Страница 81 от 169 ПърваПърва ... 3171798081828391131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #1201

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Хевито ми не може да се успи...
    Миланов, оставил си хевито да работи насаме, без надзор отблизо и си го изтървал! Това е най-успиващата се машина сред всичките, които виждаш в подписа ми, но го прави много своенравно. При една и съща зададена температура и режим на работа, допуска температурен марж в помещението от минимум 3 градуса! Успиващият се дайсейкай 5 позволява максимум 2 градуса атклонение, след което качва на две степени мощността, разсънява се и наваксва. Дайсейкай 8 се е успивал един-единствен път, като и той допусна падане на температурата с 2 градуса. Но беше със затлачена турбина и топлообменник. Така че мога да ти потвърдя, че при отопление в топло време, тошибите и панасониците (национали) най-добре се справят Съсредоточи се малко повече и не ги изпуссай от поглед машинките!

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #1202

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Развеселихте ме от сутринта.
    dodo_pv в твой стил бих продължил с един друг мой казус
    Мисля да зарина форума на една баварска марка автомобили с негативи. Разхода по книжка ми се различава съществено от написания от производителя с повече от литър. Хммм.... Дал съм един куп пари, а тоя кошник ще ми харчи отгоре. И не само това ...задавам 24 на климатроника и решавам да проверя как работи. Вадя термометъра и ужас!!! В колата 22,8C. Викам си... прецаках се много с тая бангия.Онзи ден пък на магистрала си карам със скорост Х на темпомата, а на gps-а на китайския ми телефон показва с 5 отгоре. Тия тъпи немци един скоростомер не могат да направят.(а телефона ми Miki Maus S10 и е хипер точен).
    Обмислям чип тунинг да и направя - едно гаражно майсторче ми каза че ще помогне и ще свали разхода. Той по принцип прави мебели, ама я знае материята.
    Можело да ми отпадне гаранцията на автомобила, ама кво разбират тия в официалния сервиз. А и то една гаранция... нищо от горепосочените не покрива, даже и джантата ми която заприлича повече на зарче след едно минаване покрай Пазарджик не искат да ми оправят.
    Моля кажете какво да правя... Не се издържа! Обмислям да си продам колата и да я сменя с Tata Inca. За 10 пъти по-малко пари получавам почти същото, а и като е толкова евтина едва ли ще ми се занимава да пиша във форума и ще имам повече време да ходя за риба
    dodo_pv, edi1, Aleksandars и 9 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1203

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ми ела към Ямбол да те закарам за хубава есенна мирна рибка.Па може и към Жребчево да отскочим.
    FatBoySlim и preparatos харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1204

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от FatBoySlim Виж публикацията
    Развеселихте ме от сутринта.
    dodo_pv в твой стил бих продължил с един друг мой казус
    Мисля да зарина форума на една баварска марка автомобили с негативи. Разхода по книжка ми се различава съществено от написания от производителя с повече от литър. Хммм.... Дал съм един куп пари, а тоя кошник ще ми харчи отгоре. И не само това ...задавам 24 на климатроника и решавам да проверя как работи. Вадя термометъра и ужас!!! В колата 22,8C. Викам си... прецаках се много с тая бангия.Онзи ден пък на магистрала си карам със скорост Х на темпомата, а на gps-а на китайския ми телефон показва с 5 отгоре. Тия тъпи немци един скоростомер не могат да направят.(а телефона ми Miki Maus S10 и е хипер точен).
    Обмислям чип тунинг да и направя - едно гаражно майсторче ми каза че ще помогне и ще свали разхода. Той по принцип прави мебели, ама я знае материята.
    Можело да ми отпадне гаранцията на автомобила, ама кво разбират тия в официалния сервиз. А и то една гаранция... нищо от горепосочените не покрива, даже и джантата ми която заприлича повече на зарче след едно минаване покрай Пазарджик не искат да ми оправят.
    Моля кажете какво да правя... Не се издържа! Обмислям да си продам колата и да я сменя с Tata Inca. За 10 пъти по-малко пари получавам почти същото, а и като е толкова евтина едва ли ще ми се занимава да пиша във форума и ще имам повече време да ходя за риба
    Връщай колата! ЦЪК Ако си потребител става. Ако си юридическо лице Цъ.


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Миланов, оставил си хевито да работи насаме, без надзор отблизо и си го изтървал! Това е най-успиващата се машина сред всичките, които виждаш в подписа ми, но го прави много своенравно. При една и съща зададена температура и режим на работа, допуска температурен марж в помещението от минимум 3 градуса! Успиващият се дайсейкай 5 позволява максимум 2 градуса атклонение, след което качва на две степени мощността, разсънява се и наваксва. Дайсейкай 8 се е успивал един-единствен път, като и той допусна падане на температурата с 2 градуса. Но беше със затлачена турбина и топлообменник. Така че мога да ти потвърдя, че при отопление в топло време, тошибите и панасониците (национали) най-добре се справят Съсредоточи се малко повече и не ги изпуссай от поглед машинките!
    dodo, при мене хевито държи над заданието. Като пекне слънце стига до 3 градуса отгоре. По скоро се преработва, а не успива. Това шарене на температурата спрямо външната още миналата година го писах....
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1205

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ми ела към Ямбол да те закарам за хубава есенна мирна рибка.Па може и към Жребчево да отскочим.

    Еди, за съжаление таз година най-добрите екземпляри са хванати от магазина. От към риболов при мене е слаб сезон, то и нямам много време де…И днес, смятам да не пропусна промото от Лидъл….

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #1206

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от FatBoySlim Виж публикацията
    Развеселихте ме от сутринта...
    ...Обмислям да си продам колата и да я сменя с Tata Inca. За 10 пъти по-малко пари получавам почти същото, а и като е толкова евтина едва ли ще ми се занимава да пиша във форума и ще имам повече време да ходя за риба
    Сакън, недей Тук е много по-забавно!
    ruuni9 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,611
    #1207

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от FatBoySlim Виж публикацията
    Развеселихте ме от сутринта.
    dodo_pv в твой стил бих продължил с един друг мой казус
    Мисля да зарина форума на една баварска марка автомобили с негативи. Разхода по книжка ми се различава съществено от написания от производителя с повече от литър. Хммм.... Дал съм един куп пари, а тоя кошник ще ми харчи отгоре. И не само това ...задавам 24 на климатроника и решавам да проверя как работи. Вадя термометъра и ужас!!! В колата 22,8C. Викам си... прецаках се много с тая бангия.Онзи ден пък на магистрала си карам със скорост Х на темпомата, а на gps-а на китайския ми телефон показва с 5 отгоре. Тия тъпи немци един скоростомер не могат да направят.(а телефона ми Miki Maus S10 и е хипер точен).
    Обмислям чип тунинг да и направя - едно гаражно майсторче ми каза че ще помогне и ще свали разхода. Той по принцип прави мебели, ама я знае материята.
    Можело да ми отпадне гаранцията на автомобила, ама кво разбират тия в официалния сервиз. А и то една гаранция... нищо от горепосочените не покрива, даже и джантата ми която заприлича повече на зарче след едно минаване покрай Пазарджик не искат да ми оправят.
    Моля кажете какво да правя... Не се издържа! Обмислям да си продам колата и да я сменя с Tata Inca. За 10 пъти по-малко пари получавам почти същото, а и като е толкова евтина едва ли ще ми се занимава да пиша във форума и ще имам повече време да ходя за риба
    Действително е по-лесно да се коментират с насмешка подобни проблеми, когато си от страната на взимащия (изглежда сте професионално свързан с марката Тошиба) 2000+лв., а не от страната на плащащия, особено след като транзакцията на парите е вече факт.
    На един автомобилен производител малко му се стъжни в последно време (на цената на милиарди долари) в САЩ при установени несъответствия в едни декларирани параметри, от рода на хумористично описаните във вашия пост. Хайде търговците с малко повече уважение да гледате към клиентите.
    За колегата Додо и другите с предложения за "изучаване" на климатиците - по вашата логика трябва да има задължителни няколкомесечни курсове за обучение на ползване, като изискване всеки потребител да си закупи климатик. По примера на задължителното свидетелство за правоуправление на МПС, за да може да шофираш. Баси климатиците, баси науката. Превърналият се в местната "знаменитост" колега Миланов е от друга "планета" и за него не смея да коментирам.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-11-17 в 13:40.
    dimkaraganchev, vale2901, iveto и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #1208

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    По-скоро обучение на монтажниците. За да могат да го настроят за всяко конкретно помещение. Логиката ми подсказва да не отричам нещо, което не познавам. Тук е форум, където си споделяме разни неща и си играем с машините. Писането няма нищо общо с процедурата по рекламиране. И аз имам еднакви машини, рабатещи по съвсем различен начин, така че не отричам претенциите на недоволните. С насмешка коментирам съвсем различни неща, нямащи отношение към дайсейкай 8.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,611
    #1209

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    "Насмешката" се отнасяше единствено за колегата Фатбойслим.
    dodo_pv одобрява това.

  12. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #1210

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Да по-лесно е да се коментира с насмешка безумиците написани в този форум. Така, че ако съм обидил някой или пиша глупости, смело мога да кажа, че вие първи почнахте.
    Повече от половината от нещата написани тук са от хора които нямат идея как работи и функционира уреда и въпреки това смело изказват и пишат твърдения и категоризират марки, фирми и каквото им падне. Тук не става въпрос само за TOSHIBA. Ако погледнеш има хора с близо 2000 поста във всички категории на форума. Професори!
    Аз също бих помолил потребителите преди да пишат каквото и да се обърнат към фирмата доставчик,дистрибутор, инсталатор или какъвто им е описаният ред, за да им се реши проблема.
    Както сам разбираш аз освен търговец съм и потребител на други стоки, така че съм от двете страни, но до сега не съм се пробвал да си ремонтирам гаранционни стоки и винаги съм търсел оторизираните сервизи за помощ, а не да драскам по форумите. / какво е качеството на сервизите е друг въпрос, но това е установеният ред /.
    Без лоши чувства
    VanDan, dodo_pv, Aleksandars и 3 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,611
    #1211

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз ви разбирам добре и не е целта да спорим. Нищо не съм започнал първи. Писах и на Mega (уважаван от всички тук специалист) навремето по същия въпрос, че не е правилно неговото пълно отричане на проблема. Защото всички специалисти свързани по един или друг начин с Тошиба, твърдяха абсолютно убедено, че такъв проблем е измислица и просто няма как да съществува. Обвиняваха първият написал за подобно нещо, че си измисля, не разбира работата на супер машината и черни марката. То излезе, че и други потребители с времето се осмелиха да напишат за подобен "проблем". Така в края на краищата все пак се призна макар с "половин уста", че някакъв проблем има и хората не си измислят. Може да не е толкова масов, но не е и изключение при определени условия.
    Винаги съм си мислел, че от страна на продавача, за разлика от клиентите, които все пак не са специалисти, трябва да има едно по-сдържано поведение и реакции. Това при условие разбира се, че отсрещната страна не премине всички етични граници.
    То високо технологични автомобилни компании изтеглят стотици хиляди автомобили (на стойност милиони) от пазара за един или друг проблем възникнал след влизането в експлоатация на някой модел. Така че не виждам защо проблем да не се случи с едно не чак толкова сложно от техническа гледна точка изделие като битов климатик, пък бил той и висок клас на марката.
    То и аз имам 2000 поста вече, но за 15г.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-11-17 в 17:24.
    dimkaraganchev, JOKVN, Jack Krauser и 5 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1212

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нещо от опит.
    Говоря за една марка и няколко модела от нея ,но с почти едентичен мотор.
    Марката се води премиум и при проблем констатиран от мен и посещението на оторозирания серви ми казаха ,че колата няма проблем така си била.
    Аз от климатици не разбирам ,но от двигатели разбирам.
    Както тук се отричат разни проблеми с реномирани марки и пускат по пързалката неразбиращи .
    В случая с колата ми бе предложен ремонт за 9800 лв .
    Оловката е ,че аз трябва да платя ,защото реално проблем нямало.
    След скандау в сервиза и опита им да ме разиграват ползвах обади се на приятел.
    След разговор с моя приятел в Германия и разбирането им с кого съм говорил взеха ,че стана супер любезни.
    Смениха даденото нещо безплатно.
    Както моя приятел ми обясни идеята им била ако могат да ми вземат парите пък те пак ще си го пуснат по гаранция и от Фирмата майка да им платят още веднъж ( това от практиката )
    Отделно голям проблем бе ,че мне съм купил колата от Тях ,а от Германия !
    Защо да им давам.Едно 10-15 000 евро отгоре да не съм .....
    Всичко това го виждам и при климатиците .
    Ако си купиш Тошиба климатик от примерно Германия ?
    Кой носи гаранция като е Европеиска ???.
    За мен е Тошиба България.....да ,но тук като не са ти взели горницата ти казват оправяй се .
    ТЪПА РАБОТА
    toto4ev и mkukas харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1213

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Кое е това нещо Тошиба/климатици/-България?

  17. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #1214

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Е то е ясно.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1215

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Кое е ясно?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе