та гони дивото

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    31
    #1345

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    @anonim4o, ще пиша. Правя го, защото при по-топло време навън често минава на on/off и дразни шумът от клапите. Да минат 2-3 дни и ще дам отзив.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от goshe Виж публикацията
    Леле, 3 страници вариации на тема - изпусни питомното, та гони дивото
    Кое според вас е питомното и кое дивото? Климата се държи чудесно засега.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1346

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от anonim4o Виж публикацията
    Натискаш бутончето на самия климатик reset отново и отново дпкато дойдеш на желаното мигане на лампичките
    А как се излиза без запис. Разгледал си и нещо не може да се оправиш с миганията и искаш cancel.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1347

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Предложете нещо по-смислено е, философи! milanov ви разби с предложението за капака тоя път! Браво, Миланов!
    Не нас разби, а стрелката на тъпомера! Нали знаеш къде е сензора за стайната температура на модела? Ко прайм с него?? Споделен е проблем, че не може да достигне задание. Още не сме стигнали до успиване или събуждане. Коментираме нещо, като мод на нокрия в кенеф. Това разводнява темата и развеселява

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1348

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    бхахах

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1349

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не ми се е налагало. Кво толкова да не можеш да се оправиш с едно мигане и определен брой опции повтярящи се отново и отново. В таблицата е посочено как да нулираш във фабрични настройки с CLR но не съм го правил. Мисля че и ако го оставиш достатъчно дълго време да мига без да съхраниш настройката ще се изключи сам. На 90% съм сигурен че около минута някъде те чака.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1350

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от anonim4o Виж публикацията
    Не ми се е налагало. Кво толкова да не можеш да се оправиш с едно мигане и определен брой опции повтярящи се отново и отново. В таблицата е посочено как да нулираш във фабрични настройки с CLR но не съм го правил. Мисля че и ако го оставиш достатъчно дълго време да мига без да съхраниш настройката ще се изключи сам. На 90% съм сигурен че около минута някъде те чака.
    На друг модел климатик (дайсейкай-6) мисля да го пробвам и там може да мига съвсем друго нещо и като не се знае какво показва - cancel. Така и така е тръгнал по нанадолнището да го довърша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе