Бахти кефа, ако излезе че е от липса на зауляване в контактите. Става интересно..
Бахти кефа, ако излезе че е от липса на зауляване в контактите. Става интересно..
В новото строителство са така, ако искаш дайсейкай,първо 50к за ново жилище![]()
А дано да е това проблема. Най добре и за двете страни на казуса. :-)
Като знам какви електротехници се подвизават из някои специализирани фирми за битови климатизатори, изобщо няма да се учудя.
Моите гарантирано са занулени.
Аз имам една молба -ако във форума има поне един притежател на Дайсекай 8, при когото никога не се е наблюдавало въпросното "успиване", нека пише и ако е възможно да сподели серийният номер намиращ се на вътрешното тяло. Призовавам и притежателите на проблемните да споделят също, да направим една статистика. На моите две 10-ки, купувани 09/2015 и 11/2015, са :
5250010х
5250014х
Във форума сякаш имаше снимка на модела при излизането му на пазара в България и мисля беше 52400ххх. Просто искам да се види има ли връзка с партидата, но вероятно има, щом миналата зима не е имало никакви оплаквания.
П.С. Серийният номер на машината, снимана във форума при излизането на модела е 42500023, RAS-10G2KVP.
Този пост е редактиран от djenev; 26-02-16 в 21:36.
Този е наред и е занулен. Въртели прави само плазма филтъра. Тази му беше втората зима:
![]()
Мерси dodo_pv.
Добро начало, 425-серията май ще излезе читава. Силно се надявам и другите собственици на модела да се включат.
425-та серия са първите монтирани. Сега погледнах първите три машини са монтирани 07.2014. Няма оплаквания до тук.
Моя е 425003ХХ. Монтиран 10-ти или 11-ти 2014г. И има проблем с машината
Прескача ли искра, ако опреш фазата до крановете?
Нямам представа за какво ми говориш. Точно със тока съм много скаран
......сега само да не бодне някой в контакта две жици и да почне да си претества техниката в къщи.....![]()
Здравейте, моя също е от "425-ките" от 08.2014 (10-ка) и се успива, и няма проблем с заземяването. Трипроводна е инсталацията, къща със собствено заземяване от няколко кола. Не мисля, че проблемът е в заземяването, респективно при някои зануляване. Преди време даже монтажниците бяха разменили земния с нулата при свързването на единия ми климатик (20 zjx-s), но той си работеше без проблем, докато не открих грешката при инсталирането на дефектнотокова защита от 300 mA на цялата къща (от противопожарни съобръжения) и тогава просто просто ги размених и отстраних проблема, но ако не се бях заел да сложа ДТЗ: 300 mA и досега щеше да си работи с фаза и земя :-).
Относно тошибата наистина както беше отбелязано май се успива при температури около 0 градуса, но вътрешната температура няма май значение. Успиването е регистрирано и при зададени 20, 21 и 22 гр. Не е кой знае колко преоразмерен. Намира се в стая от 23 кв. м, но почти винаги с отворени врати. Това е къща с 72 кв и 180 куб.м. Общо три климатика я отопляват - тошибата, 20zjx-s и SF25. Винаги са он-оф, даже и тошибата, но топлозагубите са малко (0,11 w/m2 таван, 0,22 w.m2 стени). Вярно, е че е монтиран на вътрешна стена, над врата и е на топла стена понеже са с вата и картон, но това според мен не е оправдание за производителя, ако това което описвате е некоректна работа. Що се отнася до това, че климатика не е за всеки монтажник, както тук бе споменато, мисля че не трябва да се вземе на сериозно. Няма нищо различно от монтажа на другите климатици които имам.
Моите наблюдения са, че климатика наистина спира дълго време да работи при насочени с клапи надолу без да се върти вентилатора, като това при мен продължава с часове. Аз преди го отдавах на малките топлозагуби, защото температурата не пада под градус, даже в повечето случаи е по-малко и си мислех, че той така си работи :-)
Въпреки това мисля, че е климатик, който бих препоръчал на други хора ако искат да се отопляват с климатик. Е аз повече май харесвам ZJX-S-а ама това е друга тема. Толкова гореща струя май се съм усещал при друга машина и много ми допада това, а не е като да не знам какво е некомфортен почти хладен полъх от други машини (имам и два дайкина в апартамент)
Дано се намери решение. Мислех да сложа една 10-ка в едно помещение - пристройка до къщата, 40 кв, която си я правя за домашно кино, но сега все повече си мисля за 25 ZMX-S :-)
Поздрави!