Страница 113 от 166 ПърваПърва ... 63103111112113114115123163 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,681 до 1,695 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1681

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Като си купуваш костюм си търсиш твоя номер, а не разчиташ на факта, че може да ти скъсят ръкавите и крачолите, нали?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1682

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте отново! Някой колега с двуконтурен Viessmann може ли да сподели каква е разликата между Eco и Comfort режим за БГВ?

    В manual-a не е обяснено подробно, има 1 изречение, което горе-долу гласи, че при режим Comfort ще идва по-бързо топлата вода.
    Защо тогава не е зададено по подразбиране? Какви са плюсовете и минусите на двата режима? Мерси предварително!
    Този пост е редактиран от Creep; 21-09-16 в 12:44.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    20
    #1683

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Здравейте отново! Някой колега с двуконтурен Viessmann може ли да сподели каква е разликата между Eco и Comfort режим за БГВ?

    В manual-a не е обяснено подробно, има 1 изречение, което горе-долу гласи, че при режим Comfort ще идва по-бързо топлата вода.
    Защо тогава не е зададено по подразбиране? Какви са плюсовете и минусите на двата режима? Мерси предварително!
    Здравейте! В режим ECO водата в пластинчатия топлообменник се поддържа на температура 35 градуса, дори и без да има потребление, ако се избере режим Комфорт тази температура в готовност ще бъде 55 градуса. Това съответно означава че по-бързо ще получиш топла вода на чешмата но също така води до по-голям разход за поддържането на 55 градуса.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1684

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мерси за бързия отговор! Интересно с колко ли ще се отрази това на сметката, звучи доста примамливо...

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1685

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от T E R M E T Виж публикацията
    Здравейте! В режим ECO водата в пластинчатия топлообменник се поддържа на температура 35 градуса, дори и без да има потребление, ако се избере режим Комфорт тази температура в готовност ще бъде 55 градуса. Това съответно означава че по-бързо ще получиш топла вода на чешмата но също така води до по-голям разход за поддържането на 55 градуса.
    Малко по-различно е положението - при режим ЕСО не се поддържа топла вода в топлообменника, т.е. при този режим котелът пали само при отворен кран. При режим COMFORT се поддържа топла вода в пластинчатия топлообменник - вероятно котелът пали при 35* и гасне при 55*С, чак с такава точност не знам. Разликата в разхода при двата режима е осезаема

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1686

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Чудя се дали е нормално следното поведение: котлето е пуснато в употреба преди 2 дни, като в момента не се ползва за отопление (темп за радиаторите е на off). Температурата на БГВ е зададена на 55С, режимът все още е ЕСО. Топла вода не е ползвана над 12 часа, темп. на дисплея показва около 23-25С (не обърнах внимание). Отварям крана на топлата вода докрай, изчаквам около 50 секунди преди ледената вода да започне да се усеща хладка. Секунди след това, тръгва топла вода, която пак охладнява. Малко след това вече водата става гореща, а темп., показваща се на дисплея на котела надвишава 60 градуса (задал съм 55).

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1687

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ако пуснеш малка струя, дори и на минималната мощност на котела идва висока, котелът започва да пали и гасне и затова се редуват топла и студена вода

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1688

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Да, така ми каза и инсталатора при първото включване/тест на котлето, но това което описах по-горе е при рязко и напълно отворен кран на топлата вода, без смесване със студена (налягането е високо). Случва се само когато топлата вода не е ползвана - при първото запалване на котела, и след това на другия ден вечерта, когато не беше ползвана БГВ почти 24 часа. Не живея там все още, та не знам как ще е примерно след 6-8 часа не ползване. А нормално ли е да качва темп. над зададената максимална? Това го виждам в реално време на дисплея, но го усещам и с ръка на водната струя.

    - - - - - - - - - -

    Мисля, че нещо не е така. Зададох 50С, а стигам 70 и като спра крана си ги държи, за сервиз ли съм?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1689

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Нещо не е нормално, но ми се струва, че е по настройките. Разгледайте внимателно упътването на котела.
    Иначе като спреш крана е нормално да седи известно време топла, защото водата не се движи и трябва сама да се охлади.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1690

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ми тя сега от половин час седи на 67С при зададени 45С (непрекъснато експериментирам)... Настройки не видях свързани с БГВ освен темп. и избор на режим - Еко и Комфорт, все още не съм пробвал втория.

    - - - - - - - - - -

    Продължавам с експериментите: установих, че противно на логиката, системата се държи по-адекватно когато не съм отворил крана за топлата вода на смесителя на макс, а до половина да речем. Тогава котлето не работи на пълна мощност, а водата е по-топла?!
    Също така тогава на дисплея температурите са по-близки до зададените.

    В този апартамент налягането на водата е доста високо, възможно ли е да идва в повече на котлето и то да не смогва дори на макс. мощност?
    Този пост е редактиран от Creep; 22-09-16 в 13:22.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1691

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не знам, но моя вече 7 годишен Имергаз ЕолоМини 24 си работи коректно на БГВ почти до градус. Само на най-слаба струя лятото има колебания. Сложен е на 41гр. и не е пипан от години.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1692

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Явно никой от пишещите тук не се е излъгал да си купи "Мерцедеса" на котлите... Май трябваше и аз да спестя някой лев и да взема един Victrix

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #1693

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Температурата която виждаш на дисплея не е реалната температура на БГВ. Това е температурата на водата загрята от основния топлообменник, която през пластинчатия загрява водата към чешмата. Та съвсем нормално е това което се случва при теб. При висок дебит да виждаш по висока температура, а при нисък по-ниска. Абе тия неща не ви ли ги обясняват инсталаторите? В крайна сметка теб като потребител те интересува водата от душа да е със зададената температура. Колко ти е дебита при максимално отворен смесител само към топлата вода -литри за минута и каква е температурата на водата във водопровода(студената) че нещо не ми харесват част от обясненията ти?
    Котела при работа с максимална мощност и дебит 14литра за минута ще ти загрее входящата вода с ΔТ 30К. Или ако дебита ти е 14л/мин и водата във водопровода е 6 градуса то от душа водата ще тече с температура 36 градуса, пък ти може и 55 да си задал на тъча, все тая. За да достигне тия 55 градуса трябва да намалиш дебита до 7,5л/мин.
    Извън темата - тези от Висман съвсем изперкаха с тоя тъч скриин, как да монтира човек такова на някои старци.
    И още нещо относно подписа ти - B1KC е 6,5-26kW , не 4,7.
    Този пост е редактиран от espace; 22-09-16 в 22:17.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1694

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Отивам да пълня кофи с вода, само не знам как да замеря темп. на студената вода (имам тук един мултицет с термодвойка, ама дали ще измери и как не е ясно).
    Котелът ми е точно новия модел с тъч управление и 1:6 модулация - 4.7 до 26kW. Мисля, че по каталозите го дават именно B1KC, но може и да бъркам http://www.viessmann.co.uk/content/d..._111-W_WEB.pdf

    Ще пиша по-късно, благодаря ти, че се включи!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #1695

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Пишат явно каквото си искат. В книжката на инсталатора са други данните.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе