Страница 114 от 166 ПърваПърва ... 64104112113114115116124164 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1696

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Така, имам една 12L кофа, не претендирам за точност, но резултатите са следните:

    Топла вода: кофата се напълни за около 56 сек., демек около 12.86 л. в минута
    Студена вода: кофата се напълни за около 33 сек., демек около 21.82 л. в минута

    Темп. на водата мисля, че не мога да я измеря правилно, това което ми показва термодвойката на мултицета е 14С.
    Този пост е редактиран от Creep; 22-09-16 в 22:39.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1697

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    На моя стар модел котел на стайното управление си дава точно температура на водата от БГВ-то и тя с редки изключения е близо до зададената. На тези нови модели няма ли подобна функция.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1698

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Creep, дадох ти основните насоки, сам можеш вече да прецениш дали ти работи добре котела. Според мен при тези дебити си е ок машината.
    Док, някои имат, някои не. В крайна сметка потребителя го интересува като влезе да се къпе, котела да поддържа константна зададената температура(а нея си я задаваш до градус).

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1699

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мерси! Някой знае ли колко би трябвало да е нормалния дебит на студената вода и дали моят от почти 22 л/м не е прекомерно висок?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1700

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Радвай се че е толкова, на някои места могат само да си мечтаят за такъв. Просто ако ти е хладна водата от душа и не достига зададената притвори леко крана и всичко ще е наред.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1701

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не слагай висока температура на топлата вода. 40-42гр. е идеална за ползване.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1702

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря на всички, които се включихте! Аз продължавам с въпросите от серията "тоя инсталатор от къде го намери"

    Апартаментът е доста малък - 64 кв. м. на хартия, като ЧЗП е 55.8 кв. м. В дневната (23 кв. м.) има 16+8=24 глидера H600, в спалнята (13 кв. м.) има 16 глидера H600, a в банята има лира 90x43 (според сайта на ТМХ е 330W при ΔT 50). Общо взето - доста ограничен съм откъм място и от там - откъм радиаторна мощ.

    Виждам, че максималната отоплителна мощност на котелът може да се намали чрез сервизното меню, като инсталатора е задал 80% (всъщност може и това да е стойността по подразбиране, тъй като не го забелязах да прави каквито и да е настройки в сервизното меню).

    Въпросът ми е дали е необходимо да намаля максималната отоплителна мощност предвид крайно ограничената ми радиаторна такава - 40 глидера H600 + малка лира. Минимумът който мога да избера със стрелките нагоре/надолу е 15%.

    Благодаря предварително!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #1703

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, има ли друга причина /освен нормативни изисквания/ газовите уреди /печки, котлони/ да се свързват със специалните гъвкави връзки, а не с маркуч за пропан-бутан към сградната инсталация. Налягането е по-ниско, да не би газта да е агресивна към гумата?

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1704

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Пропан-бутанът също е газ. Маркучите не че са за пропан-бутан, но не отговарят на наредбите, а за пропан-бутана никой не следи. Може да си имаш теч, може да гръмнеш, заедно със съседите, все тая. Аз у нас съм на пропан-бутан, но навсякъде съм с меки връзки, а не с маркучи, редуцир-вентилът е на резба.и т.н.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #1705

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря за отговора, ще избера как да ги вържа! Ако може и някой да вземе отношение по въпроса ми от друга тема:


    cтaвa дyмa зa paдиaтopи. Hяĸoй знae ли тoплиннaтa мoщнocт нa: 1. Aлyминиeв paдиaтop Tecи 600x1800 /неразглобяеми/2. Kaзaнлъшĸи aлyминиeви paдиaтopи ĸoитo ca нe c ляти глидepи, a cглoбяeми, c гyмeни yплътнeния /paзмep пpимepнo 600x1100/. Bяpнo ли e чe ca c мнoгo пo-мaлĸa мoщнocт oт cъвpeмeннитe aлyминиeви пpи eдин и cъщ paзмep. Блaгoдapя! Не питам на правилното място, но тук всички сме на фаза изграждане. Надявам се до месец да си направя тема: ,,Да се изфукам"
    Този пост е редактиран от ydraganov; 24-09-16 в 20:27.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1706

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    ...
    Въпросът ми е дали е необходимо да намаля максималната отоплителна мощност предвид крайно ограничената ми радиаторна такава - 40 глидера H600 + малка лира. Минимумът който мога да избера със стрелките нагоре/надолу е 15%.

    Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1707

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Изчакай да започне отоплителния сезон и наблюдавай разхода.
    Сега е рано да правиш нещо. По принцип е възможно.
    Аз също съм го ограничил моя, но той така или иначе не стига горната граница.

  16. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #1708

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Да кажа и аз имаме Газов котел двуконтурен - МОРА 18КТ и след 6-7 години работа се наложи да повикаме специалист и трябваше да се промие котела че на дъното имаше някакви утайки и мърсотия от водата, също така и някакъв клапан или оплътнител също беше сменен. А пак за съседите ни също с газов котел но друга марка, пак след години ползване някакви датчици по платката на котела дето го управляват сменяха.
    Та явно всеки котел след години се трябва нещо да се прави.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    14
    #1709

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,

    Имам въпрос относно мястото за монтаж на управление CT100: проблем ли е да се монтира близо до секцията, както е на първата снимка? Не ми се иска да го центрирам, както на втората...


    Благодаря за отговорите предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1710

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Сложи го отстрани на самата секция,ако го плеснеш по средата на стената,ще те изгонят да спиш на двора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе