Страница 108 от 194 ПърваПърва ... 5898106107108109110118158 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,606 до 1,620 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #1606

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от juspar Виж публикацията
    Тоест това неравномерно трупане на скреж е нормално,така ли?
    Не е нормално. На мойта Тошиба 281 UDR на третата зима се появи подобна ивица без скреж. Обадих се на фирмата, дойдоха хората, че машината беше още в гаранция. Източиха и измериха каличеството фреон - беше точно. Вакумираха, замериха налягане, температури - според резултатите всичко беше в нормални стойности. Но ивицата така и не изчезна. По отношение на отопление аз не виждам да има промяна, т.е. климатика си топли както преди, консумацията е нормална. Но факта,че първите две зими нямаше подобна ивица показва, че има нещо, което не е нормално /според мен/.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1607

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Как ще ми дефроства на +5гр еб.ти и климатика смотан.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1608

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Абе, като чета в последно време, и гледам моите дъртаци направо се чудя какво става.Ни дефрости, ни някакви други проблеми имам.В къщи имам 5 машини - трите ми машини от подписа, вече второкласници, другите две, дето са на долния етаж на къщата /едно ГРЕЕ 2000 и ДЖЕНЕРАЛ 09USB/ вече третокласници, а на вилата сигурно вече е средношколец, ама такова чудо няма.Дали новите модели са проблема, дали монтажниците вече не стават, дали е въпрос на преценка на машина и място на монтаж, ама не вървят на добре нещата.Аз през зимата дефрости виждам рядко на половината машини, какво остава сега.
    Премести си климатиците в Лом на ниски температури, висока влажност + мъгли и те ще се покъсат от дефрости. В Ямбол зимата е много мека.
    ------------
    Цитат Първоначално публикувано от juspar Виж публикацията
    Тоест това неравномерно трупане на скреж е нормално,така ли?
    Неравномерното заскрежаване е нормално и вероятно се получава защото държиш климатика на 21 градуса. Компресорът сигурно постоянно включва и изключва.
    Когато компресорът спре, питата малко се нагрява и скрежът се топи там където са ивиците.
    А честите дефрости вероятно са заради по-чувствителен датчик.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1609

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Така си мислиш.Работили са при всякакви температури до -22 градуса и всякакви мъгли без никакви проблеми.Кой дефроства по.често, кой на месеца веднъж, но си топлят без какъвто и да било дискомфорт.Като гледам, дори ХИТАЧИ-то ми работи по-добре от повечето по-висококласни от него машини.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1610

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    В Ямбол даже Мидеите работят до -20 и топлят, там зимата е като есен. Това не може да е критерий за да ги сравняваш с машини от висок клас. Ти си от друг климатичен пояс.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1611

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Преди да го снимам работеше на 23гр и около 600вата отвън беше 4гр,наблюдавах го нито веднъж не изкл. компресора, за това отворих и към другата стая.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1612

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Искаш да кажеш, че компресора работи без да спира и пак се образуват такива ивици скреж?
    Ако е така, не е нормално. Прилича ми на загуба на фреон.
    bobbyap одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1613

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    според мен е напълно нормално за климатик с 20 кила външно тяло напънат на 600 вата при +5 да заскрежава така и да дефроства .. в момента моите 3 климатика взети заедно не харчат 600 вата ,навън е +4

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1614

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Въобще не е нормално.Има сериозен проблем.
    Jack Krauser одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1615

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    най-скучната и малка тема във форума ще е-НЕДОВОЛНИ ОТ ЯПОНСКИ КЛИМАТИЦИ
    Alexi одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1616

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    според мен е напълно нормално за климатик с 20 кила външно тяло напънат на 600 вата при +5 да заскрежава така и да дефроства .. в момента моите 3 климатика взети заедно не харчат 600 вата ,навън е +4
    Ако компресора включва и изключва е нормално. Но ако работи без прекъсване изобщо не е нормално да прави такива ивици- трябва цялата пита да е равномерно побеляла. Тези ивици показват, че на редовете без скреж няма топлообмен по някаква причина.

    juspar, задай му 23-24 градуса и примерно 2-ра степен на вентилатора за да не изключва компресора. Остави го да работи така 1 час и ако пак направи такива ивици отвън, направо се обаждай във фирмата да дойдат да си го видят, защото не е нормално.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 11-12-15 в 13:44.
    emil vasilev одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1617

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    В Ямбол даже Мидеите работят до -20 и топлят, там зимата е като есен. Това не може да е критерий за да ги сравняваш с машини от висок клас. Ти си от друг климатичен пояс.
    Бъркаш, ама няма значение, здраве да е.Кои машини са от висок клас, вашите ли.Кога твоите започнат да работя като III серия или като LDC, драсни два реда.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1618

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Сега съм му задал 25гр при +5 отвън и бачка на около 1300вата,отворил съм и към другата стая да го видя дали пак така ще со нашари външното!

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1619

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Новите климатици от нисък и среден клас са значително олекотени.

    Аз това лято препоръчах на мой познат Шарп 9GHR за 23.5 квадрата помещение и засега е доволен.Няма и дефрости.Температурите под нулата засега не са падали, но до+2 градуса падаха няколко пъти, а от една седмица поне 3-4 дни сутрин към 7-8'00 часа беше +2 до +2.5 градуса.И аз все още нямам дефрости.

    Забелязал съм обаче минали години, че когато се задържи температурата 5 или повече дни при минусови температури дори и през деня, след това когато ги качи над нулата съм имал дефрост на подовият дайкин дори на +5 градуса.Не съм сигурен, но дори веднъж мисля дефроства и на + 7 градуса.


    Тази зима от трите ми климатика нито един не е дефроствал дори и 1 път.Не е имало и отрицателни температури де.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1620

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Зимата още не е започнала. Тепърва започва. До сега беше топло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе