Страница 123 от 166 ПърваПърва ... 73113121122123124125133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,831 до 1,845 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1831

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    http://www.sevlievogas.eu/Menu3/pics...iroden_gas.pdf

    това са цените, най-последна е за тази година.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #1832

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ми честито - близо 45% по-скъпо плащам аз - 662.56лв. за 1000м3. Чувствам се дискриминиран.
    Загледах - само доставка пише във файла, а при нас има 3 компонента във фактурата, нещо подобно на тези за електричество:
    1. Природен газ обществен доставчик
    2. Пренос на природен газ
    3. Снабдяване с природен газ.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-12-16 в 17:16.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    95
    #1833

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Kunchev Виж публикацията
    Здравейте,
    Един въпрос - нормално ли е при зададена желана температура в стаята от терморегулатора (CT100-управлява по външна температура) 19° и измерена температура от 22°, котелът да си продължава да гори? И това продължително във времето - над 2-3 часа.
    На мен ми казаха,че първите няколко дни терморегулатора събира емпирични данни,като умишлено продължава да отоплява дори и над зададената температура,за да определи топлинните загуби в помещението и в последствие да си оптимизира настройките.Но щом е толкова голяма разликата и е по външна температура,мисля че е прав batspetar.
    Този пост е редактиран от nilro; 02-12-16 в 13:16.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1834

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от nilro Виж публикацията
    На мен ми казаха,че първите няколко дни терморегулатора събира емпирични данни,като умишлено продължава да отоплява дори и над зададената температура,за да определи топлинните загуби в помещението и в последствие да си оптимизира настройките.Но щом е толкова голяма разликата и е по външна температура,мисля че е прав batspetar.
    Виж,влияние на помещението на колко процента е,ако е на нула,направи го на сто и трябва да се оправи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1835

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте отново, тези дни рекох да засека потреблението и направо се стреснах. За едно денонощие имаме 14 кубика като сутрин последните три дни тук е -7, -8 ,но през деня влизаме в положителния диапазон. Вярно вкъщи е доста топло и комфортно 23 градуса , ама не ми се мисли януари и февруари когато няма да има положителни дневни температури какъв ще е разхода. При сегашната цена на газа все още се ядва ама ако скочи не знам , едната залата ще отива за отопление ток и вода и това е. Явно липсата на външна топлоизолация си дава отражение и топлозагубите са значителни. Кажете как да разбера котела в какъв режим работи - кондензен или конвенционален. Прави ми впечатление, че като мина край него все е включил. Вярно той е в коридорчето към банята и не съм постоянно там ама и на мен ми прави впечатление, че вътре е 23 а той работи. Има външен датчик , дали той подава инфо за външните условия и го кара да нагрява, главите на радиаторите са на 3. Питам ви като по-опитни, защото може да има вариант да оптимизирам настройките , а да не съм наясно.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #1836

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте.Има ли тук някой,който продава газови котли и части за тях?
    Търся разширителен съд за De Dietrich WHE 2.24 FF.
    БЛАГОДАРЯ.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #1837

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Daya - горе-долу толкова си е разхода без изолация и постоянни 23гр. Аз съм стигал до 15-18м3 на ден в студа (-18 -20 в Плевен) и 450лв. месечни сметки в най-скъпия период на природния газ. Иначе принципно ако всичко е изчислено добре, котелът не трябва да спира, а да работи модулацията и да слиза на ниска мощност, за да поддържа само топлозагубите. Очевидно при вас с тази ниска минимална мощност на котела, инсталирани радиатори и температура в помещението с регулатора, която не надвишава зададената - той е в такъв режим и работи на ниска мощност. Но пълната икономия е, когато не работи въобще. За да не работи котела, температурата в помещението с регулатора не трябва да пада бързо при изключен котел. При вас една външна топлоизолация предполагам ще подобри доста нещата с топлозагубите. Нощем може да намалявате температурата за икономия. Всеки градус нагоре или надолу се отразява на разхода. Направете си часови пояси с различни температури. Така котелът ще изключва и ще работи по-малко време.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-12-16 в 15:21.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1838

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    VanDan, благодаря, че се включваш. Сутринта ще изключа радиатора в трапезарията където има подово, тя е с преход без врата с дневната където радиатора е тип 33 /1600 и доста топли. Котела е програмиран да поддържа 19 от 7.45 до 16.30 после вдига до 23 градуса до 11 вечерта и пак минава към 19 градуса до 6.30 когато качва пак до 23 до 7.45 когато излизаме. Знам, че имаме външен датчик, но терморегулатор в някоя стая няма или поне аз не знам за такъв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1839

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    VanDan, благодаря, че се включваш. Сутринта ще изключа радиатора в трапезарията където има подово, тя е с преход без врата с дневната където радиатора е тип 33 /1600 и доста топли. Котела е програмиран да поддържа 19 от 7.45 до 16.30 после вдига до 23 градуса до 11 вечерта и пак минава към 19 градуса до 6.30 когато качва пак до 23 до 7.45 когато излизаме. Знам, че имаме външен датчик, но терморегулатор в някоя стая няма или поне аз не знам за такъв.
    ю

    Как сте програмирали котела,ако няма управление.Разлика от 19-23 градуса е доста голяма.Аз съм със същия котел и в момента поддържам 21-23 градуса.Всички радиатори ли са с термоглави,които са на 3.Ако имаш управление това много бърка котела.Колко квадрата отопляваш,14 кубика ми се вижда много за това време,дори и без изолация.Аз за 5 дни (от 1 до 6-ти) имам 24 кубика.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1840

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Има терморегулатор с отчитане на външна температура FW200, но няма стаен термостат. Отопляваме 100 кв.м от втори етаж на къща. Сега намалих в настройките температурите на 21.5 и 18, засякох показанията и утре вечерта пак. То ще зависи и от външните условия. Искам да разбера термоглавите как да настроя, на мах ли да са отворени или на някое деление.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1841

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    FW200 ти е стайният термостат.Аз съм със същият.Отвори термоглавите до край там където е стайният термостат.Само в спалните си ги остави на колкото искаш.При мен в хола, трапезарията,коридора,банята и тоалетната,всичко е отворено до край.В спалните са оставени на 3.Не трябва да оставяш такава голяма разлика в дневна и нощна.После котела докато навакса гори много-изпробвано лично.Най много 2-2,5 градуса разлика.Пробвай с настройки 20 нощна - 22,5 дневна.Ако оставя жената на 21,5,ще спя до кучето на двора

    - - - - - - - - - -

    Да не би този FW200 да е монтиран на котела,ако е така,къде е монтиран котела.
    JordanS одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1842

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    FW200 ти е стайният термостат.Аз съм със същият.Отвори термоглавите до край там където е стайният термостат.Само в спалните си ги остави на колкото искаш.При мен в хола, трапезарията,коридора,банята и тоалетната,всичко е отворено до край.В спалните са оставени на 3.Не трябва да оставяш такава голяма разлика в дневна и нощна.После котела докато навакса гори много-изпробвано лично.Най много 2-2,5 градуса разлика.Пробвай с настройки 20 нощна - 22,5 дневна.Ако оставя жената на 21,5,ще спя до кучето на двора

    - - - - - - - - - -

    Да не би този FW200 да е монтиран на котела,ако е така,къде е монтиран котела.
    .

    Ей тука е ключа за бараката и от вчера се чудя. Най-вероятно този термостат е монтиран на котела, а котела е в едно коридорче към банята и там е по-студено защото на 9кв.м има едно малко радиаторче, в банята е 18 и не може повече и предполагам и в коридора е толкова. Сега измерих темп. в коридора където е котела е 21
    Този пост е редактиран от Daya; 06-12-16 в 22:13.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1843

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    .

    Ей тука е ключа за бараката и от вчера се чудя. Най-вероятно този термостат е монтиран на котела, а котела е в едно коридорче към банята и там е по-студено защото на 9кв.м има едно малко радиаторче, в банята е 18 и не може повече и предполагам и в коридора е толкова. Сега измерих темп. в коридора където е котела е 21
    Ако са го монтирали на котела,викай ги да го преместят в хола,и бой с лопатата.Този термостат там нищо не управлява,така може и 30 кубика на ден да изгориш.

    - - - - - - - - - -

    Така ли изглежда котела отпред.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1844

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Точно така изглежда. Снощи намалих зададените температури на 21-18, а в стаите е 22 /меря с обикновен стаен термометър/, термоглавите навсякъде са на 3. Довечера ще засека , но то пък днес не е много студено -1, така че нямаме еднакви условия на експеримента за съпоставка обаче котела когато и да мина край него все работи, до сега само два пъти съм го засичала да изключва. Идеята да оставят терморегулатора при котела е , че може би това е относително по-студената част от жилището и да може и там да се стопли, но ако ще ми струва толкова отоплението на един коридор по-добре да го преместим. Банята е 6кв и е на север, направихме вътрешна изолация на външната стена под плочките и монтирахме на 10 см под тавана PVC плоскости , има лира отворена на мах , но все е 18 градуса и като влизаме и излизаме от тоалетната явно въздупа в коридорчето където е котела с термостата се охлажда/котела е пред вратата на банята в ъгъла на коридорчето/ и затова все работи, така почвам да си мисля. Довечера като засека, ще отворя всички термо глави на мах и вдругиден пак ще засека разхода. Абе трябва да я оптимизираме тази система , то от ограничаване на термозагубите остана само външната изолация ама при тези доходи и два кредита няма да е скоро, а и колата вече е на 22 и ММ като не може да смени колата да не вземе да смени жената , че е и 4г по-малък затова ще трябва да го топля, че да си стои вкъщи /малко хумор не е излишен, че да ви кажа и у майка ми ходех с един тефтер до газомера и вече ми писна ама там както вече разбрах от тук котела е много голям и няма достатъчна радиаторна мощност и все включваше и изключваше/.

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от Daya; 07-12-16 в 09:01.
    Batse одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #1845

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    От всичките оптимизации, изолацията е най-важната. Ще се повторя, но всеки лев даден за изолация се връща под формата на по-ниски сметки за отопление независимо от вида му. Първо с изолацията се почва и после се влагат пари в котел и система. Но си е факт, че с изключение на последната година цените на природния газ вървяха твърдо само нагоре и сметките бяха много високи. Не е евтино на газ ако това сте очаквали.
    Този котел с тази толкова ниска минимална мощност много трудно ще се изключва при условие, че терморегулатора е в постоянно студено помещение по вашето описание. Котелът се управлява по температурата на въздуха където е терморегулатора. Той не знае, че в другите ви стаи е 23гр. За това се препоръчва да е монтиран в помещение, където най-често седят хората. Другите стаи се изравняват по температура чрез балансиране посредством крановете на радиаторите.
    МИК66, Batse и JordanS харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе