Страница 109 от 194 ПърваПърва ... 5999107108109110111119159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,621 до 1,635 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #1621

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от juspar Виж публикацията
    Това е 2мин преди дефроста на какво се дължи
    По същия начин изглеждаше моя LEC само преди няколко дни! ...Беше доста влажен въздуха във Видин и май над 5 гр.а съм го хващал и преди да заскрежава на ивици при подобно време! Не съм обърнал внимание, но предполагам е изключвал компресора тогава. Иначе си заскрежава равномерно, като стане по-студено/пред прозореца ми е/. Откакто се вдигна мъглата и задържаха ок. 3-5-7 гр. постоянно прикапва и е мокро под него, без да заскрежава и да влиза в режим на дефрост! .... но ми прави впечатление, че е мокро под всяко работещо външно тяло по фасадите и явно си е всичко най-вече от времето.TEST

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1622

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Колега Juspar,какви са тези 600 в.а сега и 1300 в консумация,че той трябва да ти изпържва врата.Помещението ти с какви загуби е .А и за машина с номинална консумация от 1050 в,не смятам че се товари при 600 в.В едната стая климата не беше пускана от 3 дена,пуснах го преди малко при вътрешна 18 гр ,задание 23 гр ,форсира до 1100 в за няколко мин,после си спадна.Навън на терасата ми е 1-2 гр с прилична влажност,но скреж по питата не видях.Но явно зависи от климатика,на работа имаме две мидеи колони,работещи в 1000 кубика с големи топлозагуби.Тези дни настроени на 25 гр и външна около 5-6 гр,дефростват на всеки час,оплаках се от майстора който ги поддържа и вика ,много е влажно времето и климатиците са много малки за обема на помещението.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1623

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Вдигнах му темп.от 22гр.на 25 та докато навакса вдигна на 1300вата,защото един от колегите във форума ме посъветва така за да не изключва компресора та за това да трупа скреж на ивици.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1624

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    А преди това ,постоянно ли държеше 600 в. или пак докато навакса ,тея 22 гр.600 в. са си доста консумация при външни темп от 3-4 гр.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #1625

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Моя франкенщайн при 3-4 гр. вън с 250-300W поддържа 22гр. в помещение 25кв.м. Не заскрежава вън, като го дам на 30 гр. и за дестина минути ги вдига. Не побелява понеже е с външен топлообменник от две външни тела и питата е дебела около 5см. и рзмери на 18ка. Иначе другото е AQV12ABA. Фреона е 1450 гр.-R32 и R125 съотношение 2:1.
    Този пост е редактиран от goschas; 11-12-15 в 23:08.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1626

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Даже бих казал +5+7гр.слизаше и на 500вата,но през повечето време 600-700 вата,но както съм писал по-напред за да не изкл.компресора,съм отворил вратата към другата стая та затова,иначе през други дни съм го виждал да слиза и до 270-300вата,ама тогава не топли.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #1627

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    В момента влагата е много ниска навън и франкенщайн с две външни и едно вътрешно тяло не ще да дефросва колкото и да го товаря.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1628

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Снощи за първи път при мен падна под нулата и машината ми, стар модел МЕ, много ме изнерви. В 3 ч ме събужда ФЪССС, дефрост, много кратък. Викам
    си явно вън е под 0, сега ще ме събуди и в 5.30 ч. Това му е обичайния график, при отрицателни т., дефрост през 150 мин, вече пета година. Само 1-2 пъти при комбинация с мъгла размразяваше по-често, но тогава заскрежаваше и дефростите бяха дълги. Снощи обаче нямаше мъгла, но като ги подкара през 1 час, кратки, без да е видимо заскрежен. Не е натоварен, работи на минимум, поддържа 19 гр, вентилатор med. Питам се защо изпуска толкова рязко и шумно налягането, при положение, че работи на минимум. Да не би причината да е това, че е с висок мин-1.3 kw. Някой друг снощи да си е псувал машината ?!?

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1629

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    При мен тази година панасоника ми няма проблеми с дефростите - размразява само при необходимост. До сега не е правил излишен дефрост.
    При температури около 0 градуса и ниска влажност, прави дефрост по 1 път на ден. Ето как е питата преди дефрост:


    Преди няколко дена имаше мъгли с много висока влажност и температурите бяха около 2 градуса. Тогава дефростите зачестиха - веднъж на няколко часа, но това е нормално. Държа го на 22-23-24 градуса, и компресора си работи нон-стоп на ниски обороти.
    Сега съм доволен как работи по-равномерно и рядко размразява. А не като преди, тъкмо затоплеше малко и почваше с безмислените дефрости.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 18-12-15 в 15:17.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1630

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    И при нас тея дни сутрин е хладно и дебна новия Samsung да му видя дефроста ,ама още се държи и не иска да пуфка .Сутринта беше минус 2-3 гр на терасата,с доста влага според термометъра,покривите на къщите и стъклата на колите бяха яко заскрежени.И по климатика като че ли имаше съвсем малко скреж ,но нямаше дефрости.Може би оказва влияние сравнително слабото натоварване,при задание 23 гр ,за 3 часа сутринта от 3 до 6 в най студеното е изразходвал 1 кв.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1631

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Рокер, Джак от къде сте? Хубаво е да се знае за кои регион говорим все пак. И в какво се състоят промениете които си направил по Панасоника? Температурния датчик на външното ли беше преместил?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1632

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    От Варна съм.Тази сутрин е минус 3 и над 80 % влажност.Питата е леко заскрежена,но дефрост не е правил.Консумация от 3 до 6 тая сутрин 900 в,задание 23 гр.

  16. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1633

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    В Бургас сутринта в 5часа беше -5 гр..Климатика направи дефрост ,вдигна до 300W .Дефроста продължи около 4 мин.Климатика е настоен на 23гр ауто вент. в 17кв.+отворена врата към детска 13кв.Консумацията беше към 500W.После леко заскрежи но не влезе в дефрост.Та направи ми впечатление че в долната част не беше обледен-това втория път.Преди да му удължа тръбния път ми се струваше че обледява цялостно.Това нормално ли е според вас.P.S.не става въпрос за вертикалната ивица.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #1634
    Така изглежа тази сутрина панасоника ми е12qke -5 градуса и сравнително гъста мъгла,дефрост не е правил,до -7,8 градуса са много редки или никакви дефростите след това стават по-чести.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    spas.slavchev одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1635

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от peshaka Виж публикацията
    -5 градуса и сравнително гъста мъгла,дефрост не е правил
    Това да го видя, няма да го повярвам. Все пак, ако е така, някой би ли ми обяснил как е възможно да се случи.
    chachoto, niksan552 и tony34al харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе