Страница 95 от 119 ПърваПърва ... 45859394959697105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,411 до 1,425 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1411

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    @amonev -> има нова бета на фирма на Ме4ката и се надявам в официалният релийз да се управени тези неща. Дай линкове на фирмите на "Патриота" да видим за какво иде реч, че нямам нерви да ги търся ...
    Здравей, ето линка: http://www.patriotmem.com/forums/sho...&postcount=807

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    6
    #1412

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    @ermak Може да пробваш да сложиш джъмпер на диска м/у пинове 7-8 дали тогава плеъра ще го форматира и как ще работи с него.

    Според мене най-доброто което може да се направи по въпроса е да смениш диска с WD20EADS - тоя с 32МБ кеш и без адванс формат. Проблема е че на сайта на jarcomputers тоя диск го няма. Освен да отидеш на място и да им дигнеш един скандал: или да ти го сменят или да ти връщат парите.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1413

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Джъмпера на помага. Той е само за ХР.
    EADS дисковете отдавна не се произвеждат и ги няма по магазините.
    Би трябвало да работи добре ако първо го форматираш под Win 7 и след това в плеъра.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    39
    #1414

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Би трябвало да работи добре ако първо го форматираш под Win 7 и след това в плеъра.
    Точно така направих

    1. Закачих Diva към компютъра като външен хард, чрез кабела в комплекта.
    2. Аз съм с Windows 7, отидох при: Control Panel - Administrative Tools - Computer Management - Disk Management - Форматирах харда на NTFS.
    3. Включих Diva обратно към телевизора и при самото пускане тя ме попита дали искам да форматирам открития хард.
    4. След форматирането всичко ми се показа, прехвърлих няколко филма - тръгнаха си нормално.

    За сега всичко работи с този модел:
    2000GB WD Caviar® Green™, SATA2, 7200rpm max, 64MB (User Sectors Per Drive 3,907,029,168 - 4K демек)
    Дали в последствие ще имам някакви проблеми не знам... ще пиша пак ако има нещо по въпроса с харда.

    Иначе има и друг начин, който разправяха в тази тема:
    http://www.acryan.com/forums/viewtop...STERN&start=20
    Аз не съм го тествал, но ето все пак за какво става въпрос:
    - Слагате стар Firmware, който може би ще ви позволи форматиране на харда, чрез Diva опцията.
    - Слагате си по-нов Firmware, според вашите нужди.
    --------------------------------------------------------

    Сега да попитам и нещо друго
    Аз съм с Firmware v7.0.14.r3240 на "Дигитален свят", но не ми работи радиото.

    Искам да си сложа Firmware, който да може:
    - Да пуска радиото
    - Да му сменя субтитрите
    - Да му сложа metafeeds
    - ThumbGen да работи - защото сега на Firmware v7.0.14.r3240, със SLOW бутона ми излизат картинките ама не мога да ги сменям от една на друга със стрелките и не мога да пусна филма (докато му гледам снимката).
    - Горе долу да бъде стабилен - да няма чак толкова много бъгове.
    ----------------------------------------------------------
    - По възможност да има български език (не съм преритал чак толкова за това, но все пак...)
    - По възможност да работи с TViXiE
    - По възможност да работи с YAMJ

    Не искам да ми казвате как да сменям шрифтове, да слагам metafeeds и такива.
    Аз ръководството за тия неща съм го видял.
    Просто ако може да ми кажете на кой Firmware ще е най-добре да ги правя тия неща .

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1415

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Лошото е, че проблемите се явяват като се понапълни диска.
    Все пак опитай още сега да го натовариш с копиране и торенти. Ако тръгне да забива или да показва много ниски скорости значи не се е получило.

  7. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #1416

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    @ermak -> пробвай с фирмуери 4318/4318+drv2388/4318+drv2388 + freespace optware, мисля че ще удовлетворят изискванията ти. В последната модификация специално е добавено още място в служебния партишън за optware soft, но той се инсталира допълнително в зависимост от това кой какво иска.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    39
    #1417

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Инсталирах Firmware 4318+drv2388 optware след това форматирах харда през
    дивата отново (за по-сигурно предполагам) и естествено имам няколко въпроса

    1. Когато изгасвам дивата от дистанционното лампата свети в червено, а преди нищо не светеше на стария Firmware.
    Нали това си е така, просто си свети в червено?

    2. Когато отида на меню FEEDS - NEWS там има ADD URL.
    Може ли да ползвам rss от български сайтове и има ли нещо по специално по адреса им? След това възможно ли е да ги изтривам от листа, защото на предния ми стар Firmware не видях да има Delete.

    3. В това мнение има тези неща:
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg427908

    1.Смяна на шрифта:
    2.Инсталиране на Optware /същия представлява богат набор от програми/:
    3.Смяна на Busybox с последната версия:
    4.Инсталиране на Metafeeds /достъпа е чрез менюто в Internet feeds/:
    5.Инсталиране на Info site / интерфейса се намира на http://Diva IP/cgi-bin/system.cgi/
    6.Направа на директория за запис от Интернет радиата /само за фирм 4107 от Плейон/:
    Аз сега като съм с Firmware 4318+drv2388 optware предполагам, че няма смисъл да го инсталирам optware, защото вече си го има вграден?
    Ще сложа евентуално само Metafeeds, но се чудех за какво служат тия неща: Busybox, Info site?

    4. Инсталирах Transmission пакета, като следвах това:
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg433366
    После инсталирах тази програма: Transmission Remote GUI, пиша си IP на дивата и порта 9091, името root и без парола, но ми излиза това:


    Не мога да се свържа... дали съм прецакал нещо по време на инсталацията на Transmission?

    Иначе сега тоя Firmware като гледам на пръв поглед е много много по-добре от стария ми... и визуално и като опции .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #1418

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Едно разяснение може ли?
    Това "TrueHD/DTS/DTS Master Audio Passthrough: (via HDMI/SPDIF) -> не се поддържа от RTD1073DD (това е нашата "Дива")" как де го разбирам? Че по никакъв начин не може да се изкара DTS Audio от това устройство ли или какво? Как си връзвате Дивите тогава - от къде изарвате звука? Или си се примирявате със стерео, а?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1419

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Само HD форматите не се поддържат от чипа. DTS/DD си излизат цифрово. За 5.1 ти трябва ресийвър/домашно кино с декодери.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    89
    #1420

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    за колегата ermak

    Лампата свети в червено - Така е

    Firmware 4318+drv2388 optware няма инсталиран optware. Ще трябва да си инсталираш каквото искаш, както си направил с трансмишъна

    Препоръчвам ти да си сложиш Infosite ( много полезно нещо ) както е указано в посочения от теб пост.

    Относно Transmission пакета
    пусни през телнет /opt/bin/transmission-daemon -f -g /opt/home/transmission/.config/transmission-daemon
    след което намери фаила settings.json редактирай го и сложи IP-то на рутера или това през което излизаш в white list

    по подробно тук http://mybookworld.wikidot.com/transmission
    и тук https://trac.transmissionbt.com/wiki/EditConfigFiles

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    12
    #1421

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Днес се сдобих с плеърчето и след първоначалната ми радост веднага изникна проблем ! Не иска да се разбере със следния /чисто нов/ диск 500GB SEAGATE SATA2/7200/16MB ,в смисъл че в менюто за форматиране /и във всички останали естествено/ не показва да има диск. Като вляза в системната информация обаче изписва данните на диска ! Къде да търся проблема,в плеъра или в диска ??
    П.С Едва ли има значение че понеже в опаковката на диска липсваха винтчета за захващането ползвах тези от капака на плеъра /на кръст/ колкото да го захвана за проба а самия капак не беше завинтен но беше сложен върху една книга да стои затворен !

    Да допълня в темата вместо да я трия Значи както се и очакваше след форматиране на диска на компютър и закачането му на Дивата всичко си дойде на място Както изглежда е добре дисковете /новите/ първо да се закачат на комп за формат и след това да се слагат в плеъра ! Колегата писал след мен е познал веднага причината

  14.  
     
  15. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #1422

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Форматирай диска първо на компютър и пак пробвай... че сега като е съвсем нов си няма дори и партишън таблица, най-вероятно и това може да е проблем (а може и да не е - не съм пробвал с неинициализиран диск).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    39
    #1423

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    @svezar

    Щом е чисто нов хард значи не е форматиран.
    Щом и Diva не ти дава от менюто форматиране, пробвай това:

    1. Закачих Diva към компютъра като външен хард, чрез кабела в комплекта.
    2. Аз съм с Windows 7, отидох при: Control Panel - Administrative Tools - Computer Management - Disk Management - Форматирах харда на NTFS.
    3. Включих Diva обратно към телевизора и при самото пускане тя ме попита дали искам да форматирам открития хард.
    4. След форматирането всичко ми се показа, прехвърлих няколко филма - тръгнаха си нормално.
    На мен ми помогна тоя начин.

    @hajigeo

    Благодаря! След като инсталирах Infosite направо се преродих - то всичко само си се прави, вместо да се мъча като куче да инсталирам ръчно пакетите... направо останах супер доволен! Велико!
    Сега само ми остана Transmission Remote GUI да го настроя и там онова settings.json, защото изпитвам известни затруднения с командите.
    Влизам си с телнет всичко точно, пиша това: /opt/bin/transmission-daemon -f -g /opt/home/transmission/.config/transmission-daemon
    След това стигам до тука:

    Как сега да почна да преправям settings.json ? От тука: http://mybookworld.wikidot.com/transmission пробвах да пиша:
    "rpc-access-control-list": "127.0.0.*,192.168.1.*",
    "rpc-whitelist": "127.0.0.1,192.168.1.*",
    Като си смених моето IP на 192.168.2.* иначе съм дал статично IP на дивата 192.168.2.110.
    Обаче след това:

    Незнам дали правя нещата както трябва, не съм се занимавал много с телнет и командите му.
    Имам чувството, че не мога да преправя settings.json

    Имам и един друг въпрос:

    - Къде се пази информацията за новите шрифтове, metafeeds, пакетите и всички останали настройки? На харда или някъде на друго място в самата Diva? Интересува ме, понеже искам да знам след форматиране на харда или преминаване към друг Firmware дали ще ги има. А пък и ако нещо прецакам с тия команди да мога да си почна на чисто.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1424

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    След смяна на фирм-а нищо не се пази.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    12
    #1425

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    [quote=ermak ]
    @svezar

    Щом е чисто нов хард значи не е форматиран.
    Щом и Diva не ти дава от менюто форматиране, пробвай това:

    На мен ми помогна тоя начин.[quote]
    @svezar


    Не става понеже и като го закача на компа не ми показва че имам хард ! Днес ще го занеса на един познат да го форматира на настолния че с лаптопа ми няма как да стане и после ще видим дали ще тръгне !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе