Страница 45 от 55 ПърваПърва ... 354344454647 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 822

Газов котел - мнения и препоръки 2009г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #661

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от ror
    на конвекторите им дават нужен по-голям дебит при 70* спрямо 50* с 20%, така че..
    Обратно!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #662

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Да, грешката е моя - дебита на помпата на котела и 1000-1200 L/h, а не L/min.

  4. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #663

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Обратно!
    или обратно http://www.silpbg.com/techspec.htm до колкото разчитам таблицата, иначе и аз си мисля като теб.

    Лазар, между другото, на кръга за БГВ на Вайлант VU слага ли се спирателен кран или нещо друго на постъпващата или връщащата се вода към серпентината?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #664

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    И по-точно колко е?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #665

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    В окомплектовката на Vaillant за връзка на едноконтурен уред с бойлер пристига фабричен фитинг с вграден възвратен клапан, който се монтира на връщащата вода на бойлера.

  7. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #666

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    ще проверя утре, ама не се сещам да има подобна джаджа, да не би да се плаща допълнително

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #667

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    какво е поръчано? Това идва с окомпллектовката на бойлера. Ако си с друг бойлер, ще се наложи да монтираш такъв.

  10. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #668

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    бийлера не ми е на Вайлант, значи джаджата върви с бойлера. Инсталатора ми поръчал и арт.306257 -Датчик за серпантинен бойлер, което не знам защо ми е. Котела нямя ли си вътрешен датчик за водата към серпентината?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #669

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Инж.Нейчев, за дебита на помпата в ръководството на котела има графика и не мога да преценя точно колко е. По абсцисата е разхода в L/h, а по ординатата напор в mH2O. 1200L/h e при напор около 2,7-2,8 mH2O. Не знам какво означава това.
    Сега да споделя първи впечатления от работата на вентилаторния конвектор. С две думи - малко шумен, но много ефективен. Какъв ще е разходът на газ не мога още да кажа - трябва по-дълго наблюдение, но би трябвало да падне, защото без конвектора сутрин котелът се включваше към 7:00 часа (от икономичен режим към конфортен или от 18* към 22* в стаята) и достигаше 22* в стаята за около 2-2,5 часа при температура на водата 55*. С конвектора това стана за половин час при температура на водата 50*, и котелът изключи. И в двата случая котелът работи на минимална мощност и затова разходът му може да се приеме за константа. По нататък ще наблюдавам и ще пиша.

    Поздрави!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #670

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от ror
    бийлера не ми е на Вайлант, значи джаджата върви с бойлера. Инсталатора ми поръчал и арт.306257 -Датчик за серпантинен бойлер, което не знам защо ми е. Котела нямя ли си вътрешен датчик за водата към серпентината?
    Датчикът е задължителен. Той отчита температурата на водата в бойлера, за да може котелът да прецени кога да включи или спре циркулацията през серпентината. На кръга не БГВ е добре да се сложи кран и филтър

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #671

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Здравейте! Харесвам коментарите, но колкото повече чета, толкова повече се колебая. Прекараха ни газ (което мислех, че ще е трудно) и трябва да си избера марка котел (двуконтурен) и съответно фирма. По принцип апартамента е 120 кв. м. (тухлен, старо строителство, изолация, дограма), но основно живее 1 човек, така че ще отоплявам една стая приоритетно. Познат ползва котел Фероли - кондензен и е доволен. Намерих дистрибутора за Варна, но той ми препоръча вместо котел на газ да си купя такъв на ток - щяло да ми излиза по-евтино. Газифицирани са още двама съседи - единият с Вайлант, другият с Теси. Още не са пуснали газ, така че нямам отзиви за тях. Много моля за съвети!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #672

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    1200 L с остатъчен напор 2.7 м Н2О или по простичко казано - можеш да въртиш в инсталацията си 1200 литра ако съпротивлението й е максимум 270 mbar.
    Сега виж колко е съпротивлението на конвектора и към него прибави: съпротивленията на тръбата която го свързва, вентилите към него и към колектора, вентилите около котела и така ще получиш цялото съпротивление в този участък на инсталацията.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #673

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Датчикът е задължителен. Той отчита температурата на водата в бойлера, за да може котелът да прецени кога да включи или спре циркулацията през серпентината. На кръга не БГВ е добре да се сложи кран и филтър
    Извиниме Лазар, но няма нужда от кран и филтър. Та нали това е водата, която котела си върти през инсталацията - просто е излишно, само ще натовариш цената на инсталацията.
    Аз съветвам да не се монтира нищо!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #674

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Инж.Нейчев, благодаря за разяснението, но нямам идея как да определя тези съпротивления.

    Поздрави!

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #675

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2009г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Извиниме Лазар, но няма нужда от кран и филтър. Та нали това е водата, която котела си върти през инсталацията - просто е излишно, само ще натовариш цената на инсталацията.
    Аз съветвам да не се монтира нищо!
    Водата е същата, но трасето е друго - през серпентината, от която могат да се отделят парчета ръжда, люспи варовик, които да попаднат в топлообменника, ако бойлера се намира над котела. Даже вчера пуснахме такъв едноконтурен котел със стар бойлер 200л Татрамат, който преди това беше работил в стара стоманена инсталация с чугунени радиатори. Серпентината му е от тръба 1 1/4" - колкото и да я промиваш, наслоена ръжда - колкото искаш. Оскъпяването е около 10 лева, така че аз си слагам.
    Цитат Първоначално публикувано от Mima.gaz
    Здравейте! Харесвам коментарите, но колкото повече чета, толкова повече се колебая. Прекараха ни газ (което мислех, че ще е трудно) и трябва да си избера марка котел (двуконтурен) и съответно фирма. По принцип апартамента е 120 кв. м. (тухлен, старо строителство, изолация, дограма), но основно живее 1 човек, така че ще отоплявам една стая приоритетно. Познат ползва котел Фероли - кондензен и е доволен. Намерих дистрибутора за Варна, но той ми препоръча вместо котел на газ да си купя такъв на ток - щяло да ми излиза по-евтино. Газифицирани са още двама съседи - единият с Вайлант, другият с Теси. Още не са пуснали газ, така че нямам отзиви за тях. Много моля за съвети!
    Ами правилно ти е отговорил колегата - за една стая си вземи маслен радиатор за 70лв или пък газов конвектор за 400лв и си отоплявай едната стая. Газовият котел не може да работи само за една стая.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 55 ПърваПърва ... 354344454647 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  3. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе