Страница 54 от 148 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 2218

Media Player Popcorn Hour NMT A-110

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,624
    #796

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Пуканка нямам лично, но това не означава, че не съм се сблъсквал с нея при доставката и за друг човек. Да не говорим, че като възможности сме я разучили много преди да се продава официално в България. Какво имат повечето пишещи тука, които не може да си свържат правилно компа или пуканката с домашната мрежа или ТВ-то, че не разбрах. Има няколко човека, които са наясно и с двете и маса хора, които не разбират и от двете. Моят въпрос е - имаш ли специализирано НТРС, което е до ТВ-то и е свързано само с един HDMI кабел, в сравнително прилична малка мултимедийна кутия

    , с правилно подбрани елементи по отношение на мощ и шум. Имаш ли ресийвър и колони до Пуканката. Не вярвам да нямаш. Пуканката е просто един супер юзерфрендли, специализиран мултимедиен компютър. В принципите няма разлика. За това спорът е безмислен. Хайде да прекъснем тази тема. Няма смисъл. Лазарус18 ме разбра много правилно. Пуканката е за предпочитане. Стига толкова. Точно защото повечето хора не разбират, а и не им трябва, за това NMT устройствата са първи избор. Колко пъти да го повторя. Просто трябва да се добавят още няколко елемента - хард задължително, някакво подходящо озвучаване по-добро от ТВ-то, може би възможност за безжична мрежа. Това е крайното ми лично мнение. А и да не обобщаваме NMT само с Пукнака. Има и много други подобни съчетания на база сигма процесор.
    Извинявам се ако за някои хора съм прозвучал кощунствено и извън темата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #797

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    ...
    Принципно си прав - имаш ли готово, сетнато и работещо HTPC няма сми от пукнанката. за съжалението сглобяването, настройката и поддръжката на едно такова HTPC е непосилна задача все още за масовия потребител. Аз също смятам, че съм на ти с компютрите, но и за мен ще е играчка. А за леснотата на ползване да не говори - в момента и 4 годишния ми син успява да си пусне филмче и да го спре докато ходи до тоалетната Само липсата на DTS декодер ме бърка в момента, защото съм с обикновен стерео усилвател и всичко конвертирам в AC3, я вече почти всичко HD излиза с DTS. За това мисля да си взема по-нататък едно А-110 и да продам 100-цата.

    @lazarus18 - видяха му се копчетата на гада най-накрая. загубих най-високите бели тонове, но смпечелих доста повече в черното

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,624
    #798

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Е и аз считам, че 110-ката е по-добре от 100 ако сега се купува. Не си заслужава спестяването на парите.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #799

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Цитат Първоначално публикувано от ethernall


    @lazarus18 - видяха му се копчетата на гада най-накрая. загубих най-високите бели тонове, но смпечелих доста повече в черното
    Ако си загубил детайл в бялото намали стойността на контраста. Явно ти е много висока.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    133
    #800

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    С огромно извинение към няколкото професионалисти тук, от които съм научил всичко което знам за РСНто, (специални 10ks кам lazarus18)искам да кажа и гледната точка на лайка!?
    1. ПСто е за смятане и точка, юркам възможно най-коравите ПСта в офиса за които имат грежа хора като теб, и едва смогват на статистически и иконометрични модели, но всички други упражнения с ПСта са за тинейджъри и някакви геймъри и други недоразумения.
    2. Който го е страх от мечки не ходи в гората!? а в същото време WD прейъра е повече от бюджетен за 220 лева, дизайн и функционалност!? да не зачекваме темата с дизайна и как се оценява той в пари!?!? РСНто е далеч от дизайна като цяло, но компенсира с почти пълна функционалност, пазара обаче познава абсолютно дизайнерски плейри като този на СОНИ например, където всякакъв коментар за кутий и прочие е неуместен... А ако искаш преживяване, "звук и картита" иди на театър, само 15 лева е!? Специални извинения за намесата в професионалните ви закачки, но тук аз специално търся манияци, с минимални до степен на възможност компромиси във всяко отношение...

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #801

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Ако си загубил детайл в бялото намали стойността на контраста. Явно ти е много висока.
    До колко е нормално да се виждат в бялото? Преди ги различавах до 254, сега са да кажем до към 249 - 250. Но пък виждам копчетата на гада с ризата пък преди не се виждаха... нещо почнах да се обърквам... към какво трябва да се стремя - да виждам черни нюанси от 1 до бели 254?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #802

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Така би било най-добре да ги виждаш.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #803

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Нещо по темата Абе някой мислил ли е и чел ли е дали е пробвано флаш на А-100 с фърм за А-110? Бидейки със сходен, почти идентичен хардуер (до колкото знам) би трябвало да е възможно поне на теория - може би с някои малки промени... Идеята ми е, че бидейки линукс базирани не би трябвало да е проблем да се адне DTS поддръжка за А-100 (неофициално естествено). Аз ще сложа телнет на моя и ще го разгледам по-подробно какво има вътре. Има ли някой с А-110, който би се навил да сътрудничи с инфо да направим сравнение кое как е? За сега не съм намерил начин да видя какво има в .bin имиджите - някакъв по-специален формат са.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    38
    #804

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Има ли проблем ако не изключвам пуканката всеки път от захранването а я изключвам в режим стендбай както би и трябвало да бъде,но по този начин външният ми хард диск не се изключва и си върти постояно?Въпроса ми е може ли да му стане нещо на хард диска,да се прецака или нещо такова като се има предвид че той е много тих и шума не ми пречи а ми писна всеки път да вадя USBкабела или да изключвам пуканката от захранването ?

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #805

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Цитат Първоначално публикувано от martinnb
    Има ли проблем ако не изключвам пуканката всеки път от захранването а я изключвам в режим стендбай както би и трябвало да бъде,но по този начин външният ми хард диск не се изключва и си върти постояно?Въпроса ми е може ли да му стане нещо на хард диска,да се прецака или нещо такова като се има предвид че той е много тих и шума не ми пречи а ми писна всеки път да вадя USBкабела или да изключвам пуканката от захранването ?
    Можеш да го гасиш с Power+Delete, но после за да го пуснеш също ще трябва да ползваш копчето отзад. Иначе на диска ти нищо не може да му стана ако се върти нонстоп. Прочети колко часа работа му дават и ще видиш, че няма от какво да се тревожиш.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #806

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Иначе на диска ти нищо не може да му стана ако се върти нонстоп. Прочети колко часа работа му дават и ще видиш, че няма от какво да се тревожиш.
    Даже за един диск е по-добре да работи непрекъснато отколкото да се спира и пуска постоянно - при развъртане се износва най-много. Естествено не трябва да прегрява

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    38
    #807

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Благодаря ви много за информацията.Няма да го спирам повече. Само стендбай.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    120
    #808

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Цитат Първоначално публикувано от martinnb
    Благодаря ви много за информацията.Няма да го спирам повече. Само стендбай.
    Ако се заслушаш - при натискането на червеното копче, захранването на диска отпада за кратко, което също не е много добре. Не знам защо не го оправят тоя проблем. Аз изобщо не го спирам - гася само телевизора.

    ethernall, знам че слагат фирм. на а-100 от а-110, но не мога да ти помогна в момента с конкретен линк. Някъде бях мярнал упътване от няколко стъпки за процедурата.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #809

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Интересуваме дали Попкорна 110 има вграден хард диск или трябва отделно да се купува?
    Ако има вграден в него хард с каква големина е?

    Благодаря предварително!

  18. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #810

    Re:POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Цитат Първоначално публикувано от veni
    Интересуваме дали Попкорна 110 има вграден хард диск или трябва отделно да се купува?
    Ако има вграден в него хард с каква големина е?

    Благодаря предварително!
    Няма. На мен ми го монтираха и конфигурираха вносителите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 236
    Последно: 26-11-18, 21:50
  3. Продавам Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От patzi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 17:33
  4. Popcorn Hour A400 Media Player мултимедиен плеър
    От asiurib във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-08-14, 16:19
  5. Media Player Popcorn Hour A-200
    От popcornhour във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 777
    Последно: 15-07-13, 20:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе