Страница 10 от 166 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #136

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Еми така е. Изолация/добра/ + кондензен котел се получава разхода ,който търсим .Ама нали ние търсим дяволчето да го .....
    Защото пусто се ни гони липсата на парички.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #137

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Кондензния котел е скъп и често не може да се ползва пълноценно в кондензен режим, защото са нужни доста големи радиатори, които да могат да топлят при ниската температура на топлоносителя. Проблема се решава с вентилаторни конвектори, но те също са доста по-скъпи от обикновените радиатори. Така че, според мен, обикновен котел с добре изчислена и направена инсталация + добра изолация е правилната формула.
    JKanchev и tony34al харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #138

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Помагайте хора.
    Газов котел Unical Estral работи от 8 години. Проблем с БГВ - не затопля равномерно БГВ като прекъсва горенето в горивната камера, след около 10 секунди запалва отново и така на всеки 10 секунди - получава се редуване на топла и хладка БГ вода. Сменени платка и топлообменник - резултат никакъв. нормализира се подаването само когато е намален дебита на БГВ до 5-6 литра на минута. В режим отопление работи нормално.
    Ако някой може да даде съвет ще го почерпя подобаващо.
    BODURSKA87 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #139

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Провери датчика за дебит.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #140

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    това така нарчения флусостат ли е - ако е повреден не трябва ли да ми изписва грешка на дисплея

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #141

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да, мисля, че флусостат беше. А за грешка не знам. Зависи каква е повредата.
    raintech одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #142

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте.
    Да ви попитам когато стайния термостат е примерно на 22 С а котела е нагласен на 73 С изходяща вода,амощността му е на 70% в киловати незнам точно колко е котела е Radiant RBS24.Когато го пусна да набере зададената температура.първия път няма проблеми не прегрява но втория или третия може би прегрява и котела изключва а стайния термостат си стои с пламъчето,а даже се случва на третия път все едно токов удър го спира,не върти и помпата даже а малко след това завърта.Радиаторите ми са около 14-15KW-та 80бр глидери Калдо Н-600 + лира 900W.Много ще съм ви благодарен за някой друг съвет относно проблема че вече незнам какво да правя.Благодаря ви.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #143

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Можеш ли да намалиш мощността на 60% и да пробваш пак. Прилича на газов клапан, ама трябва да се види ор специалист

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #144

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря за бързия отговор.Ще го направя знам как става то тия Овергаз май разбират колкото мен.Някой да знае добър специалист в Русе да сподели ще съм му благодарен.Благодаря и за бързото отзоваване.Май сами трябва да се оправяме с нашите системи много малко са специалистите останали в бг.Отдавна чета форума но скоро се регистрирах и общо взето като чета ако бях го намерил на време форума сам щях да си изгряда всичко освен котела и медната тръба но уви свършен факт сега ще преправяме. Топли месци и малки сметки ви пожелавам.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #145

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте на всички в този форум,

    И аз бих искала да се включа с молба за мнение и съвет. Първо да разкажа и за нашата газова система: от тази зима ползваме газов котел Bosh Gaz 7000 с терморегулатор FR 100, отопляема площ - 65 кв.м., монтирани радиатори 3 бр и една лира - общо 40 глидера с H60 см. Температурни нива: сутрин от 07.00 ч. - 15 гадуса режим Антифрост, от 18.00 ч. - 20 градуса режим Отопление и от 22.00 ч. - 18 градуса режим Икономия, като в събота и неделя от 07.00 поддържаме 20 градуса до 22.00 - след което пак 18 градуса през ноща. Апартамента е студен, миналата зима не успяхме да се стоплим с климатик и затова минахме на газ. Разхода за двата месеца, през които използваме котела е съоветно 245 и 275 кубика. Моля, да кажете дали е нормален този разход за изминалите месеци и тези температурни нива. Четох една тема точно за точи модел котел - как да се настрои и т.н., но ние поне досега не смеем да бърникаме в котела, защото нищо не разбираме все още. Надявам като почета още малко в този форум да вляза в крачка с някои от нещата, но засега ще се радвам на препоръки относно намаляване на разхода. Да кажа още, че в стаята, в коят не е програматора температура е по-ниска и е по-некомфортно - моля да кажете каква може да причината.
    Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    10
    #146

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от mario Виж публикацията
    Помагайте хора.
    Газов котел Unical Estral работи от 8 години. Проблем с БГВ - не затопля равномерно БГВ като прекъсва горенето в горивната камера, след около 10 секунди запалва отново и така на всеки 10 секунди - получава се редуване на топла и хладка БГ вода. Сменени платка и топлообменник - резултат никакъв. нормализира се подаването само когато е намален дебита на БГВ до 5-6 литра на минута. В режим отопление работи нормално.
    Ако някой може да даде съвет ще го почерпя подобаващо.
    един колега беше така но при слагането на котела още ,не му бяха сменили дюзата на горелката за метан,а тя била за пропан бутан мисля че така ми беше казал

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от metaxa19 Виж публикацията
    Здравейте.
    Да ви попитам когато стайния термостат е примерно на 22 С а котела е нагласен на 73 С изходяща вода,амощността му е на 70% в киловати незнам точно колко е котела е Radiant RBS24.Когато го пусна да набере зададената температура.първия път няма проблеми не прегрява но втория или третия може би прегрява и котела изключва а стайния термостат си стои с пламъчето,а даже се случва на третия път все едно токов удър го спира,не върти и помпата даже а малко след това завърта.Радиаторите ми са около 14-15KW-та 80бр глидери Калдо Н-600 + лира 900W.Много ще съм ви благодарен за някой друг съвет относно проблема че вече незнам какво да правя.Благодаря ви.
    И аз съм със същия котел колега,водата на парното съм я сложил на 60 градуса и няма проблем

    - - - Обновено - - -

    имам питане дали някой се е сблъсквал с такъв проблем котела ми е Радиант RBS24 Elite от седмица не може да се регулира битовата вода,все излиза гореща и човек неможе да се изкъпе като хората преди я бях сложил на 40 градуса и без да разхлаждаш се къпехме нормално а сега трябва да пускаш и студена и повечето време минава в настройка на водата отколкото в къпане

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #147

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от шери Виж публикацията
    .......ползваме газов котел Bosh Gaz 7000 ......
    Здравей и добре дошла!

    Не е малък разхода за тези режими, температури, месеци........
    В този разход има и 20-30 куб.м. за топла вода, нали? Има ли готвене на газ?

    Каква е минималната мощност на котела?
    (Gaz 7000 W Bosch Термотехника) - виж таблицата в "Технически данни" на първия ред

    Друга полезна информация би било:
    - площ и височина на помещенията?
    - колко радиатора/глидера и в кое помещение са монтирани?
    - изолация на жилището?
    - дограма?
    - отопляващи съседи горе, долу, встрани?
    - изложение на жилището?
    - за кои месеци точно се отнася посочения разход?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #148

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Кажете накой специалист за газов котел Радиант РБС24 във Русе някой който разбира.Благодаря или при нас няма че никой не препоръчва.Мерси.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #149

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    шери, според мен е високо това потребление. Само за сравнение ще дам моя разход, който е сходен, но за 90 кв. жилище и поддържани температури 23-25* денонощно.
    Не казвам, че е от системата ти. Казваш, че жилището е студено. Това със сигурност оказва голямо влияние. У нас дори и без отопление за няколко трудно пада под 18*.
    Отговори на колега, който те е питал за повече информация.

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #150

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от metaxa19 Виж публикацията
    Кажете накой специалист за газов котел Радиант РБС24 във Русе някой който разбира.Благодаря или при нас няма че никой не препоръчва.Мерси.
    Проблема наистина си е сериозен.
    В нашият град този модел котли се предлагаше /поне по мое време когато търсих/ само от Овъргаз. Момчетата не са лоши, но като хора и реално не им влиза пряко в задълженията сервизирането и настройката на тези котли, което наистина е странно.
    За съжаление и аз не мога да бъда конкретен, но мога да те посъветвам да обиколиш някои от офисите, които предлагат такив тип уреди и там да питаш на място за сервизен специалист, който има опит с Радиант-а.
    Не се подвеждай, че представителството на Бош работят само с Бош - те инсталират, предлагат и сервизират други марки - може твоята да попадне при някои от тях от където да получиш компетентна помощ.

    Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 166 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе