Страница 26 от 31 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 462
Like Tree231Одобрявам

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #376

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от miroslav_dt Виж публикацията
    Нямам представа за какво ми говориш. Точно със тока съм много скаран
    И по-добре не се възползвай от такива "съвети" като в поста над твоя, особено ако нямаш застраховка на имуществото и застраховка живот. Все се чудя какво ще стане при к.с. на крана и лек теч на фреон.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #377

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Що не пробваш? Какво да стане? Какъв теч? В постът над твоя пише, че има съмнение за липса на зануляване. Фазата можеш да я пуснеш през пробна лампа или директно. Зависи колко ти е акъла.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    6
    #378

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Мисли, ама за две 9тки
    А не много са :-). Излишни пари, които могат да идат за по-добър проектор. Топлозагубите при 0 гр и вътрешна 20 са в рамките на 900-1100 в. Много са два климатика. Изолирано е добре помещението. Има 40 см изоация на тавана, 20 см на стените и 10 на пода. Само, че вече май спамим тук с тия изолации, а не обсъждаме тошибката :-).
    Този пост е редактиран от Zhivko Uzunov; 27-02-16 в 00:08.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #379

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    И моя е от 425000ХХ серията, така че отпада теорията, че машините от тази партида нямат проблем.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #380

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Що не пробваш? Какво да стане? Какъв теч? В постът над твоя пише, че има съмнение за липса на зануляване. Фазата можеш да я пуснеш през пробна лампа или директно. Зависи колко ти е акъла.
    Надявам се, че няма кой да се върже на твоя акъл /особено ако не знае какво прави/. Да си чувал за един уред наречен "мултимер". Най-евтините са по 7-8 лв. Купи си един такъв и недей да мериш с фаза по корпуса, пък било и през "пробна лампа".
    Много ще ми е интересно да "измъдриш" като как липсата на зануляване ще накара климатика да се "успи" !?
    necata2 и zxc0 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #381

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    SPSt, некачествено захранване е било причина за успиване и други проблеми с машини в миналото, така че недей да го отхвърляш с лека ръка. Саньо например имаха една такава серия и произведоха спешъл едишън платки за БГ, с които преди 10 години решиха проблема и климатиците все още си работят.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #382

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Значи засега излиза, че и двете серии са засегнати. Явно при някои машини е по-изразен проблема, колегата с безпроблемната от 425серия е 13-ка, като че ли 10-ките са по засегнати.

    Относно захранването, колко да е некачествено? БДС стандарта казва 230V +-10%( 207V - 253V). При мен е 225-235V целогодишно. Ако дайсекая не може да работи в тези норми-значи не отговаря на стандарта.
    Да не забравяме, че успиването се появява само между +2C ÷ -4C външна температура, това как се обяснява с некачествено захранване?

    Чудя се и защо още се продава модела, а не е изтеглен от пазара, накрая да не им излезе през носа на тошиба всичкото това. Но няма да ги мислим сега тях я
    zliqiliq одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #383

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Надявам се, че няма кой да се върже на твоя акъл /особено ако не знае какво прави/. Да си чувал за един уред наречен "мултимер". Най-евтините са по 7-8 лв. Купи си един такъв и недей да мериш с фаза по корпуса, пък било и през "пробна лампа".
    Много ще ми е интересно да "измъдриш" като как липсата на зануляване ще накара климатика да се "успи" !?
    На такъв акъл се връзват такива, които не са особено запознати кое как се прави. Те няма да са чували думата "мултицет" и няма да знаят как се използва. Едва ли ще си губят времето да купят нещо непознато за 7-8 лева, още повече, че няма да знаят как да го използват. Някои от по-умните, с твоя капацитет, също биха сбъркали при меренето, ако преди това не разкачат машината от захранването. Някои имат филтърни групи и могат да те подлъжат при меренето, ако не си познаваш добре мултицета. Но едва ли има човек, който си няма резервни лампи в дома. Пробата би станала за около минутка и не би било необходимо да се разкача каквото и да било по машината. Бързо, лесно и евтино.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #384

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    SPSt, некачествено захранване е било причина за успиване и други проблеми с машини в миналото, така че недей да го отхвърляш с лека ръка. Саньо например имаха една такава серия и произведоха спешъл едишън платки за БГ, с които преди 10 години решиха проблема и климатиците все още си работят.
    Не го отхвърлям с лека ръка, но просто не зная как може да повлияе. По-скоро биха повлияли флуктуациите на напрежението, на някои местя в татковината ни /ако стабилизатора на климатика не е добре изчислен/. Обаче и това е малко вероятно. В нормален режим /без к.с., зануляване дори не е необходимо. Сигурен съм, че имаш уреди и инструменти с двупроводно захранване. Примерно такива с пластмасови корпуси.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    46
    #385

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Здравейте, моята 10-ка също е от 425 серия и го има това успиване.

    - - - - - - - - - -

    Сега забелязвам обаче , че като сложа фазомера на металната пластина под капака , глим лампата свети слабо.Това е само когато климатика работи , изключа ли го, малко след това щраква реле и глим лампата изгасва! При вас има ли такава утечка?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #386

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Здравейте, мойте машини са от серията 525001хх монтирани 09.2015. И трите се успиваха зверски, затова и пуснах тази тема. обаждах се 2 пъти в тошиба на "горещата" им линия. И двата пъти една кака ми прие оплакването, записа ми телефона и обеща да предаде на колегите, и да чакам да ми се обадят за час за оглед..... ами чакам си още. Не бях влизал отдавна във форума, щото се отчаях. Като се успът, увеличавам с 4-5 градуса, събуждат се и пак си намалям до колкото искам. Иначе инсталацията ми е трипроводна , с дефектнотокова защита. ДТЗ то ми бачка тествано с влажен разклонител, и неволно пипната фаза от мен. Та, така

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #387

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Insomnia,
    много станахме вече оплакалите се от проблема. Надявам се, че се работи по установяването и отстраняването му, а не само да ни "хвърлят прах в очите". Дано всичко стане по лесният начин, да не се налага да си търсим правата по институциите.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #388

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от cve_t Виж публикацията
    Здравейте, моята 10-ка също е от 425 серия и го има това успиване.

    - - - - - - - - - -

    Сега забелязвам обаче , че като сложа фазомера на металната пластина под капака , глим лампата свети слабо.Това е само когато климатика работи , изключа ли го, малко след това щраква реле и глим лампата изгасва! При вас има ли такава утечка?
    Не е ясно къде опираш фазомера и дали ти е занулена / заземена машината. Около йонизаторите и високоволтовия траф, фазомерът свети, ако те работят.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #389

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Докато господата от Тошиба се наканят, на някой от вас 1 вата година от гаранцията им замина вече. Всяко нещо си има граници, дано и търпението ви има такова.
    Rumb@ta одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    46
    #390

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    dodo , фазомера свети дори и когато го поставя на външното тяло. По принцип контакта е занулен даже когато го монтираха техниците ми казаха да не обръщам щепсела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 31 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе