Страница 60 от 166 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #886

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Затвори до край секретния вентил и го отвори на 1 оборот, максимум 1.5 оборота. Не може да не стане. Разходът ти е супер

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #887

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от lio76 Виж публикацията
    ..........
    Иначе, да от Русе съм. По акцента ли позна?
    ................
    По следната логика:
    Къща - паметник на културата /в Русе са много/, изолация 10 см. /очакване за голям студ/, газифициран център /не е Сф и Пд/ = значи е в Русе!
    При изчисленията на топлозагубата използвай Т минус 17 гр.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #888

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    И Варна отговаря на тези условия

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #889

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    И Варна отговаря на тези условия
    Бях написал и Вн, но не бях сигурен колко навътре в центъра са влезли. Предпочетох да не пиша непроверени неща.
    Лазаре, означава ли това, че центърът на Варна не е газифициран /, защото преди няколко години големи разкопки бяха по бул.Вл.Варненчик и не само там/?
    А и Вн някак си не ми се връзва с очакването за голям студ (поне не и колкото Русе и Добрич в този регион).

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #890

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Центърът има силно развита мрежа, но малко клиенти. Потенциалните клиенти са там, дето няма мрежа - закон на Мърфи. Пък иначе 10см изолация си е на мода вече

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #891

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Честита Нова 2015 година! Здраве и късмет на всички от форума!
    Този пост е редактиран от legaltk; 01-01-15 в 11:09.
    doooon и metaxa19 харесват това.

  8.  
     
  9. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #892

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    За много години! Предстои ми остъкляване на терасата.Проблема е , че на терасата е изведен комина 60мм на Бош 3000 конденз.За да излезе отвън комина трябва да направи чупка в дясно и около 1.5 метра. Удачно ли е удължаването , имали друг вариант , евентуални загуби ? Поздрави от Русе -15градуса
    Този пост е редактиран от JaR; 08-01-15 в 09:20.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #893

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Удължаването не е проблем, ако се спазва наредбата

  11. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #894

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    А къде мога да я прочета ?

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #895

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    За много години колеги и от мен!!!
    Здраве, щастие и късмет да ви съпътства във вече настоящата 2015 година.

    И понеже Русе поизпъкна в темата /която си ми е любима/ реших да споделя положението при мен:

    Припомняне:
    Жилище - 85 кв/м тухла в град Русе, Външен изцяло, кофти изложение, вече саниран със 10 см Каменна вата, 2 етаж, не топлещи съседи, сменена дограма
    Инсталация - Вайлант ТурбоТек Плюс 7-20 Кв, двуконтурен, цифрово безжично управление оригинално КалорМатик 360f, радиаторна мощ 15 Кв при 20 гр. със термо глави на радиаторите марка Корадо /панелни/

    Настояща ситуация:

    Като предишната /преди сериозното вложение санировка/ - висок разход на Газ.
    От цялото жилище /5 стайно/ отоплявам 3-и стаи със температури между 19.5 - 21 градуса, дневен/нощен режим.
    Котела е на Max - 75 гр, мощността намалена на 14 Кв /въпреки, че надхвърля значително отдаващата активна мощност/, скорост на помпата 1 /най ниска/

    Разход:
    При сегашните ниски минусови температури от рода на - 15 градуса през нощта разхода е във диапазона 10-12 куб/м на 24 часа за около 50 кв/м, което си е добра сметка за месеца.
    В различните настройки/режими на работа на котела - ON/OFF и Модулация най-голямата ми Енигма е защо във режим Модулация разхода ми е значително ПО-ГОЛЯМ???
    При ON/OFF котела малко работи, малко почива - високи градуси на изходящата, а при Модулация - 20 минути работи на ниски градуси /50 изх/ и толкова време почива. Уюта при Модулация е значително по-добър както и разликата от 20% и повече разход на Газ спрямо ON/OFF.

    Моля за мнение и съвет за настройки на котел и инсталация.
    Поздрави.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    28
    #896

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте на всички,
    искам да Ви попитам няколко неща относно моята газова отоплителна инсталация. Значи имам монтиран стенен газов котел Unical Iven 04 CTFS 28F.
    Малко информация за жилището - отопляемата площ е 55кв.м с височина на етажа 2.60м., 1-ви етаж от двуетажна къща с мази отдолу, сменена PVC дограма, без изолация. По сметки необходимата мощност за тази площ е около 11кВт, но както се вижда самият котел е с максимална мощност 28кВт (минималната му я дават около 10кВт.). В момента се отоплявамс котел на твърдо гориво, но мисля да премина на отопление с газовият котел. И така въпросът ми е: мога ли да монтирам стаен седмичен програматор на този модел газов котел и какви настройки ще трябва да се направят на котела (може би намаляване на мощността му)?

    П.п. Попитах в една фирма за стаен програматор и ми предложиха безжичен Q7RF - после видях в интернет, че има и жичен такъв модел Q7. При преглеждане на теми разбрах, че има модулиращи програматори и програматори on/off.

    Благодаря предварително за отговорите Ви.
    Извинявам се ако не съм в правилната тема.

    Поздрави.

    - - - - - - - - - -

    Забравих да Ви напиша, че отоплителната системата е магистрална (така мисля, че се казва) без колектори, с метални тръби прокарани по тавана на мазетата и изолирани с изолация и стоманени (глидерни) радиатори (мисля, с дебелина на ламарината около 3мм).

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #897

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    .............................

    Настояща ситуация:

    Като предишната /преди сериозното вложение санировка/ - висок разход на Газ.
    ...........................

    Разход:
    При сегашните ниски минусови температури от рода на - 15 градуса през нощта разхода е във диапазона 10-12 куб/м на 24 часа за около 50 кв/м, което си е добра сметка за месеца.
    ..............................
    Това самоирония ли е или сериозно?
    Колко ти е разхода за декември? Имаш ли наблюдения за по дълги периоди от време, а не само за последните 4-5 студени дни?
    Изолирал ли си тавана на апартамента?

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #898

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Това самоирония ли е или сериозно?
    Колко ти е разхода за декември? Имаш ли наблюдения за по дълги периоди от време, а не само за последните 4-5 студени дни?
    Изолирал ли си тавана на апартамента?
    Абсолютна самоирония.

    Имам сериозен проблем със разхода на газ.
    В първите години /2010-2011/ когато на 100% се топлех на ГАЗ разхода бе идентичен. Тогава основният проблем бе "студеното жилище", "не топлещи съседи", "външен апартамент" - в голямата си част и сега са актуални, но вече подплатени със една инвестиция за санировка със 10 см висококачествена ТИ със Каменна вата - разхода обаче си е инатлив и е абсолютно същият 10-12 куб/м на ден за тази малка квадратура.

    За съжаление нямам разход за по-дълъг период понеже до преди сериозните студове отоплявам семейството със климатици, а наблюдението ми е формирано за период от около 20 дни /от началото на Коледните празници/.

    Таваните не са изолирани.........

    Както писах и по-горе - драстична е разликата в разхода във различните режими на работа ON/OOF и Модулация - около 20% в полза на ON/OFF???

  17. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #899

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Твоята сага ми е известна. Точно заради теб Русе ми е направило по-особено впечатление.
    Следя форума от години и знам, че в един момент мина на климатици.
    Знам и за разликата при теб между он/оф и модулация. По тази причина миналата година пробвах при мен работа в он/оф и в модулация. Сравних резултата и разликата е много малка, но комфорта при модулация е много по-добър и се върнах пак на модулация. При мен модулацията е по външ.темп. и може би заради това разходът е много малко по-висок от разход по он/оф.

    Ясно е, че драстично си ограничил топлозагубите, радиаторна мощ имаш достатъчно и въпреки това разходът е висок. По метода на изключване остава проблемът да е в котела /в конкретната бройка/. Знам, че и работата на котела се опита да провериш и промениш, но безуспешно.
    Този модел котел е много добър избор за твоето жилище, но според мен след като всичко останало е ОК, то по метода на изключването проблемът остава да е в конкретния котел - точно тази бройка, колкото и невероятно да звучи.
    Съжалявам, но имам чувството, че дори и през лятото да го пуснеш, пак ще ти харчи 10 куб.м. на ден.

    Давам ти един лош пример със самия себе си - моят котел е с 9,6 мин.мощ., регулация по външ.темп., радиатори 13 кВт при дТ60, жилище 120 кв.м. и височина 2,80 м., целодневно темп 22,0 - 22,5 гр., изолация само 4 см. стиропор, топла вода за 3 възр. +2 деца, съседи отвсякъде /с клими/ без да отопляват редовно и всичките си стаи, модулацията работи точно както ти си описал /или на 15 мин./. Въпреки това съм доволен от комфорта и разходът за м.Декември /не много студен/ е около 228 куб.м. /изненада/, което засега ме устройва. Ако бях с твоя котел, сигурно щях да направя 400 куб.м., а би трябвало да е обратното. Изводът би трябвало да е, че проблемът е в конкретния котел.
    Вероятно ще чуем мнение и от някой от спецовете по Вайлант ......!?

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #900
    Точно в десетката колега.

    До този извод съм достигнал и аз и за това моля за компетентна, специализирана професионална помощ, съвет за проверка и настройки на Вайланта, че мн. ми падна в очите.
    Имаше слухове за големият им разход при малките котли, а при мен май се потвърдиха.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе