Страница 20 от 166 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #286

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    При модулиращ терморегулатор не е задължителен външен датчик. Калорматик 330 е без датчик - модулира по стайна температура. Калорматик 400 е с датчик - модулира по външна и стайна температура на основата на температурни криви, като заради външния датчик теглото на стайната температура в уравнението е по-малко отколкото при модел 330.
    Аз имам 400 и мнението ми е, че по-добре с Калорматик 330. Калорматик 400 е малко по-инертен заради бавната промяна на външната температура, може да бъде малко неточен - иска промяна на настройките в началото и края на отоплителния сезон (калибрация на сензорите за реална външна и реална стайна температура), което може да доведе до изстиване или претопляне на помещението.

  2.  
     
  3. MRM
    MRM е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #287

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря за отговорът.По-скоро го разбирам че е по-добре без датчик за външна темепература?
    А ако програматорът има предвиден вход за външен датчик трябва ли да задължително да се използва или може да си работи и без информацията от външният температурен датчик?
    По скоро ме интересува какво помага за работата на котлето този външен датчик и как оказва влияние на работата на котлето?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #288

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Тия работи са хубави за големи котли 200-300Квт и нагоре. За малки не.

  5. Mitsev
    Guest
    #289

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,обръщам се за съвет към всички тук относно качествата на два котела,двуконтурни-GAZ 7000 W на BOSH и
    Vitopend 100W.Чел съм много противоречиви мнения и за двата модела и се чудя кой модел да взема,все пак на Висман цената е с около 400лв.по-ниска от на БОШ.Инсталацията ми е около 12-14киловата радиаторите,реалната отопляема площ около 70 кв.м.,на три от стаите има 2см. вътрешна изолация и лятото мисля и от вън да сложа около 10-15 см.

  6. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #290

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Бош - 6-21 кВт, разбира се!
    Несравними са.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #291

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    При модулиращ терморегулатор не е задължителен външен датчик. Калорматик 330 е без датчик - модулира по стайна температура. Калорматик 400 е с датчик - модулира по външна и стайна температура на основата на температурни криви, като заради външния датчик теглото на стайната температура в уравнението е по-малко отколкото при модел 330.
    Аз имам 400 и мнението ми е, че по-добре с Калорматик 330. Калорматик 400 е малко по-инертен заради бавната промяна на външната температура, може да бъде малко неточен - иска промяна на настройките в началото и края на отоплителния сезон (калибрация на сензорите за реална външна и реална стайна температура), което може да доведе до изстиване или претопляне на помещението.
    Calormatic 400 има три възможности за настройка работата на котела по стайна и външна температура. Всичко е въпрос на настройка.

  8.  
     
  9. Mitsev
    Guest
    #292

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря на legaltk за съвета,по принцип и аз съм се насочил натам,но искам и други мнения от хора занимаващи се с тези неща.

  10. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #293

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev Виж публикацията
    Calormatic 400 има три възможности за настройка работата на котела по стайна и външна температура. Всичко е въпрос на настройка.
    1-с модулация по външна и стайна темп.
    2-термостат (on-off)
    0-без модулация по стайна темп.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #294

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте, нов съм във форума но, съм изчел де що има писано като препоръки за избора на котел и съм се спрял на Baxi luna duo-tec 1.12: Едноконтурен е и е с доста ниска минимална мощност и е на много прилична цена. Мислех си за Viessman Vitodens 300-W които има минимална мощност от 1,9kw но, цената му е почти 6000лв. Разгледах се и намерих един котел на Bosch Condens 7000 W ZSBR 16-3 който също има много добри параметри с цена наполовина на Viessman. Поразрових се още малко и попаднах на Baxi който се оказа че е под една трета от цената на Viessman и с минимална мощност от 2,2kw. Което мисля че предреши и избора ми на котел. Лятото преди да е почнал зимния сезон ако не е излязло нещо което да ми привлече вниманието към него ще си закупя Baxi. Изводите които си направих за избора на котел са:
    1: Кондензните са за предпочитане пред конвеционалните защото могат да работят и като конвеционални (и не само за това) но, не и обратното.
    2: Едноконтурните са за предпочитане ако има възможност да се сложи и бойлер.
    3: Колкото по ниска минимална мощност има котела толкова по-добре.
    4: Задължително към котела трябва да има и модулиращ седмичен програматор.
    P.S. И един въпрос относно последните постове: Програматора по външна температура може ли да работи като програматор по стайна без да се вземат показанията на външния датчик?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #295

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    4. Не е задължително
    П.С. - Може

  13. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #296

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от sreshtu Виж публикацията
    ..............
    P.S. И един въпрос относно последните постове: Програматора по външна температура може ли да работи като програматор по стайна без да се вземат показанията на външния датчик?
    За този производител и модел, за който съм писал - НЕ. Пробвал съм да откача външния датчик и програматора се побърка.
    За BAXI би трябвало да има други модели и за тях нямам наблюдения.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #297

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Знам, че цената на Баксито привлича, но искам да предупредя, че качеството на изпълнение и на вложените компоненти няма нищо общо с немското качество на Бош, Висман и Вайлант

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #298

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ясно е че има някакво съотношение цена-качество но, чак да е 3 пъти по-лош от Висмана на дали. Съотношението в модулацията на горелките: на Висман е 1/10 на Бакси е 1/7. Всъщност всеки си преценява сам за себе си, въпроса е да му се покаже че има и други варианти. Ясно е че Висман са по-добрия вариант но за 6000 ще си взема 3 Баксита и като се счупи ще си го сменя цялото и пак ще ми е в гаранция а и ще ми останат пари и да направя една страхотна почерпка.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #299

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ясно е за цената на Висмана - не мисля, че има продаден такъв в Бг:rolleyes:. Не е толкова важен процента на модулация, а колко надеждно се прави. Защото Баксито явно има евтин газов клапан и има проблеми с плавната модулация. Тази зима наблюдавах такива проблеми при 2 такива котела.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #300

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Лазаре уважавам много мнението ти и съм изчел почти всички твои препоръки за газови котли в 2 форума. Когато отидох и се поинтересувах за Бакси, консултанта ми каза че имат модел ДВУКОНТУРЕН който е с проблем в газовия клапан и трипътния винтил му е пластмасов и там давали дефект, които проблеми ги нямало в едноконтурния вариант който е с месингов трипътен вентил и по-добър газов клапан. Ако котлите които са създавали проблем са били двуконтурни не ме бърка защото аз мисля да си взема едноконтурен. Ако котлите са били едноконтурни ще се замисля дали да си взема Бакси. А за Висман има монтирани няколко котела в една кооперация в кв. Манастирски ливади и хората които ги ползват са МНОООГО ама МНОООГО доволни но, няма да отделя толкова пари за котел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 166 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе